Gmail İstenmeyen E-Postaları Engelleme ve Engel Kaldırma

Gmail Mail Giris Eylül 24, 2021

Gmail’de spam e-posta nedir ve Gmail istenmeyen e-postaları nasıl durdurabilirim? Çoğu zaman, birisi size e-postanıza bir mesaj gönderdiyse veya internetteki herhangi bir platformda kayıtlı e-posta hesabınızı kullanın. İletilerden bazıları Gelen Kutusu klasöründe veya Tüm Postalar klasöründe görünmeyebilir, ancak Spam klasöründe görünme eğilimi gösterir. Aksine, Gmail Spam, ileti almak istemediğiniz kaynaklardan oluşan bir güvenlik klasörüdür. Çoğu zaman Gmail, iletiyi şüpheli bir e-posta olarak değerlendirdiği gerçeğine dayanarak iletileri otomatik olarak Spam Klasörüne yönlendirir.

Ayrıca, spam klasörüne yönlendirilen e-posta, tehlikeli veya şüpheli bağlantı içeriği olarak kabul edilir. Ancak, e-postanın Gmail Spam’de görünmesinin iki yolu vardır, bu Gmail’in bir sonucu olabilir veya e-postayı spam olarak işaretlemeniz olabilir. Bu nedenle, Gmail istenmeyen e-postaları olarak işaretlediğiniz e-postayı veya hesabınıza zarar verebilecek veya kişisel bilgilerinizi çıkarabilecek şüpheli bir e-posta olarak kabul edildiğinde derhal tanımlar.

E-postaları Gmail’de Spam Olarak İşaretleme

Aksine, Gmail, kullanıcılara platformu kullanırken deneyiminizin keyfini çıkarmaları için daha iyi, rahat ve güvenli bir yol sağlamaya gitti. İstenmeyen e-postalar, e-posta hesabınızın güvenli olmasını ve şüpheli bağlantılardan veya e-postalardan korunmasını sağlar. Bir e-postayı spam olarak işaretlemek için;

  • Cep telefonunuzda Gmail uygulamasını açın veya www.gmail.com adresini ziyaret edin.
  • Henüz oturum açmadıysanız e-posta hesabınızı imzalayın.
  • Gelen kutusu klasörünüzden, spam olarak işaretlemek için bir veya daha fazla e-posta seçebilirsiniz.
  • Ardından sayfanın sağ üst kısmındaki üç noktalı çizgiye tıklayıp Spam bildir’i seçebilirsiniz.

Ancak, spam olarak bildirdiğiniz e-postalar ne kadar fazlaysa, Gmail’in şüpheli e-postaları otomatik olarak tanımlaması sayesinde hesabınız o kadar korumalı ve güvenli hale gelir. Bu nedenle, hemen e-postayı spam olarak işaretlerseniz, otomatik olarak Spam klasörüne taşınır.

Gmail İstenmeyen E-Postaları

Gmail’de Spam Gönderilen bir e-postanın İşareti Nasıl Kaldırılır?

Bir e-posta spam olarak işaretlerken veya bildirirken yanlış bir seçim yapmış olabilirsiniz. Ancak, gelen kutusu klasöründe görüntüleyebilmek için diğerlerinde spam olarak yaptığınız e-postaları kaldırabilirsiniz. Ayrıca, nerede olduğunu bilmiyorsanız, bu size spam klasörüne erişme fırsatı verir.

  • Gmail uygulaması veya web ile tek yapmanız gereken Spam klasörüne erişmek.
  • Uygulamadaki menü simgesine tıklayabilir ve aynı şekilde cep telefonunda İstenmeyen Posta’yı seçebilirsiniz.
  • Sırada, istenmeyen e-postayı işaretlemek istediğiniz e-postayı seçebilirsiniz.
  • Spam olmadığını bildir veya Spam olmadığını bildir’e tıklayabilirsiniz.

Özetle, e-postaları spam klasöründen silmek istemeniz durumunda, bir veya daha fazlasını bir kerede silmek için seçebilirsiniz. Ardından, e-postayı işaretledikten sonra, Kalıcı olarak sil veya Spam’i şimdi boşalt’ı tıklayabilirsiniz. Ancak 30 günden fazla kalan mesajlar klasörden otomatik olarak silinir.

#Gmail İstenmeyen E-Postaları Engel Kaldırma #Gmail İstenmeyen E-Postaları Engelleme #Gmail Spam E-Postaları Engelleme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.