Gmail Hesabı Silme

Gmail Mail Giris Kasım 24, 2021

Belki birden fazla Gmail hesabı var veya belki de artık Gmail hesabınızı kullanmak istemiyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, Gmail hesabınızı istediğiniz zaman kolay ve hızlı bir şekilde silebilirsiniz. Gmail hesabı silme öğrenmek için aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Gmail Hesabı Silme İçin 8 Adım

1.) Google hesap ayarlarına gidin ve Hesap tercihleri ​​altında bulunan Hesabınızı veya hizmetlerinizi silin seçeneğini seçin.

2.) Şimdi, Ürünleri Sil seçeneğine tıklayın. Ayrıca, isterseniz Google Dokümanlar, arama geçmişi, AdSense ve AdWords’ün yanı sıra diğer Google hizmetlerinden oluşan tüm Google hesabını silmek için Google Hesabını ve Verilerini Sil’i de seçebilirsiniz.

3.) Ardından, silmek istediğiniz Gmail hesabını seçmeniz gerekecektir. Sağlanan alana şifreyi girin ve İleri düğmesine tıklayın.

4.) Ardından Gmail’in yanında bulunan Çöp Kutusu simgesine tıklayın.

Gmail Hesabı Silme

NOT: Google paket servisini kullanarak Gmail mesajlarınızın tam bir kopyasını indirmek istiyorsanız, Verileri İndir seçeneğini izleyin. Ayrıca isterseniz e-posta mesajlarınızı başka bir Gmail hesabınıza da kopyalayabilirsiniz.

5.) Bundan sonra, Google’da nasıl oturum açacaksınız iletişim kutusunda Bir e-posta adresi girin seçeneğinin altına (silmek istediğinizden başka) bir e-posta adresi girin. Ardından Doğrulama E-postası Gönder düğmesine tıklayın.

6.) Google’dan aldığınız konuyla ilgili e-postayı açın – Bağlı Google hesabınız için güvenlik uyarısı veya Gmail Silme Onayı. E-posta mesajında ​​verilen bağlantıyı takip edin. Sorulursa, silmek üzere olduğunuz Gmail hesabında oturum açın.

7.) Şimdi, Evet, example@gmail.com’u Google Hesabımdan kalıcı olarak silmek istiyorum seçeneğini seçin.

8.) Son olarak, Gmail’i Sil’i ve ardından Bitti’yi tıklayın. Gmail hesabı silme işlemi gerçekleşecektir.

#Gmail Hesabı Silme #Gmail Hesabı Silmek
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.