Gmail’e Başka Bir E-posta Adresi Nasıl Eklenir?

Gmail Mail Giris Kasım 15, 2021

Gmail, kullanıcıların işleri kendileri için uygun hale getirmesi için sayısız avantaj sağlar. Gmail’in bu tür en önemli özelliklerinden biri, platformundan başka bir e-posta hesabına erişme seçeneğidir. Yalnızca Gmail değil, bir kullanıcı Gmail dışı hesaplarına da Gmail hesaplarına erişebilir. Örneğin, Yahoo Mail gibi Gmail dışı bir hesabınız varsa, Yahoo Mail hesabınızı Gmail’de kolayca kurabilir ve içindeki Yahoo Mail hesabınıza erişebilir ve çalıştırabilirsiniz. Gmail dışı bir hesabın (örneğin, Yahoo Mail) nasıl e-posta adresi eklenir talimatlarını izleyin.

Gmail’e E-posta Adresi Ekleme Adımları

1.) Web tarayıcınızda Gmail hesabınıza giriş yapın ve ekranın sağ köşesinde bulunan Dişli simgesine tıklayın. Ekranınızda bir açılır menü belirecektir.

2.) Ekranınızda beliren açılır menüden Ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Gmail hesabınızın Ayarlar penceresine yönlendirileceksiniz.

3.) Gmail hesabınızın Ayarlar penceresinde “Diğer hesaplardan gelen postaları kontrol et” bölümüne gitmeniz gerekecektir.

4.) “Diğer hesaplardan gelen postaları kontrol et” bölümünde, yanında bulunan Posta hesabı ekle seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Bu, ekranınızda küçük bir pencere açacaktır.

5.) “Posta hesabı ekle” kutusuna, Yahoo Mail hesabınızın veya Gmail hesabınıza eklemek istediğiniz herhangi bir e-posta hesabının e-posta adresi girmeniz gerekecektir.

6.) İstenen alana e-posta adresi girdikten sonra İleri düğmesine tıklamanız gerekecektir. Next butonuna tıklayacağınız için aşağıdaki iki seçeneğin isteneceği bir sonraki ekrana yönlendirileceksiniz:

  • Hesapları Gmailify ile bağlayın
  • Diğer hesabımdan e-postayı içe aktar (POP3)

E-posta Adresi

7.) Verilen seçeneklerden ilk seçeneği – “Hesapları Gmailify ile bağla”yı seçmeniz ve İleri düğmesine tıklamanız gerekecektir.

NOT: İlk “Gmailify ile hesapları bağla” seçeneğini belirlemek, Gmail gelen kutunuzu kullanarak hem e-posta adreslerini tutmanıza hem de her ikisinden gelen e-postaları yönetmenize olanak tanır.

8.) İleri butonuna tıkladığınızda, aşağıdaki koşulları kabul etmenizin isteneceği bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz:

Profiller Oku ve Yaz

E-posta adresi, ad, soyadı, doğum günü, resimler vb. gibi genişletilmiş profil bilgilerinizi okuyun ve güncelleyin.

Yahoo Mail Okuma ve Yazma

Kabul ederek, bu uygulamaya e-posta mesajlarını ve eklerini tamamlaması ve mesaj gönderme, düzenleme, taşıma ve silme izni veriyorsunuz.

Yahoo Mail Tam Erişim

Kabul ederek, bu uygulamaya e-posta mesajlarını ve eklerini tamamlaması ve filtreler oluşturması için erişim izni veriyorsunuz.

9.) Gmail hesabınıza başka bir e-posta adresi eklemek için, Kabul Et düğmesine tıklayarak yukarıda belirtilen koşullar için izin vermeniz gerekecektir.

10.) Kabul Et butonuna tıkladığınızda, Yahoo Mail hesabınızın başarılı bir şekilde Gmail hesabınıza eklendiğine dair bir bildirim alacağınız bir sonraki ekrana yönlendirileceksiniz. Burada Kapat düğmesine tıklamanız gerekecek. Artık Gmail hesabınızın Ayarlar bölümünü göreceğiniz gibi, Yahoo Mail hesabınızın e-posta adresini Hesaplar ve İçe Aktarma sekmesi altındaki Diğer hesaplardan postaları kontrol edin bölümünde listelenmiş olarak bulacaksınız. Dolayısıyla, Gmail hesabınıza bir e-posta hesabı eklemek için izlemeniz gereken adımlar bunlardır.

#Gmail Başka Bir E-posta Adresi Nasıl Eklenir #Gmail Başka E-posta Adresi Ekleme #Gmail Başka E-posta Adresi Nasıl Eklenir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.