Gmail Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Gmail Mail Giris Eylül 27, 2021

Gmail telefon numarası nasıl değiştirebilirim? Telefon numaranızı Gmail hesabınıza eklediyseniz ve artık telefon numarasına erişiminiz yoksa. Bu yazımda size Gmail’de telefon numarası nasıl değiştirilir ile ilgili gerekli adımı göstereceğiz. Ancak Gmail veya Google, hesabınızı doğrulamak için başka bir yerde bir doğrulama kodu almak için telefon numaranızı kullanır. Ayrıca, güvenlik amacıyla telefon numarası genellikle e-posta hesabınızla ilişkilendirilir.

Ayrıca, telefon numarasına sahip olmadığınızda veya artık kullanmadığınızda, Gmail telefon numarası nasıl değiştirileceğine dayalı işlem gereklidir. Gmail hesabınıza bağlı telefon numarasının, şifrenizi sıfırlarken veya kilitliyse hesabınızı kurtarırken başka bir seçeneği denemenize izin verdiği gerçeğine dayanarak. Ayrıca bu, iki adımlı oturum açmaya dayalı olarak e-posta hesabınıza erişim sağlamanıza veya kimlik doğrulaması yapmanıza olanak tanır.

Adım Gmail Telefon Numaramı Nasıl Değiştiririm?

Aksine, erişimi doğrulamak veya bir Gmail hesabını kurtarmak için kullanılan iki yol vardır. Ya başka bir e-posta adresi kullanarak ya da alternatif bir kurtarma yöntemi olarak telefon numaranızla. Gmail’de telefon numaranızı değiştirmek isterseniz, Google hesabı üzerinden gitmeniz gerekir.

 1. Güvenli bir web tarayıcısı açın ve bu bağlantı www.gmail.com üzerinden e-posta hesabınızda oturum açın.
 2. Ardından, sayfanın sağ üst köşesindeki profil fotoğrafı simgesine tıklayın.
 3. Ardından, Google Hesabınızı yönetin seçeneğini belirleyin.
 4. Ayrıca menü bölümünde Kişisel bilgiler’i seçin.
 5. İletişim Bilgileri’ne tıklayın ve Telefon seçeneğini seçin.
 6. Ardından, mevcut numaraya tıklayıp düzenlemek için Kurşun Kalem simgesine tıklayabilirsiniz.

Ancak, hesap şifrenizle oturum açmanız istenecek ve buradan telefon numaranızı değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz. Telefon numarasını değiştirmenin kurtarma telefon numaranızı da değiştireceğini unutmayın.

Gmail Telefon Numarası

Gmail Uygulamasında Cep Numarası Nasıl Güncellenir?

Gmail hesabında cep telefonu numarasının nasıl değiştirileceğine ilişkin prosedürlere erişmek için başka bir platform da Gmail mobil uygulamasıdır. Ayrıca Gmail hesabındaki cep telefonu numarasının nasıl değiştirileceği ile ilgili süreç PC’deki değişikliğe benzer.

 1. Bu nedenle, Gmail uygulamasını açın ve Google posta hesabınızda oturum açın.
 2. Ardından, üç yatay çizgi olarak görüntülenen menü düğmesine tıklayın.
 3. Aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin.
 4. Ayar ekranında “Gmail adresi” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 5. Ardından, Google Hesabınızı yönetin’i seçin ve Kişisel Bilgiler’i tıklayın.
 6. Ayrıca, telefona tıklayın ve Düzenle simgesine (kalem simgesi) tıklayın.

Özetle, telefon numaranızı değiştirmek ve güncellemek için talimatları takip edebilirsiniz. Ayrıca bu işlem, Gmail mobil uygulamasında ve Gmail web’de Gmail’de telefon numarasının nasıl kaldırılacağına ilişkin prosedürleri gerçekleştirmenize olanak tanır.

#Gmail Telefon Numarası #Gmail Telefon Numarası Değiştirme #Gmail Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.