iCloud Hesabı Aç

İCLOUD GİRİŞ Mail Giris Eylül 21, 2021

Birçoğumuz, bilgi işlem sistemi açısından iCloud’un ne anlama geldiğini biliyoruz, size sınırsız depolama kapasitesi sunan bir depolama bilgi işlem hizmetidir. Bir deyişle, iCloud Mail, tüm belgelerinizi ve ayrıca medya dosyalarınızı depolamak için size büyük bir dosya sunan bir posta bulut depolama alanıdır. iCloud Mmail bulutu Apple Inc’e aittir ve resmi olarak 12 Ekim 2011’de medyaya sunulmuştur. 2018 itibariyle, iCloud Mail hizmeti, tahmini 850 milyon kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük e-posta kullanıcılarından biri haline gelir. Bu yazıda iCloud hesabı aç için neler yapacağınızdan bahsedeceğiz.

iCloud Mail’de Bir E-posta Adresi Nasıl Oluşturulur?

Her şeyden önce, bir e-posta hesabındaki her özellik için iCloud Mail aynı özellik ve aynı e-posta ayarlarıyla birlikte gelir. @icloud.com alan adına sahip olmayan Apple Kimliğinizle bir iCloud kurduysanız. Ardından @icloud.com ile biten bir e-posta adresi oluşturmanız gerekir.

  1. iOS cihazlarınıza gidin ve ayara erişin
  2. Ardından adınıza tıklayabilir ve iCloud’u seçebilirsiniz.
  3. Ardından, Mail’i açmak için simgeye tıklayabilir ve ardından bir e-posta ayarlamak için talimatları takip edebilirsiniz.

Ayrıca, Mac’te Apple Menüsünü tıklayıp Sistem tercihi’ni seçmeniz yeterlidir. Ardından, iPhone, iPad, iPod touch ve Mac gibi çeşitli iOS aygıtlarında iCloud Mail uygulamasında bir e-posta adresi oluşturmak için yukarıdaki adımları kullanabilirsiniz.

iCloud Mail’e Nasıl Giriş Yapılır?

Aksine, iCloud Mail oturum açma, fotoğraflar, videolar, kişiler ve daha fazlası gibi özelliklere erişmenizi sağlayan iCloud Mail’inizde oturum açmanıza izin veren bir yetkilendirmedir. iCloud Mail’de Oturum Açmak için, e-posta adresinizi ve parolanızı içeren Apple Kimliğinizi kullanmanız veya tüm Apple hizmetlerine sınırsız erişimin keyfini çıkarmak için iCloud ile bir e-posta hesabı oluşturmak için yukarıdaki adımı kullanmanız gerekir.

  1. Resmi iCloud Mail giriş sayfasına gidin.
  2. Apple Kimliğinizle iCloud’da oturum açın ve ok simgesini tıklayın.
  3. Ardından, şifrenizi girin ve Giriş Yap’a tıklayın.

iCloud postası için kullandığınız aygıtın sahibiyseniz iCloud hesabınızda oturum açın. iCloud posta hesabınızda tekrar oturum açmamak için Oturumumu açık tut’a tıklamanız yeterlidir.

iCloud Hesabı

Android’de iCloud Mail Nasıl Kontrol Edilir?

Aksine, yalnızca e-posta servis sağlayıcısının çalıştığı gerçeği bir yana, Android’deki iCloud Mail’inize veya Gmail gibi diğer e-posta hizmetleri sağlayıcısına erişmeye devam edebileceğiniz anlamına gelmez. Gmail’de iCloud Mail’i Kontrol Etmek için;

  1. Web tarayıcınızda www.gmail.com adresine gidin.
  2. E-posta adresinizi ve parolanızı giriniz.
  3. Ayar simgesini tıklayın ve Hesap ve İçe Aktar’a gidin.
  4. Ardından, “Diğer hesaplardan gelen e-postayı kontrol et” seçeneğinde Başka bir hesap ekle’yi tıklayın.

Son olarak, iCloud Mail hesabınızı Gmail web’e ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Gmail mobil uygulamasına iCloud Mail’i eklemek için aynı uygulamayı kullanabilirsiniz.

#iCloud Hesabı #iCloud Hesabı Aç #iCloud Hesabı Açmak
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.