Gmail Karanlık Modu Etkinleştirme

Gmail Mail Giris Eylül 26, 2021

Gmail karanlık modu nasıl etkinleştirebilirim veya Gmail karanlık modunu nasıl edinebilirim? Önceki tartışmamız, Yahoo Mail uygulamasında ve ayrıca Windows 10’da karanlık modun nasıl etkinleştirileceğiydi. Bugün için, Gmail’de karanlık modun nasıl etkinleştirileceği veya Gmail karanlık modunun nasıl elde edileceği konusunda sizi aydınlatacağız. Karanlık mod veya karanlık tema, ekranınızı karartabileceğiniz Facebook, Instagram, Twitter ve diğerleri gibi sosyal medya platformlarında popüler bir özelliktir. Şu anda, düzen artık Gmail’de ve ayrıca Yahoo uygulamasında tanıtılmaktadır.

Bu arada Gmail’de karanlık modu kullanmak, pil ömrünün azalmasına ve ayrıca göz sorununun azalmasına yardımcı olduğu gerçeğinden yola çıkarak ilginç bir şey. Gmail Ayarları’ndan Gmail uygulamasının karanlık modunu veya koyu temasını etkinleştirmek, kullanıcılara mesajları mobil cihazınızda cesurca görüntülemenin kolay bir yolunu sağlar. Gmail karanlık modu, insanların Gmail uygulamasını günlük olarak kullanma biçiminde büyük bir etki yarattı. Gmail karanlık teması, mesajları okumanın en rahat yolunu sağlamak için cihazın parlaklığını azaltmaya yardımcı olur.

Gmail Uygulamasında Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Gmail’de karanlık modu etkinleştirmek veya Gmail’de karanlık modu kullanmak için Android, iOS ve PC ile uyumludur. İletileri daha rahat okumak için android cihazlarınızdaki Gmail uygulamasında karanlık temayı etkinleştirebilirsiniz. Bu, gözleriyle ilgili sorunları olan veya göz sorunları olan insanlar için çok önemlidir.

Gmail Uygulaması Android’de Karanlık Modu Etkinleştirmek

 1. Android cihazınızda veya tabletinizde Gmail uygulamasına erişin.
 2. Ardından, Menü simgesine tıklayın.
 3. Ayar’ı ve ayrıca Genel Ayarlar’ı tıklayın.
 4. Tema’ya tıklayın.
 5. Gmail’de karanlık modu etkinleştirmek için Koyu’yu seçin.

Gmail Karanlık Modu

Gmail Uygulaması iOS’ta Karanlık Modu Etkinleştirmek

 1. Aynı şekilde, iPhone veya iPad’de Gmail uygulamasını açabilirsiniz.
 2. Sayfanın sol üst köşesinde Menü’ye tıklayın.
 3. Ardından, Ayarlar’ı seçin.
 4. Ayar bölümünün altında Tema’yı tıklayın.
 5. Karanlık’ı tıklayın.

iOS ve Android cihazlarda Gmail için karanlık modu etkinleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey bu. Ardından, Gmail uygulaması android ve iOS cihazlarda karanlık modu tamamen etkinleştirmek için işlemi tamamladıktan sonra Kaydet’i tıklayabilirsiniz. Ardından, Windows veya masaüstü için Gmail karanlık modunu nasıl etkinleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

PC’de Karanlık Modu Etkinleştirme

Aksine, Gmail Windows için karanlık modu etkinleştirmek Android ve iOS cihazlarına benzer. Basitçe, web’deki Gmail ayarınıza erişin ve Gmail karanlık temasını etkinleştirebilirsiniz. Karanlık mod Gmail’i değiştirmek veya açmak için aşağıdaki talimat.

 1. Windows Gmail Karanlık Modunu Açmak için:
 2. Bilgisayarınızda www.gmail.com adresine gidin.
 3. Ardından, Gmail hesabınızda oturum açın.
 4. Sayfanın sağ üst köşesindeki Dişli (Ayarlar) simgesine tıklayın.
 5. Bir açılır menü görünecek, ardından Tema altında Tümünü görüntüle’yi seçebilirsiniz.
 6. Aşağı kaydırın ve Koyu rengi seçin.
 7. Son olarak, Kaydet’i tıklayın.

Ayrıca, Android, iOS ve Windows’ta Gmail’i karanlık modda görüntülerken bulabileceğiniz tek renk Koyu değildir. Kullanabileceğiniz tercih edilen renklerden bazıları Greg Bullock, Romain Guy, Tahoe Gölü, Mavi, Yumuşak Gri, Lavanta, Gül, Hardal, Wasabi, Spearmint, Cherry Blossom ve daha fazlasını içerir.

#Gmail Karanlık Mod #Gmail Karanlık Modu #Gmail Karanlık Modu Etkinleştirme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.