Gmail Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Gmail Mail Giris Eylül 27, 2021

Gmail hesabındaki profil resmimi nasıl kaldırabilirim veya Gmail’de nasıl profil resmi ekleyebilirim? Aksine, Gmail profil fotoğrafınız, Gmail hesabınızın bir tanımlama modu işlevi görür. Varsayılan olarak, bir Gmail hesabı oluşturduğunuzda, Google aslında kimlik olarak varsayılan bir fotoğraf veya resim sağlar. Daha sonra istediğiniz zaman değiştirmeye karar verebilirsiniz. Gmail profil resmi, hesabınızı tanımlamanın ve ayrıca veya sizi e-posta adresinizi paylaştığınız kişilerle tanımlamanın bir modudur. Örneğin, birisinin Gmail fotoğrafınız aracılığıyla gerçekten siz olduğunuzu belirleme yöntemi. Bu makalede, Gmail hesap profilinizde bir resmi nasıl değiştireceğiniz veya yükleyeceğiniz konusundaki basit adımı öğreneceksiniz.

Aslında şu anda dünyadaki en popüler e-posta hizmeti Gmail’dir. Böylece Outlook, Yahoo ve diğerleri gibi diğer e-posta hizmetleri sağlayıcılarının beğenisini yendi. Ancak, bir Google hesabınız yoksa, sosyal ağ için en iyi olan ve aynı zamanda kişiler olarak da hizmet veren yeni bir Gmail hesabı oluşturmanız veya kaydolmanız gerekir. Gmail profil fotoğrafıyla ilgili ilginç olan şey, bir e-posta hesabına her mesaj gönderdiğinizde profil resminizin bunun sizden olduğunu göstermesidir.

Gmail Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Aksine Gmail profil resmini değiştirme işlemi aslında genel olarak Google hesabınıza yeni bir resim veya fotoğraf ekleme ve eski profil resmini de kaldırma işlemidir. Ancak, Google hesap profilinizi değiştirmek için web’i kullanabilirsiniz.

Web’de Gmail Resmini Değiştirmek

 • PC veya masaüstü bilgisayarınızın web tarayıcısında www.gmail.com adresine gidin.
 • Ardından, Gmail hesabı giriş ayrıntılarınızda oturum açın.
 • Sayfanın sağ üst köşesinde, mevcut Profil Fotoğrafınızı tıklayın.
 • Google Hesabınızı yönetin seçeneğini belirleyin.
 • Bu başka bir sekme açacak, sayfanın üstündeki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.
 • Diğerinde, Google hesabına bir resim yüklemek için Bilgisayarınızdan bir fotoğraf seçin’i tıklayın.

Ardından, Gmail profil resminiz olarak ayarlamak istediğiniz resmi seçebilirsiniz. Ardından, resmi Google hesabınıza başarıyla yüklemek için Profil fotoğrafı olarak ayarla’yı tıklayabilirsiniz. Hesabı tamamladığınızda, YouTube ve diğerleri gibi çeşitli Google ürünlerinde herkes tarafından görülebilir.

Gmail Profil Resmi

Mobil Uygulamaya Yeni Bir Google Profil Resmi Nasıl Eklenir?

Her şeyden önce, Gmail profil resminizi değiştirdiğinizde, bu aslında YouTube, Hangout, Google Ads ve diğerleri gibi kaydolduğunuz çeşitli Google Ürünlerine yansır. Bilgisayarı kullanmanın yanı sıra, profil resminizi değiştirmek için Gmail mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Uygulamada Google Profil Resmini Değiştirmek

 • Cep telefonunuzda Gmail mobil uygulamasını açın.
 • Zaten çıkış yaptıysanız hesabınızda oturum açın.
 • Sayfanın üst kısmında profil resmini göreceksiniz.
 • Üzerine tıklayın ve Google hesabınızı yönetin’i seçin.
 • Ardından, sayfanın ortasındaki profil simgenize tıklayın.
 • “Profil Fotoğrafını Ayarla”yı seçin ve mobil dosya yöneticinizden resmi seçin.

Google Profil resimlerinizi mobil uygulamada bu şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak, Google hesap resminizi güncellemek, eklemek, kaldırmak veya değiştirmek için. Google hesap profil resminizi ayarlamak için yukarıda size verilen aşağıdaki adımı kullanabilirsiniz.

#Gmail Profil Nasıl Değiştirilir #Gmail Profil Resmi #Gmail Profil Resmi Nasıl Değiştirilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.