Gmail Gelen Kutusu Mesajı Nasıl Kontrol Edilir?

Gmail Mail Giris Eylül 23, 2021

Gmail hesabımın gelen kutusu mesajları nerede? Ya da belki Gmail’deki Gelen Kutusu klasörüme nasıl ulaşabilirim? Her şeyden önce, Gmail uygulamasıyla veya web sürümünü kullanarak Google posta kutunuza ulaşmanın farklı yolları vardır. Ancak, teknik olarak Gelen Kutusu etiketi olarak da adlandırılabilen Gmail gelen kutusu, tanıdığınız kişilerden veya e-posta hesabınızın bağlı olduğu sosyal medyadan gelen tüm iletilerinizin veya e-postalarınızın depolandığı yerdir.

Ayrıca, örneğin birisinin size bir e-posta göndermesine izin verin, diğerinde e-postayı veya yeni mesajları kontrol etmek için, yalnızca alınan yeni mesajları bulmak için değil aynı zamanda Gmail gelen kutusunu açmanız gerekir. Ancak gelen kutusu klasöründe saklanan okunmamış mesajlar da. Ancak, Gmail’de e-posta gelen kutunuza erişmek basit ve kolaydır. Daha önce de söylediğim gibi, Gmail uygulamasını veya Gmail web sürümünü kullanabilirsiniz.

Gmail Web’de Gelen Kutunuza Nasıl Gidilir?

Aksine, Gmail gelen kutusunu açtığınızda, bu, Gmail gelen kutusuna erişebildiğiniz veya giriş yapabildiğiniz anlamına gelir. Gmail gelen kutusunun okunmamış, okundu olarak işaretlenmesi, silinmesi, spam’ler ve çok daha fazlasını içeren Gmail gelen kutusunu oluşturan belirli şeyler vardır. Üstelik bunlar, e-postalarınızı kontrol etmenin yanı sıra gerçekleşen etkinliklerdir. Gmail gelen kutusu açma adımları;

 • Bilgisayarı veya Dizüstü Bilgisayarı veya diğer masaüstü aygıtlarını kullanmak.
 • Basitçe, web tarayıcısını açın ve www.gmail.com URL’sini yazın.
 • Ardından, hesabınızda oturum açmak için e-posta adresinizi ve şifrenizi içeren hesap ayrıntılarınızı girin.
 • Son olarak, e-posta gelen kutunuzu açmak için menüden Gelen Kutusu’na tıklayın.

Bu kadar. Stres olmadan, e-postalarınızı kontrol edebildiniz ve üç noktalı çizgilerle, okundu olarak işaretle, okunmadı olarak işaretle, önemli olarak işaretle gibi bazı özellikleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca, gelen kutunuzun zaten varsayılan olarak ayarlandığını unutmayın.

Gmail Gelen Kutusu

Yeni Mesajları Kontrol Etmek İçin Gmail Uygulaması Nasıl İndirilir

Başka bir deyişle, telefonumda Gmail gelen kutumu nasıl açarım? Aksine, Gmail uygulaması, postalarınızı kolayca kontrol edebileceğiniz ve ayrıca dünyanın herhangi bir yerinden e-postalarınızı düzenleyebileceğiniz en iyi platform olarak kabul edilir.

Gmail Uygulamasını İndirmek

 • Google Play Store veya Apple App Store’a gidin.
 • Arama kutusuyla Gmail Uygulamasını arayın.
 • Yükleme simgesini görüntülemek için arama sonucuna tıklayın.
 • Son olarak, Yükle veya İndir’e tıklayın.

Uygulamada Gelen Kutusunu Kontrol Etmek

 • Gmail mobil uygulamasını açın.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından, varsayılan olarak, otomatik olarak e-posta gelen kutusu klasörünüze yönlendirileceksiniz.

Bu, okunmamış mesajlarınızı kontrol etmek için iOS ve Android telefonunuza Gmail uygulamasını indirmek içindir. Aynı şekilde, sadece okunmuş veya okunmamış mesajlarınızı kontrol etmenin yanı sıra, hesabınızı Gmail hesap ayarlarından yönetebilirsiniz.

#Gmail Gelen Kutusu #Gmail Gelen Kutusu Mesajı #Gmail Gelen Kutusu Mesajı Nasıl Kontrol Edilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.