Gmail oturum açma sorunu için çözüm çok basit

Gmail admin Haziran 19, 2021

GMAİL HESABIMA GİRİŞ YAPAMIYORUM

Gmail oturum açma sorunu için çözüm çok basit. Google şirketinin mail hizmeti olan Gmail’e giriş ile ilgili milyonlarca kullanıcı sorun yaşıyor. Gmail’de oturum açmak isteyen kullanıcılar Google’ın farklı yönlendirmeleri ile karşı karşıya kalıyor.

Bu sorun web tarayıcı, android ve ios işletim sistemli iphone cihazlarda da yaşanmaktadır. Gmail hesabına giriş yapamamanın bir çok nedeni olabilir.

Gmail kendi sayfasında oturum açma işlemini adım adım şöyle anlatmaktadır;

  • Bilgisayarınızda gmail.com sayfasına gidin.
  • Google Hesabı e-postanızı veya telefon numaranızı ve şifrenizi girin.
  • Bilgiler önceden doldurulmuşsa. Farklı bir hesapta oturum açmanız gerekiyorsa. Başka bir hesap kullan’ı tıklayın.
  • Oturum açma sayfası yerine Gmail ile ilgili açıklamaların bulunduğu bir sayfa görüntülenirse sayfanın sağ üst köşesindeki Oturum Aç seçeneğini tıklayın.

Gmail Giriş Sorunsalı

1 Google taraflı hizmet sorunları
2 Web Tarayıcı kaynaklı sorunlar
3 Gmail hesabı kaynaklı yapılandırma hataları
4 Kullanıcı adı / şifre uyuşmazlığı
5 İnternet bağlantı sorunları

Google taraflı hizmet sorunu

Gmail hesabına giriş yapamamanın en büyük nedenlerinden biri Google taraflı sorunlardır. Google’ ın kullanıcılarına sunduğu e-posta servisi olduğu için, zaman zaman sunucu sorunları yaşanabilmektedir. Büyük ihtimalle geçici bir sorun olacaktır. Bir kaç dakika sonra mail giriş işlemini tekrar deneyin.

Web Tarayıcı kaynaklı sorunlar

İnternete girmek için kullandığınız tarayıcı yüzünden gmail hizmetine ulaşamıyor olabilirsiniz. Chrome, Mozilla Firefox, İnternet Explorer veya Opera kullanıyor olabilirsiniz. Basit bir çözüm yolu olarak çerezleri silmeyi deneyebilirsiniz.

Gmail hesabı kaynaklı yapılandırma hataları

Gmail e-posta hesabınızı Microsoft Outlook masaüstü uygulamasında kullanıyor olabilirsiniz. Kurulum anında yanlış girilen bilgiler sayesinde gmail hesabınıza giriş yapamıyor olabilirsiniz. Bunun için imap/pop ayarlarını gözden geçirmenizi öneririz. Aşağıdaki ayarları kullanabilirsiniz.

Gelen Posta (POP) Sunucusu pop.gmail.com

SSL gerektirir: Evet

Bağlantı Noktası: 995

Giden Posta (SMTP) Sunucusu smtp.gmail.com

SSL gerektirir: Evet

TLS gerektirir: Evet (varsa)

Kimlik doğrulama gerektirir: Evet

TLS/STARTTLS Bağlantı Noktası: 587

 

Kullanıcı adı / şifre uyuşmazlığı

Gmail kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı sorunlardan birisi de kullanıcı adını, şifreyi unutmaktır. Oturum açma işlemini yaparken.  Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Gmail şifre sıfırlama

İnternet Bağlantı Sorunları

Gmail oturum açma sorunu için çözüm çok basit

Gmail hesabınıza ulaşamıyor olabilirsiniz. Dns ayarlarını sıfırlayabilir, internete giriş yaptığınız modemi yeniden başlatabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz yöntemlerle gmail hesabıma giriş yapamıyorum sorununu çözebilirsiniz. Bütün bu aşamaları kullanarak yine mail hesabınıza giremiyorsanız. Gmail yardım sayfasından. Destek almanızı öneririz.

Gmail oturum açma sorunu için çözüm çok basit artık bu konu hakkında farklı bir bilgi isterseniz yorum olarak bizlere sorabilirsiniz. Buradaki linkten gmail giriş yapabilirsiniz.

#gmail #gmail giriş hatası #gmail hata
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.