Bir GIF, Gmail E-postasına Nasıl Kopyalanır?

Gmail Mail Giris Kasım 10, 2021

E-postanızı alıcı için etkileyici kılmak istiyorsanız, e-posta oluşturma kutusunda Gmail tarafından sağlanan çok sayıda araç vardır. Kişiselleştirilmiş bir imza, renkli metinler, istenen yazı tipi eklemekten resim ve emoji eklemeye kadar, bir e-posta oluştururken yaratıcılığınızı göstermek için çok sayıda seçenek vardır. Peki, verilen seçeneklerin sizin için yeterli olmadığını düşünüyorsanız ve e-postanıza bir GIF  eklemek istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyerek bunu kolayca yapabilirsiniz.

Gmail Hesabınızı Kullanarak GIF Ekleme ve Gönderme

NOT: Gmail üzerinden gönderilen GIF’leri Gmail mobil uygulamanızda animasyon olarak görebilirken, Gmail mobil uygulamanızı kullanarak animasyonlu GIF gönderemezsiniz.

  1. Bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve e-postanıza eklemek istediğiniz GIF’i Gmail’de arayın. İstediğiniz GIF’i çevrimiçi olarak bulduktan sonra açın ve bağlantısını kopyalayın. Bunun için adres çubuğundaki URL’yi tıklamanız ve tamamen seçmeniz gerekecektir. Ardından klavyenizdeki Ctrl + C tuşlarına basarak veya sağ tıklayıp açılır menüden Kopyala seçeneğini seçerek GIF bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

GIF

NOT: Bilgisayarınızda zaten kayıtlı bir GIF varsa, onu sisteminizde bulmanız ve web adresini kopyalamanız gerekir.

  1. GIF’in web adresini kopyaladıktan sonra, desteklenen bir web tarayıcısında Gmail’i açın ve henüz oturum açmadıysanız hesabınızda oturum açın.
  2. Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ekranın sol üst köşesinde bulunan Oluştur düğmesine tıklamanız gerekecektir. Bunu yapmak, ekranın sağ alt köşesinde bir e-posta oluşturma kutusu açacaktır.
  3. E-posta oluşturma kutusunda, öncelikle “Kime” alanına mesajı göndermek istediğiniz alıcının e-posta adresini girmeniz gerekecektir. Benzer şekilde Konu alanına e-postanız için uygun bir konu girin.
  4. Ardından, kutunun alt bölümünde bulunan farklı araçları kullanarak istediğiniz mesajı oluşturmanız gerekecektir. E-posta mesajınıza bir GIF eklemek için Gönder düğmesinin yanındaki seçenekler arasında bulunan Fotoğraf Ekle simgesine (üzerinde üçgen bulunan kare bir simge) tıklamanız gerekir.
  5. Bu simgeye tıklamak, ekranınızda GIF eklemek için farklı seçenekler bulacağınız küçük bir kutu açacaktır. Eklemek istediğiniz GIF bilgisayarınızın yerel deposunda mevcutsa, tercih ettiğiniz GIF’i bulmak için Fotoğraflar seçeneğine tıklamanız ve listeye göz atmanız gerekir. Alternatif olarak, Yükle seçeneğini seçebilir ve GIF’i içine sürükleyip bırakabilirsiniz.
  6. Bir web sitesinden GIF kopyalamak isterseniz, önce Web Adresi (URL) seçeneğine tıklamanız gerekir. Bunu yaptığınızda, Buraya bir resim URL’si yapıştır seçeneğinin yanındaki alana GIF’in URL’sini girmeniz istenir.
  7. Sağlanan alana klavyenizdeki Ctrl + V tuşlarına basarak veya sağ tıklayıp menüden Yapıştır seçeneğini seçerek GIF bağlantısını girin.

NOT: GIF’in URL’si GIF’i eklemenize izin vermiyorsa, önce GIF’i dosya olarak indirmeniz gerekir. Bunu yapmak için, GIF’e sağ tıklamanız ve ekranınızda görünen açılır menüden Farklı kaydet seçeneğini seçmeniz gerekir.

  1. URL’yi istenen alana ekledikten sonra, pencerenin sol alt köşesinde bulunan Ekle düğmesine tıklamanız gerekecektir. Bu, GIF’i e-posta mesajınıza ekleyecektir. Mesajda GIF olarak görünmüyorsa şaşırmayın. E-postayı alıcıya gönderdiğinizde canlandırılacaktır.
  2. GIF’i e-posta mesajınıza eklemeyi bitirdikten ve e-postanızı inceledikten sonra, e-postayı alıcıya göndermek için Gönder düğmesine tıklayabilirsiniz.

NOT: Alıcıya gönderildiğinde GIF’in canlandırılacağından emin değilseniz, GIF’i içeren bir test e-postasını e-posta adresinize göndermeniz yeterlidir. Mesajı açtığınızda GIF canlanıyorsa, alıcıya gönderdiğiniz mesajda da aynı şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz. Bu nedenle, Gmail hesabınızı kullanarak bir e-postada GIF göndermek için izlemeniz gereken adımlar bunlardır.

#GIF Gmail #GIF Gmail E-postası #GIF Gmail E-postasına Nasıl Kopyalanır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.