Gmail Oturum Açma Hatası Nasıl Düzeltilir?

Gmail Mail Giris Kasım 17, 2021

Gmail oturum açma hataları genellikle yanlış kullanıcı adı ve şifre kullanarak hesabınıza erişmeye çalıştığınızda ortaya çıkar. Ancak, Gmail hesabınıza giriş yapmak için doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizden eminseniz, hesabınızın şifresini değiştiren biri hesabınızı ele geçirmiş olabilir. Böyle bir durumda, hesabınızın şifresini sıfırlayarak Gmail hesabınızı kurtarabilirsiniz. Gmail oturum açma hatasını nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Gmail Oturum Açma Hatasını Düzeltmeden Önce Yapılacak Kontroller

Parola sıfırlama adımlarına başlamadan önce aşağıdakilerden emin olun;

  • Bilgisayarınız internete düzgün bir şekilde bağlı.
  • İnternet ağınız düzgün çalışıyor.
  • Gmail hesabınıza erişmek için güncellenmiş bir web tarayıcısı (Exp. Chrome) kullanıyorsunuz.
  • Gmail hesabınızla ilişkili hesap kurtarma seçeneklerinden (e-posta adresi veya telefon numarası) birine erişiminiz var.

Yukarıda belirtilen önerileri değerlendirdikten sonra, şifreyi sıfırlayarak Gmail oturum hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Gmail Oturum Açma

Şifreyi Sıfırlayarak Gmail Oturum Açma Hatasını Düzeltmek İçin 8 Adım

1.) Bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve Gmail oturum sayfasına gidin.

2.) Gmail oturum açma sayfasına girdikten sonra, sağlanan alana kullanıcı adınızı (e-posta adresi veya telefon) girin ve İLERİ düğmesine tıklayın.

3.) Hesabınızın şifresini girmenizin isteneceği bir sonraki ekranda “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğine tıklayın. bağlantı. Gmail hesabınız için hatırladığınız son şifreyi girmenizin isteneceği bir sonraki ekrana yönlendirileceksiniz.

4.) Sorulan alana Gmail hesabınız için hatırladığınız son şifreyi girdikten sonra İleri butonuna tıklayın.

5.) Şimdi, bir sonraki ekranda, doğrulama amacıyla farklı hesap kurtarma seçenekleri (birbiri ardına) istenecektir. Gmail hesabınızın şifresini sıfırlayabilmek için bu doğrulama seçeneklerinden birini tamamlamanız gerekecektir. “Başka bir yol dene” seçeneğine tıklayarak bir sonraki seçeneğe geçebilirsiniz.

NOT: Size verilen hesap kurtarma seçenekleri, Gmail hesabınızla ilişkili kurtarma seçeneklerine bağlı olacaktır.

6.) Telefon numaranıza veya e-posta adresinize bir doğrulama kodu alacaksınız (ayrıntılarını verdiğiniz kurtarma seçeneğine bağlı olarak). Bir sonraki ekranda size gelen doğrulama kodunu girmeniz gerekecektir.

7.) Sonraki ekranda doğrulama kodunu girdikten sonra Gmail hesabınız için yeni bir şifre oluşturmaya yönlendirileceksiniz.

8.) Yeni şifreyi istenen alanlara girin ve onaylayın. Bir sonraki ekranda, Gmail hesabınız için güvenlik seçeneklerinizi gözden geçirmeniz istenecektir.

Güvenlik seçeneklerini gözden geçirmeyi bitirdikten sonra, Gmail’e Devam Et seçeneğine tıklamanız yeterlidir, Gmail hesabınızın posta kutusuna yönlendirileceksiniz. Yani, şifreyi sıfırlayarak Gmail oturum açma hatasını bu şekilde düzeltebilirsiniz.

#Gmail Oturum Açma #Gmail Oturum Açma Hatası #Gmail Oturum Açma Hatası Nasıl Düzeltilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.