Devre Dışı Bırakılan Google Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Gmail Mail Giris Eylül 28, 2021

Google hesabım devre dışı bırakıldı ne yapabilirim veya devre dışı bırakılan hesabımı nasıl kurtarabilirim? Son zamanlarda Google hesabımdan biri devre dışı bırakıldı. Hesabımın birden fazla hesaba bağlı olduğu söylendiği gerçeğine dayanarak. Google’ın bir hesabı devre dışı bırakmasının birkaç nedeni vardır. Google hesabınızın neden devre dışı bırakıldığına dair bir mesaj almış olmanızın bazı nedenlerinden bahsedeceğiz. Google hesabı devre dışı bırakılan, e-posta hesabınıza erişim için bir nedenden dolayı bir kısıtlama şeklidir.

Google, kullanıcılara iletişim için güvenli e-posta sağlaması ve ayrıca diğer çeşitli hizmetlere abone olmasıyla bilinir. Gmail, 1,5 milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en yaygın kullanılan e-posta hizmeti olarak hizmet vermektedir. Google, güvenlik ve herhangi bir şüpheli etkinlik söz konusu olduğunda çok katıdır, bu bir hesabın devre dışı bırakılmasını tetikleyebilir. Google hesabının devre dışı bırakılması, Google hesabının silinmesinden oldukça farklıdır. Gmail hesabınız devre dışı bırakıldığında, hesabınızı her zaman doğru yönergeyle geri alabilirsiniz. Ancak Google hesabınız silindiğinde, kurtarmanın bir anlamı yoktur, Google hesabı sonsuza kadar gitmiştir. Google hesabınızı devre dışı bırakıldığında zamanında kurtarmazsanız, bunun sonunda Google hesabınızın silinmesine neden olabileceğini unutmayın.

Google Hesabım Neden Devre Dışı Bırakıldı?

Hesabınızın devre dışı bırakılmasının pek çok nedeni var. Raporlara göre Google, yalnızca Google politikalarına uymayan hesapları devre dışı bıraktı. Ancak, Google politikaları, Google Hizmet Şartları ve ayrıca Google ürün ve hizmetlerinin çeşitli politika ve şartlarını içerir. Diğerleri nedeni ayrıca şunları içerir;

  • Hesap Saldırıya Uğradı veya Ele Geçirildi: Gizli birisi veya birisinin hesabına erişme hakkına sahip olmayan biri, bu hesabın devre dışı bırakılmasına neden olabilir.
  • Ürün Politikalarını Bozma: Çoğu Google ürününün uymanız gereken kendi hizmet şartları vardır. Bunları takip etmemek hesabınızı devre dışı bırakabilir.
  • Çocukların Cinsel İstismarı ve Sömürüsü: Gmail hesabınızı cinsel istismar veya cinsel istismar için kullanıyorsanız.
  • Yanlış Gmail Hesabı: Hesabın devre dışı bırakılmasına neden olan faktörlerden biri, insanları aldatmak için sahte veya yanlış bir e-posta hesabı oluşturmaktır.

Ayrıca, bir hesabın devre dışı bırakılmasının taciz, zorbalık, kimliğe bürünme ve daha fazlasını içeren başka nedenleri de vardır. Hesabınızın devre dışı bırakılmasının nedeni aşağıdakilerden herhangi birinin kapsamına giriyorsa, hesabınızın kalıcı olarak silinmesi gerekir.

Devre Dışı Bırakılan

Devre Dışı Bırakılmış Bir Google Hesabına Ne Olur?

Her şeyden önce, hesabınız devre dışı bırakıldığında bu, herhangi bir Google Hizmetine erişmenizi engeller. Buna Google AdSense, YouTube, Google Workspace ve daha fazlası dahildir. Herhangi bir Google hizmetinde oturum açmak için çok uğraşırken, ekranda bir hata mesajı görüntülenecektir. En önemlisi, mesajları okumanın yanı sıra mesaj gönderip alamazsınız. Hesabınız devre dışı bırakıldığında, kurtarma e-postanızdan hesabınızın devre dışı bırakıldığını bildiren mesajlar alacaksınız.

Devre Dışı Bırakılmış Bir Google Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Devre dışı bırakılmış bir Google hesabı kurtarmak çok basit ve geçmesi kolaydır. Çoğu zaman hesabınız yanlışlıkla istenebilir, tek yapmanız gereken Google’dan hesabınızı geri yüklemesini istemektir. Google’dan hesabınızı geri yüklemesini istemek için talimatları izleyin:

  1. gmail.com’a gidin.
  2. Güvenli bir web tarayıcısıyla Google Hesabınızda oturum açın.
  3. Ardından, “İnceleme İste” seçeneğini seçin
  4. Hesabınızın geri yüklenmesi için bir neden belirtin.
  5. Ardından, Gönder’i tıklayın.

Hesabınızın geri yüklenmesi uzun sürmez. Hesabınızın normale dönmesi 48 saat veya bundan daha az sürer. Google hesabınızın geri yüklenmesi, Google Hizmet Şartları’na ve diğer Google Politikalarına aykırı hareket etmemiş olmanıza bağlıdır. Hesabınızı geri yükleyebilmeniz durumunda, çok uzun önemli ayrıntılar veya bilgiler olmayacak şekilde verilerinizi cihazlarınıza indirebilirsiniz.

#Devre Dışı Bırakılan Google Hesabı #Devre Dışı Bırakılan Google Hesabı Nasıl Kurtarılır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.