Gmail İşletme Amaçlı Nasıl Kullanılır?

Gmail Mail Giris Kasım 16, 2021

Gmail kullanıcılarının çoğu, hizmeti dünya çapında kişisel amaçlar için kullanıyor olsa da, bu, çeşitli e-posta görevlerini profesyonel veya ticari düzeyde gerçekleştiremeyeceği anlamına gelmez. Aslında, Gmail profesyonel ve ticari amaçlarınız için kullandığınızda, birçok yönden harika bir e-posta hizmeti olabilir. Gmail’i iş amaçlı kullanmanın bazı avantajları aşağıda belirtilmiştir.

  • Büyük depolama alanı.
  • Bir Google ürünü olarak, kesintisiz hizmetlerle hesabınızın güvenliğine güvenebilirsiniz.
  • Gmail’in iş planı, günün her saati destekle birlikte gelir.
  • Gmail ile kendi alan adınızı kullanabilirsiniz.
  • “Hangouts” özelliğini kullanarak ekibinizle video konferans düzenleyin.
  • Yerleşik sohbet seçeneği, gerçek zamanlı iletişim kurmanıza olanak tanır.
  • Kolay ve hızlı arama seçeneği.
  • E-postalarınızı otomatik olarak konuşmalar halinde gruplandırın.
  • Spam içermeyen deneyim
  • Gmail, Microsoft Outlook ve Blackberry gibi ofis yazılım programlarıyla mükemmel bir şekilde uyumludur.

Bunlar, Gmail iş için kullandığınızda elde ettiğiniz avantajlardan yalnızca bazıları olsa da, iş için Gmail’i nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıda verilen bilgileri gözden geçirin.

Gmail

İşletmeler için Gmail’i Kullanma

G Suite olarak da bilinen işletmeler için Gmail, temel olarak Gmail’in ücretli bir sürümüdür. Adınız@gmail.com gibi normal Gmail kullanıcı adlarından farklı olarak G Suite, e-posta adresinizi adınız@sirketinizinadi.com gibi şirketinizin adıyla oluşturmanıza olanak tanır. Şirketinizin adını içeren özel bir e-posta adresiniz olduğunda, müşteriyi işletmenizin meşruiyetine inandırır. Yukarıdakilere ek olarak, İşletmeler için Gmail’e sahip olduğunuzda, tüm kullanıcılarınızı ve işle ilgili rapor ve verilerinizi yönetme seçeneklerine sahip olduğunuz bir yönetici paneline sahip olursunuz. Şimdi, Gmail’i iş için kullanmaya başlamak için aşağıda verilen talimatları uygulamanız yeterlidir.

1.) https://gsuite.google.com/ bağlantısı üzerinden G Suite web sitesine gidin ve başlayın düğmesine basın. Bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz.

2.) Bir sonraki sayfada, İşletme adınızı ve işletmenizde çalışan çalışan sayısını girmeniz istenecektir. Bilgileri girdikten sonra sonraki düğmesine tıklayın.

3.) Ardından, Adınızı, Soyadınızı ve Mevcut e-posta adresinizi girmeniz istenecektir. Bundan sonra, İLERİ düğmesine tıklayın.

4.) Ardından bir sonraki ekranda “İşletmenizin domaini var mı?” diye bir soru ile karşılaşacaksınız. Halihazırda bir alan adınız varsa evet, kullanabileceğim biri var seçeneğini seçmeniz gerekecek, ancak bir alan adınız yoksa hayır, birine ihtiyacım var seçeneğini belirlemeniz gerekecektir.

5.) Alan adınızı aldıktan sonra bir sonraki ekrana girin ve ileri butonuna tıklayın. Bundan sonra, iş için bir Gmail oluşturmak için ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

İş için Gmail hesabınızı oluşturmayı tamamladığınızda, hesabınıza kullanıcı ekleyebilir, mevcut e-postanızı önceki web posta sunucunuzdan taşıyabilir, şirketiniz hakkındaki bilgileri güncelleyebilir, hizmetlerin kullanımını takip edebilir ve kurumsal verileri güvenli hale getirebilirsiniz. cihazlar.

NOT: G Suite deneme paketi yalnızca 14 gün sürecektir. Hesabınıza erişimi sürdürmek için ücretli bir G Suite planını seçmeniz gerekir. Gmail’i iş için bu şekilde kullanabilir ve dünya çapındaki kullanıcılar arasında popüler hale getirebilirsiniz.

#Gmail İşletme #Gmail İşletme Amaçlı Nasıl Kullanılır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.