Gmail Kayıt Hatası Nasıl Düzeltilir?

Gmail Mail Giris Kasım 17, 2021

Gmail, Google tarafından sunulan mükemmel bir e-posta hizmetidir. Bu uygulama e-posta, fotoğraf, dosya, belge vb. göndermek/almak için hızlı, basit ve güvenilir bir platform sunar. Bir Google ürünü olan Gmail, güvenlik, işlevsellik ve kullanılabilirlik açısından kullanıcılar tarafından güvenilebilir. Gmail’i ister profesyonel düzeyde ister kişisel düzeyde kullanmak isteyin, uygulama çeşitli e-posta görevlerini zahmetsizce gerçekleştirebilir. Ayrıca, diğer e-posta hesaplarınızı senkronize etmek istiyorsanız veya geniş depolama alanına sahip bir e-posta hizmeti arıyorsanız, Gmail ideal bir e-posta hizmetidir. Gmail hizmetlerinden neler bekleyebileceğinizi bildiğinize göre, kendiniz için bir Gmail hesabı oluşturmak istersiniz. Bir Gmail hesabına nasıl kaydolacağınızı öğrenmek ve kayıt hatası nasıl düzeltilir aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Yeni Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur (Kaydolunur)

1.) Web tarayıcınızda ve bu bağlantıya tıklayın Gmail Kayıt sayfası

2.) Gmail kayıt sayfasına girdikten sonra, Gmail hesabınızı oluşturmak için sizden istenen alanlara gerekli bilgileri girmeniz gerekecektir.

3.) Bunun için Adınızı, Soyadınızı, Kullanıcı Adınızı ve Parolanızı girmeniz gerekecektir.

4.) İstenilen alana gerekli tüm bilgileri girdikten sonra İleri butonuna tıklayınız. Bundan sonra, Gmail kayıt işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

5.) Gmail hesabınız oluşturulacaktır.

Gmail’e kaydolma işlemi oldukça kolay ve basit olsa da, bazı kullanıcılar Gmail hesabına kaydolma konusunda sorun yaşayabilir. Bir Gmail hesabı oluştururken kayıt hatası yaşıyorsanız, sorunun üstesinden gelmek için aşağıdaki kılavuzu dikkate almanız önerilir.

Gmail Kayıt

Gmail Kaydolma Hatasını Düzeltmek İçin 7 Adım

1.) İnternet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. İnternet bağlantınız sık sık kesildiğinde, kullanıcıların Gmail hesabına kaydolmalarında sorun olabilir. İnternet ağınızı kontrol etmek için web tarayıcınızda rastgele bir web sitesi açın.

2.) Eski veya desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanmak da Gmail kayıt hatasına neden olabilir. Bu nedenle, bir Gmail hesabına kaydolurken desteklenen bir web tarayıcısı kullandığınızdan emin olmanız önerilir.

Not: Google Chrome en iyisidir ve çoğunlukla tüm büyük web sitelerini destekler.

3.) Bu nadirdir, ancak bazı Üçüncü taraf tarayıcı geliştirmeleri de Gmail’in düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu nedenle, Gmail kayıt işleminin düzgün çalışmasını engelleyen eklentiler veya eklentiler gibi tarayıcı uzantıları olmadığından emin olun. Bir Gmail hesabı oluştururken hangi geliştirmenin gerçekten bir hataya neden olduğunu tam olarak bilmek için uzantıları (birer birer) devre dışı bırakmanız önerilir.

İpucu: Bu resmi görüntüleyerek Chrome’daki tarayıcı uzantısına nasıl erişeceğinizi öğrenin.

4.) Web tarayıcınız için çerezlerin ve JavaScript’in etkinleştirildiğinden emin olun. Bunları devre dışı bırakmak, bir Gmail hesabı oluşturmanızı da engelleyebilir.

İpucu: Chrome’da çerezlere ve javaScript’e nasıl erişilir

  1. Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki Chrome menüsünü (3 nokta) tıklayın.
  2. Ayarları şeç.
  3. Gelişmiş ayarları göster’i tıklayın.
  4. “Gizlilik” bölümünün altında, İçerik ayarları düğmesini tıklayın.

5.) Google Kaydolma sayfasına bilgileri girerken, herhangi bir alanı boş bırakmadığınızdan emin olun çünkü bu, bir Gmail hesabı oluşturmanın sonraki adımına geçmenizi engelleyebilir. Adınızı, soyadınızı, Tercih Edilen Kullanıcı Adınızı, Doğum Gününüzü, Cinsiyetinizi, Cep Numaranızı ve E-posta Adresinizi girin ve gözden geçirin.

6.) Şifrenizi girerken şifrenizin uzunluğunun en az 8 karakter olmasına dikkat ediniz. Ayrıca, güçlü bir parola oluşturmak için bir alfabe, sayı ve özel karakter kombinasyonu oluşturmayı deneyin.

7.) Yeni bir Gmail hesabı oluştururken, telefon numarasını kullanarak hesabınızı doğrulamanız istenir. Telefon numaranızı kullanarak Gmail hesabınızın doğrulamasını tamamladığınızdan emin olun. Aksi takdirde, Gmail kayıt işlemini tamamlamanıza izin verilmeyebilir.

Çoğu durumda, yukarıda belirtilen önerileri dikkate almak, yeni bir Gmail hesabı oluşturmak için kayıt hatalarını gidermenize yardımcı olacaktır. Hala herhangi bir sorun buluyorsanız, Gmail müşteri destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

#Gmail Kayıt #Gmail Kayıt Hatası #Gmail Kayıt Hatası Nasıl Düzeltilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.