Gmail’de E-postaları Kalıcı Olarak Toplu Silme Nasıl Yapılır?

Gmail Mail Giris Eylül 12, 2021

Bu yazıda Gmail’deki e-postaların toplu olarak nasıl silineceği ve diğer e-posta hizmetlerinden bahsedeceğiz. Yani Gmail gelen kutunuzu temizlemek ve aynı anda yüzlerce hatta binlerce mesajı toplu silme yolunu mu arıyorsunuz?

Gmail Mesajları Nasıl Toplu Silme Yapılır – Manuel Olarak?

 1. İlk olarak, Arama ve Filtre E-postalarını Uygulayın
 2. İlk olarak, normal şekilde Gmail posta kutunuza giriş yapın.
 3. Ardından, Gelen Kutunuza, arama çubuğuna “is: unread” yazın ve bir arama yapın.
 4. Bundan sonra, bu, e-postanızı filtrelemenize ve yalnızca okunmamış mesajları göstermenize olanak tanır.
 5. Ardından, Sonuçtan Tüm Mesajları Seçin
 6. Ardından, görüntülenen tüm mesajları seçmek için arama çubuğunun altındaki küçük kutuyu işaretleyin.
 7. Şimdi benim durumumda 50.000’den fazla e-postam olduğunu, ancak yalnızca 100 konuşmanın tanımlandığını fark ettim.
 8. Bunun nedeni, Gmail’in varsayılan olarak sayfa başına 100 ileti olmasıdır. Bundan sonra, bir sonraki adımımızda, size tüm okunmamış konuşmaları nasıl tanımlayacağınızı göstereceğim.
 9. Ardından, Tüm Konuşmaları Seçili Yap
 10. Ardından, “okunmamış” arama kriterleriyle eşleşen tüm mesajları (benim durumumda 50.000) seçmek için “Bu aramayla eşleşen tüm konuşmaları seç” bağlantısını tıklayın.
 11. Bu, gelen kutunuzdaki okunmamış mesajları belirleyecektir.
 12. Bundan Sonra, Tüm Mesajları Sil
 13. Artık Gmail gelen kutunuzdaki tüm okunmamış iletileri silebilirsiniz.
 14. Sonra yukarı çıkın ve çöp kutusu simgesine tıklayın. Gmail daha sonra işleminizi onaylamanızı isteyecektir. Sadece tıklayın OK ve bitirdiniz.
 15. Silme işlemini onayladıktan sonra Gmail’in tüm e-postaları Çöp Kutusu’na taşıması biraz zaman alabilir. Mesaj sayısına bağlı, benim durumumda yaklaşık 2-3 dakika sürdü.
 16. Son olarak, Çöp Kutusunu veya Çöp Kutusunu Boşaltın
 17. E-postaları gelen kutunuzdan sildikten sonra, Gmail bunları 30 gün sonra otomatik olarak silinecekleri Çöp Kutusu’na kaydeder.
 18. Düz gidebilir ve çöpü kendiniz boşaltabilirsiniz. Bunu yapmak için çöp kutusuna gidin ve “Çöpü Şimdi Boşalt” bağlantısını tıklayın. Ardından silme işlemini onaylayın.

Toplu Silme

Gmail ve Diğer E-posta Hizmetlerinde Toplu E-postaları Kalıcı Olarak Silin

EmailRaser, herhangi bir e-posta istemcisinden e-postaları silmenize yardımcı olan gelişmiş filtre seçenekleriyle birlikte gelen gelişmiş bir yardımcı programdır. E-posta Temizleyici uygulaması, kullanıcıların tüm e-postaları herhangi bir e-posta hesabından tarih aralığına, konuya ve konuya göre silmelerine olanak tanıyan gelişmiş bir ön seçim özelliğine sahiptir. Bu Posta Temizleyici aracı, herhangi bir iş kullanıcısı için faydalı olacak bir dizi güçlü ve basit özellikten yararlanmanıza olanak tanır.

#Gmail E-postaları Kalıcı Olarak Toplu Silme #Gmail E-postaları Kalıcı Olarak Toplu Silme Nasıl Yapılır #Gmail Toplu Silme Nasıl Yapılır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.