Google Kişileri Android ve iPhone’da Nasıl Eşitlenir?

Gmail Mail Giris Kasım 19, 2021

Google kişilerinizi cihazlar arasında senkronize etmek, ister ofis bilgisayarınızda çalışıyor olun ister tatilde olun, tüm kişilerinize kolayca erişmenizi sağlar. Google kişileri Android veya iPhone cihazınızla senkronize ettiğinizde, Google kişilerinde veya Android veya iOS cihazınızın kişilerinde yaptığınız tüm değişiklikler, bağlı cihaza veya hesaba yansıtılır. Bu şekilde, kişinizde her değişiklik yapmanız gerektiğinde bir cihazdaki veya hesaptaki kişiyi manuel olarak güncellemeniz gerekmez. Google kişilerinizi Android ve iPhone’da nasıl senkronize edeceğinizi öğrenmek için aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Google Kişilerini Android ile Senkronize Etme Adımları

Google hesabınızı Android telefonunuza veya tabletinize eklerken, Google kişilerinizi Android cihazla otomatik olarak senkronize ederken, Google kişilerinizi senkronize etmek için bu adımları takip edebilirsiniz.

1.) Android cihazınızda uygulama menüsünü açın ve Ayarlar uygulaması simgesine dokunun. Ayarlar uygulaması ekranına yönlendirileceksiniz.

2.) Ayarlar uygulaması ekranının altında aşağı kaydırın ve Hesaplar seçeneğine dokunun. Android cihazınızla ilişkili hesapların listesine yönlendirileceksiniz.

3.) Ekranınızda görünen listeden Google seçeneğine dokunun. Android cihazınızla ilişkili Google hesabınıza yönlendirileceksiniz.

NOT: Android cihazınıza eklenmiş bir Google hesabınız yoksa, + Hesap ekle’ye dokunun, ardından Google seçeneğine dokunun ve yeni bir Google hesabı eklemek veya oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Ancak, Android cihazınızla ilişkilendirilmiş birden fazla Google hesabınız varsa, listeden uygun Google hesabını seçmeniz gerekecektir.

4.) Google hesabınıza dokunduğunuzda, Takvim, Chrome, Kişiler, Drive, Gmail, Google Fit vb. gibi senkronizasyon için kullanılabilen öğelerin listesini göreceksiniz.

5.) Google kişilerinizi Android cihazınızla senkronize etmek için, Android cihazınız için etkinleştirmek üzere Kişiler’in yanındaki kaydırıcı simgesine dokunmanız yeterlidir. Kaydırıcıyı etkinleştirmek, Google kişilerinizi Android cihazınızın kişileri veya adres defteri uygulamasıyla senkronize etmeye başlayacaktır.

Google Kişileri

Google Kişilerini iPhone ile Senkronize Etme Adımları

1.) iPhone veya iPad’inizde, uygulamalar menüsünden Ayarlar uygulaması simgesine dokunun. Ayarlar uygulaması ekranına yönlendirileceksiniz.

2.) Ayarlar ekranının altında Hesaplar ve Şifreler’e dokunun.

3.) Hesaplar ve Şifreler bölümünde, Hesap Ekle seçeneğine dokunmanız gerekecektir.

4.) Ardından, listeden Google seçeneğini seçmeniz ve istenen alanlara Gmail adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bundan sonra, Sonraki seçeneğine dokunun.

NOT: Google hesabınız için iki adımlı doğrulama kullanıyorsanız, bir uygulama şifresi kullanmanız gerekecektir.

5.) Bir sonraki ekranda, Google kişilerinizi iPhone ile senkronize etmeye başlama seçeneğini göreceksiniz. Kişi senkronizasyonunu açmanız yeterlidir. Bundan sonra, değişiklikleri kaydetmek için üstte bulunan Kaydet düğmesine dokunun.

Senkronizasyon seçeneğini etkinleştirmiş olsanız bile Google kişilerinizin senkronize olmaması durumunda şu adımları uygulamanız gerekir;

  • iPhone veya iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasına gidin, Kişiler seçeneğine ve ardından Hesaplar’a dokunun.
  • Ardından, Google hesabınızı seçin ve Kişiler senkronizasyonunun etkinleştirildiğinden emin olun.
  • Bundan sonra, Hesap seçeneğine dokunun ve Gelişmiş’e gidin.
  • SSL Kullan seçeneğini açın, Hesap seçeneğine ve ardından Bitti seçeneğine dokunun.
  • Google Kişilerinizi Android veya iPhone cihazınızda bu şekilde kolayca senkronize edebilirsiniz.

 

#Google Kişileri Android Nasıl Eşitlenir #Google Kişileri Android ve iPhone Nasıl Eşitlenir #Google Kişileri iPhone Nasıl Eşitlenir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.