Gmail’de E-postalar Nasıl Engellenir?

Gmail Mail Giris Kasım 21, 2021

Gmail hesabınızdaki istenmeyen e-postalar, özellikle bunları düzenli olarak hesabınıza aldığınızda en can sıkıcı sorun olabilir. Gmail, kullanıcılarına yardımcı olmak için, filtreyi engellemek ve Spam, Bülten, Pazarlama e-postaları gibi istenmeyen e-postaların Gmail hesabınızın posta kutusuna girmesini engellemek için e-posta engelleme özelliği sunar. Gmail hesabınızdaki e-postaları ve e-posta adreslerini nasıl engelleyebileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki bu yazıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Gmail’de E-postaları Engellemek için 4 Adım

1.) Bilgisayarınızda Gmail oturum açma sayfasını açın ve istenmeyen e-postalar aldığınız Gmail hesabınıza giriş yapın.

2.) Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, engellemek istediğiniz e-postayı açın.

3.) E-posta açıldığında, Gmail hesabınızın sayfasının sağ üst tarafında bulunan Aşağı ok simgesini veya 3 noktayı tıklamanız yeterlidir. Bu, ekranınızda bir açılır menü açacaktır.

4.) Şimdi ekranınızda beliren açılır menüden [Gönderen] Engelle seçeneğini seçmeniz gerekecek. Gönderenin gelecekte size aynı e-posta adresini kullanarak e-posta göndermesi engellenecektir.

Ancak, Gmail hesabınızda yanlışlıkla birisini engellediyseniz, aşağıdaki adımları uygulayarak engelini kaldırabilirsiniz.

engellemek

Gmail’de E-postaların Engeli Nasıl Kaldırılır?

1). Dişli simgesine tıklayarak Gmail ayarına gidin.

2). Şimdi Filtreler ve Engellenen adresler’e tıklayın

3). Şimdi engelini kaldırmak istediğiniz e-postaları seçin.

Not: Gmail hesabınızda bir göndericiyi engellediğinizde, bu tür göndericilerin gönderdiği e-postalar Gmail hesabınızın Spam klasörüne taşınacaktır.

Ayrıca, Gmail hesabınıza promosyon mesajları, haber bültenleri, teklifler vb. toplu e-postalar gönderen bir web sitesine kaydolduysanız, hizmetlerinden çıkarak bu tür göndericilerden e-posta almayı durdurabilirsiniz.

Gmail’de Toplu E-postaların Aboneliğini İptal Etme Adımları

1.) Bilgisayarınızdan Gmail hesabınıza giriş yapın.

2.) Şimdi aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz göndericiden gelen e-postayı açın.

3.) Ardından, “Abonelikten çık” veya “Tercihleri değiştir” seçeneğine tıklamanız gerekecek (genellikle gönderenin adının yanında veya e-postanın altında bulunur). Bu seçeneklerden herhangi birini bulamıyorsanız, gönderenin e-posta göndermesini engellemek için yukarıda belirtilen adımları kullanabilir veya e-postaları spam olarak işaretleyebilirsiniz.

#Gmail E-posta Engelleme #Gmail E-posta Engellemek #Gmail E-postalar Nasıl Engellenir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.