Android Gmail Toplu Mail Silme

Gmail Mail Giris Kasım 13, 2021

Android telefonunuzda yer kalmadığında, içinde yer açmanın birçok yolu vardır. Android cihazınızda yer açmanın yollarından biri, Gmail gibi e-posta hesabınızdan e-postaları silmektir. Bir Android Gmail hesabınızdaki e-postaları tek tek silmek zahmetli bir iş olabilir, özellikle de yüzlerce ve binlerce e-postanız varsa. Böyle bir durumda, Android’deki Gmail uygulamanızdaki tüm e-postaları tek seferde silmenize yardımcı olabilecek bir yöntem hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Android Gmail hesabınızdaki tüm e-postaları nasıl sileceğinizi öğrenmek için, aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Android’de Gmail Hesabındaki Tüm E-postaları Silme Adımları

  1. Android cihazınızda Gmail uygulamasını başlatın ve e-postaları silmek istediğiniz Gmail hesabına gidin.
  2. Silmek istediğiniz Gmail hesabına girdikten sonra, e-posta mesajlarını silmek istediğiniz klasörü tam olarak açmanız gerekecektir.
  3. Ardından, Gmail hesabınızda silmek istediğiniz bir e-postanın sol tarafında bulunan simgeye dokunmanız gerekecek. Alternatif olarak, seçeneği belirlemek için mesajı basılı da tutabilirsiniz.
  4. Ardından, Gmail hesabınızdan silmek istediğiniz diğer e-postaların yanında bulunan simgeyi seçmeniz gerekecektir.

NOT: Gmail’deki her e-postayı kaldırmak istiyorsanız, Android uygulamasını kullanarak bir klasördeki her mesajı seçme seçeneği sunulmadığından, Gmail hesabınıza bir web tarayıcısından erişmeniz önerilir.

  1. Bundan sonra, Sil simgesine dokunmanız gerekecektir. Seçilen mesajlar Gmail hesabınızdan kaldırılacaktır.

Android Gmail

Gmail’de Tek E-postayı Hızla Silme Adımları

Gmail uygulamasındaki kaydırma hareketi, kullanıcının e-postaları hızla silmesine olanak tanır. Bir kullanıcının bir e-postayı hızlı bir şekilde silmek için Gmail uygulamasında yapması gereken tek işlem, silmek istediği bir e-postayı kaydırmaktır. Aşağıda, Gmail uygulamanızdan bir e-postayı hızlı bir şekilde silmek için ayrıntılı adımlar verilmiştir.

  1. Android cihazınızda bir Gmail uygulaması açın ve e-postayı silmek istediğiniz Gmail hesabına gidin.
  2. Gmail hesabına girdikten sonra, Gmail uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan Menü çubuğu simgesine (üç yatay çizgi) dokunmanız gerekecektir.
  3. Görüntülenen menüden Ayarlar seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Ayarlar bölümünde, Genel ayarlar seçeneğine ve ardından Kaydırma işlemlerine gitmeniz gerekecektir.
  4. Ardından, Sağa kaydırma veya Sola kaydırma için Değiştir seçeneğine dokunmanız ve ardından Sil seçeneğini seçmeniz gerekir.
  5. Ardından, e-posta hesabınıza geri dönmek için Geri ok seçeneğine dokunmanız ve ardından e-postaları kaldırmak için doğru yönde kaydırmanız gerekir.

Yani, bir Android Gmail uygulamanızdan tüm e-postaları silmek için izlemeniz gereken adımlar bunlar.

#Android Gmail Mail Silme #Android Gmail Toplu Mail Silme #Android Gmail Toplu Mail Silmek
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.