Gmail ile Nasıl Video Gönderilir

Mail Geneli admin Temmuz 9, 2021

Büyük boyutlu dosya gönderme gmail işlemi eskiden sadece 25 mb ile sınırlıydı. Hâlâ öyle ancak bir fark var: Arık Gmail 25 mb üstü dosya göndermek istendiğinde o hesaba ait Google Drive hesabı üzerinden mail göndermek çok basit hale geldi. Üstelik doğrudan Google Drive dosya paylaşımı yapmaya gerek kalmadan bunu yapabiliyoruz.

Gmail e-posta servisinin kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden birisi de mail gönderirken herhangi bir içeriği ekleyebilmektir. Dosya, fotoğraf, belge, ses ve video gönderme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Yalnız gmail video gönderme işleminin belirli bir dosya boyutu vardır. Video göndermek için izin verilen boyutları ve uzantıları bilmelisiniz.

Gmail ile Nasıl Video Gönderilir

1 Web tarayıcınızı açın ve gmail giriş yapın.

2 Yeni bir mail göndermek için sol menüde bulunan + simgeli oluştur bağlantısına tıklayın.

3 Kime, konu ve mail içeriğini girin.

4 Google Drive kullanarak dosya ekle kısmına tıklayın. Bu şekilde gmail uzun video gönderme işlemini yapabilirsiniz.

5 Yükle kısmına tıklayarak gmail ile göndereceğiniz videoyu seçin.

6 25 mb’ a kadar olan yüklemeleri mail ile yapabilirsiniz. Büyük boyutlu video göndermek için drive bağlantısını kullanmanız gerekmektedir.

7 Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra e-postayı gönderebilirsiniz.

Gmail Video Gönderme Boyutu

Mail hesabınızdan direk video göndermenin maximum boyutu 25 MB’ dır. Fakat göndereceğiniz videoyu google drive’ a yüklerseniz 2 GB’ a kadar limitiniz olacaktır. Yukarıda anlattığımız yöntem ile videolarınızı gönderebilirsiniz.

Mailden video gönderme

Gmial ile video gönderme işlemi bu kadar basittir. Uzun videoları bu şekilde dilediğiniz birisine gönderebilirsiniz. Videoların otomatik olarak izlenmesini istiyorsanız Youtube’ a yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken takıldığınız bir kısım olursa bize yorum bırakabilirsiniz.

Gmail ile Nasıl Video Gönderilir. Anlamadınız birşey olursa yorum kısmından bizlere bildirim bırakabilirsiniz.

#Gmail ile Nasıl Video Gönderilir #gmail video gönder #gmail video yükle
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.