Gmail’de Aynı Anda Birden Çok E-posta Nasıl Yönlendirilir?

Gmail Mail Giris Eylül 29, 2021

Gmail aynı anda birden çok e-posta yönlendirmek istiyor musunuz? Bu yazıda size bunu yapmak için basit yöntemler göstereceğiz.

Neden veya Ne Zaman Gmail’de Birden Fazla E-Postayı Aynı Anda İletmeliyiz?

Milyonlarca kişi dosya ve resim aktarmak için Gmail kullanıyor. Bir şirkette veya devlet kurumunda, proje ve fikirlerin doğrulanması, onaylanması ve uygulama talepleri için çalışanlarına, üst makamlarına veya hissedarlarına iletilecek çok sayıda E-posta olabilir.

Bazı bilgileri iletmek için binlerce e-posta ile çalışmanız gereken bir durum hayal edin. Tek tek yönlendiriyorsanız ne kadar sıkıcı oluyor? E-postalar için bilgileri tek tek iletirseniz ne kadar zaman alır? Kesinlikle tek tek iletecekseniz, E-postaların iletilmesi görevini gerçekleştirmek saatler ve günler bile alır. Bu, hızlı teslimat veya yanıt için bir engel olacaktır. Ve farklı kişilerden gelen farklı e-postaların sayısı nedeniyle bu yüzlerce postanın iletilmesinde kesinlikle kafa karışıklığı yaşayacaksınız. Yönlendirilen ve hala iletilmek istenen mailler hakkında doğru analiz yapamıyorsunuz. Bu da kafanızı karıştırır ve zaman kaybına yol açar.

Aynı Anda Birden Çok E-posta

Aynı Anda Birden Çok E-posta Nasıl Yönlendirilir?

Birden fazla e-postayı iletmek için önce, e-postaları iletmek istediğiniz belirli bir Gmail hesabına giriş yapmanız gerekir. PC’nizde veya Dizüstü bilgisayarınızda Gmail hesabınızı açın. Açtığınızda bulacağınız birçok E-posta olacak. Maillere bir göz atın. Başlangıçta hangi E-postaları iletmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu nedenle, birden fazla e-postayı Gmail’de aynı anda yönlendirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Bu makalede, ek olarak ilet seçeneğini kullanarak birden çok e-postayı aynı anda nasıl ileteceğimizi tartışacağız. Bu seçeneği kullanarak, birden fazla e-posta alıcının posta adresine ek olarak eklenir ve bir kerede iletilir. Bununla birlikte, isterseniz bu birden çok e-postayı birden çok kullanıcıya veya alıcıya iletebilirsiniz.
  2. İletmek istediğiniz e-postaları seçin. Aynı anda birden fazla E-postayı iletmek için Gmail’de Ek olarak ilet seçeneğini kullanıyoruz. Eklenti olarak ilet seçeneğine geçmeden önce, iletmek istediğiniz tüm E-postaları seçmelisiniz. Gmail gelen kutunuzda binlerce e-posta olabilir. Bu nedenle, iletmeniz gereken gerekli e-postaları seçerken dikkatli olun. Seçim, gelen kutusundaki E-postaların başında bulunan onay kutusuna tıklayarak yapılabilir. Bu, yukarıdaki resimde gösterilebilir.
  3. Ek olarak ilet seçeneğine tıklayın. E-postaların seçiminden sonra, bu e-postaların üzerinde bir dizi seçenek vardır. Resimde net bir şekilde gösterilen menü şeridindeki mevcut seçeneklerden “Daha Fazla” seçeneğini seçin. “Daha Fazla” seçeneği seçildikten sonra ekrana 7 seçenek gelir. Bu içerikte ağırlıklı olarak bahsettiğimiz son seçeneğe, yani ek olarak ilet seçeneğine gidin.
  4. Birden çok e-postayı iletmek istediğiniz e-posta adresini girin. Ek olarak ilet, daha önce seçtiğiniz tüm e-postaların, bunları gerekli e-posta alıcısının yeni posta adresine eklemesine izin verir. “Kime” bloğuna, aynı anda birden fazla e-posta iletmek istediğiniz @gmail.com uzantılı e-posta adresini girin. Bu kişilerin posta adreslerini Kime engelleme alanına girerek birden çok e-postayı birden çok alıcıya iletebilirsiniz. Alt kısımda, iletmek için kaç tane posta eklendiğini göreceksiniz. Bunlar, boyut ve bu e-postaların bazı ayrıntıları gibi ayrıntılarla birlikte görüntüleniyor. Onay için önceden seçilmiş tüm e-postaları buradan tekrar kontrol edebilirsiniz.
  5. Gönder seçeneğine tıklayın. Şimdi, E-postaları ekledikten ve e-posta adresini girdikten sonra, tüm postaların eklenip eklenmediğini bir kez kontrol edin, her şey yolundaysa, sayfanın alt kısmında bulunan “gönder” seçeneğine tıklayın. Gönder seçeneğine tıklayarak, tüm bu e-postaları iletmek istediğiniz alıcıya aynı anda birden fazla posta iletilebilir. Bu yöntemi, tek seferde de yüz sayı da olsa E-posta sayısını ileteceğiniz zaman kullanın. Bu kesinlikle zaman kaybını önleyecek ve kafanız karışmamış olacaktır. Yönlendirdiğiniz e-postalar boyutları ve adları ile alıcının altında gösterildiğinden.

#Aynı Anda Birden Çok E-posta Nasıl Yönlendirilir #Gmail Aynı Anda Birden Çok E-posta Nasıl Yönlendirilir #Gmail Aynı Anda Birden Çok E-posta Yönlendirme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.