Gmail Uygulamasında Tüm E-postalar Nasıl Silinir?

Gmail Mail Giris Kasım 4, 2021

Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir e-posta hizmeti olan Gmail, kusursuz hizmeti ve onu diğer e-posta hizmetlerinden ayıran bazı üstün özellikleriyle tanınır. Gmail Uygulaması en çok arananlardan biridir ve birçok akıllı telefonda yerleşik bir özellik olarak gelir. Siz de bir Gmail uygulaması kullanıyorsanız, hareket halindeyken bile e-postalara erişmek ve e-posta göndermek/almak daha kolay hale gelir. E-postalarınızı Gmail uygulamasında da herhangi bir güçlük çekmeden silebilirsiniz. Gmail uygulamasındaki tüm e-postalar silip silemeyeceğinizi merak ediyorsanız, teknikleri öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Gmail Uygulamasında Tüm E-postaları Bir Anda Silmek Mümkün Mü?

Uygulama, çok çeşitli özellikler ve olanaklarla birlikte gelse de, modern kullanıcılar e-posta deneyimlerini kolaylaştıracak daha fazla özellik istiyor. Birçok kullanıcı Gmail uygulamasındaki tüm e-postaları silip silemeyeceklerini bilmek istediğinden, yanıt “hayır” olacaktır.

Gmail uygulaması, tüm e-postalar bir kerede silebilen böyle bir özelliğe sahip değildir. Örneğin, 10 bin e-postanız varsa ve bunlardan birkaç tıklamayla kurtulmak istiyorsanız, bu olmayacak. Bir avuç e-postaysa, üzerlerine dokunabilir ve ardından silebilirsiniz. Ancak 10 bin e-postayı silmek biraz zaman alacak. Peki, ne yapmalısın? Gmail’de toplu e-postalar nasıl silinir?

Tüm E-postalar

Tek Tıkla Gmail’de Binlerce E-posta Nasıl Silinir?

Binlerce e-postayı aynı anda kaldırmanın veya silmenin kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Gmail iletilerini toplu olarak silmek için izlemeniz gereken birkaç adım.

  • E-postaları Filtrelemeniz Gerekiyor: Giriş yapmak için Gmail kimlik bilgilerinizi kullanın. Arama çubuğuna “is:unread” yazıp arama yapmanız gerekir. Artık sadece okunmamış mesajları göreceksiniz.
  • E-postaları Seçin: Ekranda görüntülenen tüm okunmamış mesajlara sahip olduğunuza göre, arama çubuğunun hemen altındaki küçük kutuyu tıklamanız gerekir. Buna tıklamak, şu anda gördüğünüz tüm mesajları seçecektir. (Tek seferde, bir sayfada 100 e-posta seçecektir. Gmail, sayfa başına 100 mesaj veya e-posta görüntüler. Birden çok sayfa seçmek için birden çok kez tıklamanız gerekir.)
  • Tüm E-postaları veya Konuşmaları Seçin: Tüm e-postaları silmenin bir püf noktası var – Gmail’inizde on binlerce mesajınız olması durumunda. Gelen Kutusu sayfasında arama çubuğunun altındaki küçük kutuyu seçtikten sonra “Bu aramayla eşleşen tüm konuşmaları seç” bağlantısını tıklamanız gerekiyor. Gelen kutunuzdaki tüm okunmamış mesajlarınız seçilir.
  • Tüm Mesajları Silmek için Sil Düğmesine tıklayın: Tek bir tıklamayla tüm mesajlar kaybolacaktır. Bu nedenle, okunmamış tüm mesajları seçtikten sonra çöp kutusu simgesine tıklayın. “Tamam” ı tıklayın. Konuşmaları temizlemek birkaç dakika sürecektir.
  • Çöp Kutusunu Boşalt: Gelen Kutusundan e-postaların silinmesi, mesajların sonsuza kadar gittiği anlamına gelmez. Otomatik olarak silinmeden önce 30 gün boyunca çöp kutusunda kalırlar. Bu kadar bekleyemezseniz, Çöp Kutusu klasörüne gidin ve boşaltın. Basitçe, “Çöpü Şimdi Boşalt” bağlantısını tıklayın. Silme işlemini onaylamanız tekrar istenecektir. Onaylamak için ‘Tamam’ı tıklayın. Gmail’de toplu iletileri tek seferde bu şekilde temizlersiniz.

Ne yazık ki, Gmail uygulamasındaki tüm mesajları silmek mümkün değildir. Gmail henüz bu özelliği eklemedi. Belki gelecekte Google, bu harika özelliği Gmail uygulamasına eklemeyi düşünebilir.

#Gmail Tüm E-postalar Nasıl Silinir #Gmail Uygulamasında Tüm E-postalar Nasıl Silinir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.