Fotoğrafları iCloud’dan Nasıl Silebilirim?

İCLOUD GİRİŞ Mail Giris Aralık 6, 2021

iCloud hesabınızda fazladan fotoğraf mı var? İçinde depolanan istenmeyen fotoğraflardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Bu yazıda, iCloud hesabınızdan fotoğrafları nasıl sileceğiniz ve daha fazla veri depolamak için bir miktar depolama alanı nasıl oluşturacağınız konusunda size adım adım talimatlar sağlayacaktır.

Fotoğrafları iCloud’dan Silme Adımları

Fotoğraflar binlerce olduğunda iCloud hesabınızdaki fotoğraflarını sıralamak oldukça sinir bozucu olabilir. iCloud hesabınızda yer kalmadıysa, sizin için çok önemli olmayan fotoğraf ve videolardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Bu tür fotoğrafları ve videoları iCloud silmek, yalnızca fotoğraf dizininizi sıralamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla veri depolamak için biraz alan ekler. iCloud fotoğrafları nasıl silineceğini öğrenmek için aşağıda verilen bilgileri takip edin. Fotoğrafları iCloud hesabınızdan silmek için aşağıda belirtilen talimatları izlemeden önce, aşağıdaki faktörleri dikkate almak önemlidir;

 • Mac’inizde (OS X 10.10.3 veya üstü) veya iOS aygıtınızda (iOS 8.1 veya üstü) iCloud Fotoğraflarını etkinleştirdiyseniz, iCloud’dan sileceğiniz fotoğraflar veya videolar da kaldırılacak ve iCloud Fotoğrafları’nın bulunduğu tüm aygıtlarınızdan kaldırılacaktır. etkinleştirilecekti.
 • Mac veya iOS aygıtınızda iCloud Fotoğraflarını devre dışı bırakmadıysanız, iOS aygıtınızın Film Rulosu albümünden fotoğrafları veya videoları kaldırabilirsiniz. Bu şekilde, iCloud yedeklemenizle senkronize edilmezler.

Fotoğrafları veya Videoları Silmek

 1. iOS aygıtınızda (iOS 8.1 veya üstü), Fotoğraflar uygulamasına gitmeniz, ekranın alt kısmında bulunan Fotoğraflar seçeneğine dokunmanız ve ardından fotoğraflarınızı ve videolarınızı Anlara göre görüntülemeniz gerekir.
 2. Ardından, Seç seçeneğine ve ardından bir veya daha fazla fotoğraf veya videoya dokunmanız gerekecek.
 3. İhtiyacınız olmayan fotoğrafları veya videoları seçtikten sonra Çöp Kutusu simgesine dokunmanız gerekecek.
 4. Bundan sonra, [öğeleri] Sil seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Fotoğrafları

NOT:

 • Alternatif olarak. Fotoğraf ve video iCloud.com veya Mac’teki. (OS X 10.10.3 veya üstü) Fotoğraflar uygulamasını kullanarak da kaldırabilirsiniz.
 • Sildiğiniz tüm fotoğraflar ve videolar, cihazınızdaki Son Silinenler albümünde saklanır. Silinen bu fotoğraflar ve videolar, 30 gün boyunca Son Silinenler albümünde kalır. 30 günlük sürenin ardından. Albümdeki öğeler iCloud Fotoğrafları için ayarlanmış tüm cihazlardan kalıcı olarak kaldırılır.

Silinen Fotoğrafları ve Videoları Kurtarmak

Son Silinenler albümünden silinen fotoğraflarınızı kaldırdığınız günden itibaren. 30 gün içinde aşağıdaki adımları izleyerek kolayca kurtarabilirsiniz;

 • iOS cihazınızda Son Silinenler albümüne gidin ve Seç seçeneğine dokunun.
 • Ardından, bir veya daha fazla öğe seçmek için dokunmanız gerekecek.
 • Kurtarmak istediğiniz fotoğraf ve videoları seçtikten sonra Sil seçeneğine dokunun.
 • Bundan sonra, [öğeleri] Sil’e dokunmanız gerekecek.

Fotoğrafları veya Videoları Film Rulosundan Silmek

iOS aygıtınızdaki Film Rulosu’ndan fotoğraf veya videoları kaldırmadan önce iCloud Fotoğraflarını kullanmıyorsanız, bunları bilgisayarınıza kolayca aktarabilirsiniz. Fotoğraf veya video Film rulonuzdan silmek için şu adımları izleyin.

 1. Cihazınızda Fotoğraflar uygulamasına gidin, Albümler seçeneğine ve ardından Film Rulosu seçeneğine dokunun.
 2. Ardından, Seç seçeneğine dokunmanız gerekecek.
 3. Ardından, bir veya daha fazla fotoğrafa veya videoya dokunmanız gerekecek.
 4. Bundan sonra, Çöp Kutusu simgesine ve ardından [öğeleri] Sil’e dokunun.
 5. Seçilen fotoğraflar Film Rulosundan silinecek.

Bu nedenle, fotoğrafları iCloud’dan silmenin geçici çözümleri bunlardır.

#Fotoğrafları iCloud Silme #Fotoğrafları iCloud'dan Nasıl Silebilirim
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.