Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Gmail Mail Giris Eylül 24, 2021

Google hesabını nasıl kurtarırım? Gmail hesabı nasıl kurtarılır ve ayrıca Gmail hesabı şifresini nasıl kurtaracağınızı öğrenin. Google hesabı kurtarma, Gmail hesabınızı kurtarabileceğiniz bir işlemdir. Aksine, hesap kurtarma adımına ihtiyaç duyulmasının pek çok nedeni var. Muhtemelen, hesabınıza e-posta adresinizi veya şifrenizi unuttunuz. Google hesabı kurtarma sayfası, yeni bir hesap şifresi oluşturmanıza olanak tanıyan e-posta adresinizi içeren e-posta kimliğinizi kurtarmanıza olanak tanır.

Ayrıca, Google hesabınızı sıfırlamak isteyebileceğiniz başka bir neden de, kilitlenmeniz, saldırıya uğramanız, askıya alınmanız veya Gmail hesabınızı silmenizdir. Gmail hesabını veya Google hesabını kurtarma işlemi, Google hesabınızı sildiğiniz veya hesabınızın saldırıya uğradığı alanı kapsar. Hesabınız Google tarafından engellendiyse Google hesabınızı kurtaramayacağınızı unutmayın. Google hesabınızı veya Gmail’inizi kurtarmak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları.

Unutulan Gmail Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Aksine, Gmail hesabının veya Google hesabının nasıl kurtarılacağına dair farklı bölümler vardır. Buna unutulan şifre ve unutulan e-posta adresi dahildir. Eğer yoksa durumda kimliği e-posta işareti sizin için Google hesabınızla, aşağıdaki şu adımları kullanabilirsiniz.

Gmail Hesabı

Google E-postayı Kurtarmak

 • Google Hesabınızı veya Gmail’inizi kurtarın sayfasına gidin.
 • Ardından, E-postayı unuttum’u tıklayın.
 • Telefon numaranızı veya kurtarma e-postanızı girin.
 • Daha sonra adınızı ve soyadınızı girebilirsiniz.
 • Ardından, e-posta hesabınızı onaylamak için ekrandaki talimatı bozabilirsiniz.
 • Ardından, hesabınıza benzer kullanıcı adlarının listesini görüntüleyebilirsiniz.

Gmail Şifresini Kurtarmak

 • Aynı şekilde, Google Hesabı Kurtarma’ya gidin.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin ve ileriyi tıklayın.
 • E-posta hesabınızı onaylamak için doğum tarihi ve diğerleri gibi soruyu yanıtlayın.
 • Ardından hesap şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 • Ancak, SMS yoluyla bir kurtarma kodu alacaksınız.

Kurtarma e-posta adresinizi kullanarak Gmail hesabını telefon numarası olmadan kurtarabileceğinizi unutmayın. Aynı şekilde, Google hesabı kurtarma sayfasında, e-posta hesabınızı kurtarmak için e-posta hesabı yerine kurtarma telefon numaranızı kullanabilirsiniz.

Silinmiş Bir Google Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Silinen bir Google hesabını veya Gmail hesabını kurtarmak başka bir kavramdır. Ancak, hesabınızı yakın zamanda sildiyseniz veya yanlışlıkla Google hesabınızı silerseniz, hesabınızı geri alabilirsiniz. Ancak Google hesabınızı silmenizin üzerinden uzun zaman geçtiyse hesabınızı kurtarma şansınız sıfırdır.

Google hesabı kurtarma sayfasını ziyaret edin ve silinen hesabınızı kurtarmak için yukarıdaki talimatları kullanın. Hesabınızı kurtardıktan sonra, bu, Gmail hesabınıza, Google Play’e ve diğer çeşitli Google hizmetlerine hemen erişim yetkisi verecektir.

#Gmail Hesabı #Gmail Hesabı Kurtarmak #Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.