Çevrimdışı Gmail Nasıl Erişilir?

Gmail Mail Giris Eylül 29, 2021

Çevrimdışı Gmail nasıl erişeceğinizi bilmek ister misiniz? İnternetiniz bitti ve Gmail’i Acilen kullanmak mı istiyorsunuz? Gmail bu tür durumların üstesinden gelmek için bir özellik sunuyor ve bu yazıda size onu kullanmayı göstereceğiz.

Gmail, e-posta yoluyla birbirleriyle iletişim kurmak için tüm dünyada en çok kullanılan e-posta sağlayıcısıdır. Bu nedenle, çevrimdışı erişim gibi bir özellik sağlamak, kullanıcılarının mesajlarını çevrimdışı olarak da kaydetmelerine ve yedeklemelerine yardımcı olur. Birçoğumuz bu özelliği bilmiyoruz ve internet sorunları nedeniyle Gmail’e erişmek için çok sıkıntı çektik. Çevrimdışıyken Gmail iletilerine erişmek, yedeklemek ve kaydetmek için tüm bilgileri öğrenmek için bu makaleyi inceleyin.

Gmail Çevrimdışı Nedir?

Gmail, en iyi ve en popüler E-posta sağlayıcılarından biridir. E-posta göndermek veya almak için internet gerekir. Her zaman internet erişimimiz olmayabilir ve bu durumda Gmail çevrimdışı çok kullanışlı bir özelliktir. Bu, Gmail tarafından sağlanan yerleşik bir özelliktir. Temel olarak, bu özellik etkinleştirilmemiştir. Bu Çevrimdışı Gmail özelliğini açın ve e-postalarınızı yedekleyin, böylece çevrimdışıyken bu yedek e-postalara erişebilirsiniz.

Çevrimdışı Gmail

Gmail İletileri Çevrimdışı Nasıl Yedeklenir ve Kaydedilir?

 1. Bilgisayarınıza Google Chrome’u indirdiğinizden emin olun. Çünkü Gmail Çevrimdışı’nı yalnızca bir Chrome Tarayıcı penceresinde kullanabilirsiniz.
 2. Kimlik bilgilerinizi kullanarak Chrome tarayıcısında Gmail hesabınıza giriş yapın.
 3. Ayarları seçin. Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın. Ve ardından Tüm ayarları gör seçeneği.
 4. Çevrimdışı postayı etkinleştir onay kutusunu seçin ve diğer ayarları özelleştirin. Ayarlar sayfasında çevrimdışı seçeneğini seçin.
 5. Ardından, Çevrimdışı postayı etkinleştir onay kutusunu seçin.
 6. Senkronizasyon ayarlarında, Gmail’in çevrimdışı modda kaç günlük ileti saklamasını istediğinizi seçin. Örneğin, Gmail son 7, 30 veya 90 güne ait e-postaları çevrimdışı olarak depolayabilir. Bu olağanüstü bir seçenektir. Çünkü e-postaları okuyabilir ve hatta ekleri çevrimdışı olarak indirebilirsiniz. Ardından ekleri indirip indirmemeye karar verebilirsiniz. Varsayılan olarak, bu seçenek etkindir.
 7. Güvenlik bölümünde, cihazınızdaki çevrimdışı verilerinizi saklamayı veya kaldırmayı seçebilirsiniz. Gmail hesabınızdan çıkış yaparken veya Gmail şifrenizi değiştirirken.
 8. Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.
 9. Değişiklikleri kaydettikten sonra, paylaşılan cihazlar için Çevrimdışı önerilmez yazan bir açılır pencere görüntülenir.
 10. Ardından, Anladım düğmesine tıklamanız yeterlidir.
 11. Ardından, e-postanıza çevrimdışı olarak erişmeyi kolaylaştırmak için Gmail’inizi yer imlerinize ekleyin yazan başka bir açılır ekran.

Gmail’in E-postalarınızı ve eklerinizi indirmesi ve yedeklemesi zaman alır. Sadece birkaç dakika bekleyin. Gmail, iletileri ve ekleri çevrimdışı olarak indirdiğinde. Ardından, sağ üstte Çevrimdışı için hazır olduğunu gösteren bir onay işareti görüntülenir.

#Çevrimdışı Gmail #Çevrimdışı Gmail Erişmek #Çevrimdışı Gmail Nasıl Erişilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.