Gmail Arka Plan Resmi veya Teması Nasıl Değiştirilir?

Gmail Mail Giris Eylül 30, 2021

Gmail arka plan temasını veya resmini veya rengini değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? O zaman Gmail arka plan teması veya resmini nasıl değiştireceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.

Windows’ta Gmail Arka Plan Teması veya Resmi Nasıl Değiştirilir?

Web Görüntüleri İle Gmail Arka Planını Özelleştirin

Gmail arka plan temanızı veya resminizi değiştirmek için;

  1. Gmail hesabınıza giriş yapın. Google penceresinin sağındaki Ayarlar sembolüne tıklayın. “Temalar” bölümünden “Tümünü görüntüle” seçeneğine tıklayın.
  2. “Temanızı seçin” penceresi, birçok web temasıyla birlikte ekranda görüntülenir. Temanızı seçin ve üzerine iki kez dokunun. Gmail arka planına otomatik olarak uygulanır.
  3. Gmail, tema/resim için bazı özelleştirme efektleri sunar. Efektler simgeleri pencerenin altındadır. Metin Arka Planı: Mesajları ve düğmeleri açık veya koyu olarak değiştirmek için “Metin arka planı” efekti kullanılır. Vinyet: Vinyet kaydırıcı, görüntünün/temanın köşelerini koyulaştırmak için kullanılır. Bulanıklaştırma: Bulanıklaştırma kaydırıcısı, görüntünün odağını kaldırmak için kullanılır.
  4. Arka plan görüntüsüne efekt ekleme işlemi tamamlandıktan sonra kaydet seçeneğine tıklayın.

Gmail Arka Plan

Fotoğraflarınızla Gmail Arka Planını Özelleştirin

Öte yandan, fotoğraflarınızı arka plan resmi veya tema olarak kullanmak sandığınız kadar basit. İlk olarak, Google fotoğraflarında bir “Albüm” oluşturmak istiyorsunuz. Google fotoğraflarında albüm oluşturma;

1. Adım: Google Fotoğraflar’a giriş yapın. Ekranın sağındaki Oluştur seçeneğini seçin. Oluştur seçeneği altında “Albüm”ü seçin. “Başlık ekle” ve “Fotoğraf ekle” ile yeni bir pencere açılır.

2. Adım: “Başlık ekle” yerine istediğiniz başlığı girin ve Google fotoğraflarından fotoğraf eklemek için “Fotoğraf ekle”yi tıklayın.

3. Adım: Albüme eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin ve ekranın sağ üst köşesindeki bitti seçeneğine tıklayın. Albüme eklemek için PC’nizden fotoğraf da seçebilirsiniz, sadece “bilgisayardan seç”e dokunarak.

4. Adım: Oluşturulan albüm, Gmail Temalarında “Fotoğraflarım” iletişim kutusunun altında otomatik olarak görüntülenir. Gmail hesabınıza giriş yapın. Gmail penceresinin sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine tıklayın. “Temalar”ı seçin. “Temanızı seçin” penceresinden “Fotoğraflarım” tıklayın.

5. Adım: “Arka plan resminizi seçin” penceresi görüntülenecektir. Açılan pencereden, “Fotoğraflarım”dan istediğiniz resmi seçerek “seç” seçeneğine tıklayın. “Temanızı seçin” penceresinde sağ alt kısımda yer alan “Metin Düzenleyici”, “Vinyet”, “Bulanıklaştırma” gibi özelleştirme efektlerini kullanabilirsiniz. Metin Arka Planı: Mesajları ve düğmeleri açık veya koyu olarak değiştirmek için “Metin arka planı” efekti kullanılır. Vinyet: Vinyet kaydırıcı, görüntünün/temanın köşelerini koyulaştırmak için kullanılır. Bulanıklaştırma: Bulanıklaştırma kaydırıcısı, görüntünün odağını kaldırmak için kullanılır.

6. Adım: Son olarak, özel efektlerle seçerek resmi Gmail’e arka plan olarak uygulayabilirsiniz.

#Gmail Arka Plan #Gmail Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir #Gmail Teması Nasıl Değiştirilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.