Hotmail Hesabına Telefon Bilgileri Ekleme ve Güncelleme

HOTMAİL GİRİŞ admin Kasım 12, 2021

Hotmail Hesabına Telefon Bilgileri Ekleme ve Güncelleme

Hangimiz telefon kullanmıyoruz? Bu sorunun cevabı, neredeyse hiç kimsedir, değil mi? Günümüzde 7’den 70’ e herkesin bir telefonu olduğunu görmek mümkündür. Dolayısıyla da kendimize ait bir numara kombinasyonuna sahibiz. Peki, internet üzerinde bize neden lazımdır kullandığımız bu numaralar? Biliyorsunuz ki sanal dünya gerekli tedbirler ve önlemler alınmadığı takdirde güvenli bir yer değildir. Dikkati hiçbir zaman için elden bırakmamak gerekir. Bununla birlikte eğer bir Hotmail kullanıcısıysak, telefon numaramızı eklememiz hem güvenlik açısından hem de olası şifremizi unutma gibi durumlarda önemli bir husustur. Şimdi gelin, Hotmail hesabımıza nasıl telefon numarası ekleyeceğimizi ve güncelleyeceğimizi öğrenelim.

Hotmail Hesabıma Nasıl Telefon Numarası Eklerim?

Çok eski yıllardan beri kullanılan e posta servisini, halen yüksek oranda kullanmaya devam edenlerimiz vardır. Eğer hotmail hesabına nasıl giriş yapılacağını bilmiyorsanız daha öncesinde hazırladığımız rehber niteliğindeki içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

1- Hotmail hesabımıza erişmek için giriş sayfasına gidiyoruz.

2- Akabinde kullanıcı hesabımızı yazıp ‘ileri’ seçeneğine tıklıyoruz.

3- Parolamızı da girerek hesabımızı açıyoruz.

4- Ekranın sağ üst köşesindeki profilimizi görüntüleyeceğimiz alana tıklıyoruz.

5- Açılan alt pencereden ‘Microsoft hesabım’ ibaresine geliyoruz.

6- Karşımıza gelen bu sayfadan ‘Güvenlik bilgilerinizi güncelleştirin’ başlığı altından ‘Güncelleştirin’ seçeneğine tıklamalısınız.

7- Sonrasında ‘Gelişmiş güvenlik seçenekleri’ ibaresine tıklıyoruz.

8- ‘Hangi güvenlik bilgilerini eklemek istersiniz?’ başlığının altından ‘telefon numarası’ seçimini yapıyoruz.

9- Buradan telefon numaranızın girişini yapıp, ‘ileri’ butonundan devam ediyoruz.

10- Telefon numaranızın size aitliğinin doğrulanması için bir SMS gelecek. Gelen bu SMS deki güvenlik kodunu kutucuğa giriyoruz ve ileri diyerek bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

11- Hesabınızın ve sizin güvenliğiniz yüksek önem taşıdığından yeniden bir kod gelecektir. Öncelikle yıldızlarla(*) belirtilen telefon numaranızın yalnızca son iki hanesi gözüken kısma tıklıyoruz.

12- Açılan kutucuğa telefon numaranızın son 4 hanesine girerek, bot(yapay zeka yazılımı) olmadığınızı kanıtlamanız ve numara sahipliğini doğrulamanız gerekiyor. Akabinde bundan dolayı ‘Kod gönder’ butonuna tıklıyoruz.

13- Sonrasında gelen yeni SMS kodunu giriyor ve ‘Doğrula’ butonuna tıklıyoruz.

14- Eğer telefonunuz ile hotmail hesabınıza erişmek istiyorsanız ‘Şimdi edinin’ butonuna tıklamasınız, eğer bunu istemiyorsanız ‘Hayır, teşekkürler’ ibaresine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Böylelikle bu 14 aşamadan oluşan görevleri yerine getirerek telefon numaranızı hotmail hesabınızla entegre edebilirsiniz.

Hotmail Hesabıma Bağlı Olan Telefon Numarasını Nasıl Güncellerim?

Öncesinde kullandığınız ve hotmail hesabınızla ilişkilendirdiğiniz bir numaranız mı vardı? Artık kullanmıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla yeni telefon numaranızı, hotmail hesabınıza bildirmek istiyorsunuz. O zaman bunu nasıl yapacağımızı beraber inceleyelim.

1- Yukarıda listelediğimiz maddelerden 7. adıma kadar aynı işlemleri takip ediyoruz.

2- Akabinde ‘Bende bunlardan hiçbiri yok’ ibaresine tıklıyoruz.

3- Son olarak açılan sayfada, sizden istenen güvenlik gerekli bilgilerinizi doğru bir şekilde yaparak süreci tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu yapılanlardan sonra yeni telefon numaranızın kullanılması için 30 gün beklemek durumundasınız. Bunun sebebi ise kesinlikle sizin güvenliğinizi sağlamak açısındandır. Bu içeriğimiz ile hotmail hesabına nasıl telefon numarası eklenir? Hotmail hesabına bağlı olan telefon numarası nasıl güncellenir? Konuları ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olduk. Fikir, görüş ve sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz. Hotmail Hesabına Telefon Bilgileri Ekleme ve Güncelleme

#hotmail güvenlik #hotmail hesabımı kaybettim #hotmail telefon ekleme #hotmail Telefon numarası ekleme #Hotmail telefon numarası güncelleme #outlook telefon ekleme #outlook Telefon numarası ekleme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.