iCloud Hesabı Nasıl Kurulur?

İCLOUD GİRİŞ Mail Giris Kasım 26, 2021

iCloud, Apple Inc. tarafından sunulan ve kullanıcıların fotoğrafları, videoları, müzikleri, uygulamaları, belgeleri ve çok daha fazlasını güvenli bir şekilde saklamasını sağlayan bir bulut depolama ve bulut bilişim hizmetidir. iCloud yalnızca verilerinizin depolanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm aygıtlarınızda onları güncel tutar. Ayrıca fotoğraflarınızı, konumlarınızı, takvimlerinizi ve çok daha fazlasını aileniz ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. iCloud hesabı nasıl kuracağınızı öğrenin.

Neden iCloud Hesabı Kurmam Gerekiyor?

Bir iCloud hesabına sahip olmanız zorunluluğu olmamasına rağmen, bir iOS cihazı kullanıyorsanız çok kullanışlı olabilir. Bir iCloud hesabı kullanmanın en önemli avantajlarından bazıları aşağıda belirtilmiştir:

  • Bir Apple ürünü olan iCloud, iPhone, iPad, iPod Touch, Mac vb. tüm iOS cihazlarıyla tam uyumludur.
  • Fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, uygulamalarınızı, dosyalarınızı, belgelerinizi vb. iCloud hesabınızda kolayca saklayın.
  • ICloud, verilerinizi tüm cihazlarda senkronize ve güncel tutar.
  • Yanlış yerleştirilmiş cihazlarınızı kolayca bulun.
  • Kişi ve takvimlerin senkronizasyonu.
  • Verilerinizi yedeklemek için idealdir.

Artık iCloud hakkında bilgi sahibi olduğunuza ve bir iCloud hesabına sahip olmanın neden iyi bir fikir olduğuna göre, iCloud hesabını nasıl oluşturacağınızı ve kuracağınızı bilmek istersiniz. Aşağıda, farklı aygıtta bir iCloud hesabı oluşturmak ve kurmak için adım adım talimatlar için bilgileri bulabilirsiniz.

iPhone, iPad ve iPod Touch’ta iCloud Hesabını Kurun

iCloud Hesabı kurmak için 2 yöntem vardır. Biri otomatik diğeri manuel. Her ikisini de rahatınız için listeledik.

Otomatik

1.) iPhone, iPod veya iPad’inizdeki Ayarlar seçeneğine gidin. Listeden Hesaplar ve Şifreler seçeneğini seçin ve Hesap Ekle seçeneğine dokunun.

NOT: 10.3.3 veya önceki bir sürümü kullanıyorsanız, Ayarlar > Mail > Hesaplar > Hesap Ekle’ye gitmeniz gerekecektir.

2.) Şimdi, e-posta sağlayıcınızı seçin ve bir sonraki ekranda iCloud e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

NOT: Listede e-posta servis sağlayıcınızı görmüyorsanız, hesabınızı manuel olarak eklemek için “Diğer” seçeneğine dokunun”

3.) iCloud kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra, İleri düğmesine dokunun ve Mail hesabınız başarıyla doğrulanana kadar bekleyin.

4.) Hesabınız doğrulandıktan sonra, cihazınızda senkronize etmek istediğiniz Takvimler veya Kişiler gibi e-posta hesabınızdan bilgileri seçin.

5.) Tamamlandığında, iCloud hesap kurulum işlemini tamamlamak için Kaydet düğmesine dokunun.

iCloud Hesabı

Manuel

NOT: iCloud hesabınızı manuel olarak yapılandırmak istediğinizde, hesabınızın e-posta ayarlarını bildiğinizden emin olun. E-posta ayarlarını bilmiyorsanız, e-posta sağlayıcınıza başvurun.

1.) iPhone, iPod veya iPad’inizdeki Ayarlar seçeneğine gidin. Listeden Hesaplar ve Şifreler seçeneğini seçin ve Hesap Ekle seçeneğine dokunun.

NOT: 10.3.3 veya önceki bir sürümü kullanıyorsanız, Ayarlar > Mail > Hesaplar > Hesap Ekle’ye gitmeniz gerekecektir.

2.) Bir sonraki ekranda, “Diğer” seçeneğine dokunun ve Posta Hesabı Ekle seçeneğini seçin.

3.) Ardından, adınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve iCloud hesabınızın açıklamasını girmeniz gerekecektir.

4.) Sonraki seçeneğine dokunun, Mail kurulum işlemini tamamlamak için e-posta ayarlarını bulmaya başlayacaktır. Mail, e-posta ayarlarınızı bulursa Bitti düğmesine dokunun. Mail, e-posta ayarlarınızı bulamazsa, aşağıda belirtildiği gibi bilgileri manuel olarak girmeniz gerekecektir. Cihazınızda İleri’ye dokunun ve şu adımları izleyin:

5.) Yeni hesabınız için IMAP veya POP seçeneğini seçin. Ancak hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, e-posta servis sağlayıcınıza başvurabilirsiniz.

6.) Şimdi Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu bilgilerini girin ve İleri’ye dokunun.

7.) Yukarıda belirtilen gerekli bilgileri girdikten sonra Bitir düğmesine dokunun. iCloud hesabınız iOS aygıtınızda kurulacaktır.

Mac’te iCloud Hesabını Kurmak için 5 Adım

Mac’te iCloud Hesabınızı kurmak istediğinizde, Mac’inizin en son OS X sürümüyle çalıştığından emin olun.

1.) Mac’inizi en son sürüme güncellemek için Mac’inizdeki Apple menüsüne gidin ve Yazılım Güncelleme seçeneğini seçin. Sisteminizde herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

2.) Mac’inizi güncelledikten sonra, Apple menüsü altında bulunan Sistem Tercihleri ​​seçeneğine gidin.

3.) iCloud seçeneğine tıklayın ve Apple Kimliğinizi girin. Hesabınızda etkinleştireceğiniz hizmetleri seçin.

4.) iCloud Fotoğraf Kitaplığı, iCloud Fotoğraf Paylaşımı ve Fotoğraf Yayınım seçeneğini etkinleştirmek için Fotoğraflar seçeneğinin yanında bulunan “Seçenek” düğmesine tıklayın. Ardından, iCloud Fotoğraf Kitaplığı, iCloud Fotoğraf Paylaşımı ve Fotoğraf Yayınım seçeneğini seçin.

5.) iTunes’da otomatik indirmeleri etkinleştirmek istiyorsanız, iTunes’u açmanız ve Tercihler seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Ardından, İndirilenler seçeneğine tıklayın ve Müzik, Filmler, Uygulamalar ve TV Şovları’nı seçin. İşiniz bittiğinde Tamam düğmesini tıklayın.

Windows’ta iCloud Hesabı Kurma Adımları

1.) Windows PC’nizde (Windows 7 veya üzeri) iCloud’u kurmak için, önce iOS cihazlarınızda veya Mac’inizde iCloud hesabınızı ayarlamanız gerekir. Bundan sonra, Windows için iCloud’u indirin ve yükleyin.

2.) Windows için iCloud’u bilgisayarınıza indirip yükledikten sonra açın ve iCloud hesabınızı oluşturmak için kullandığınız Apple Kimliğinizi kullanarak oturum açın.

3.) Ardından, hesabınızda etkinleştirmek istediğiniz iCloud hizmetlerini seçmeniz yeterlidir. İstediğiniz hizmeti seçtikten sonra Uygula düğmesine tıklayın.

4.) Hesabınız için iCloud Drive ve Fotoğraflar’ı etkinleştirdiğinizde, Windows için iCloud, Windows Gezgini’nde dosyalananlar için yeni klasörler oluşturacaktır. Ardından, bu klasörlere her yeni dosya kaydettiğinizde, dosyalar diğer iOS cihazlarınızda güncellenecektir.

İşte iOS ve Windows cihazlarınızda bir iCloud hesabı oluşturup kurmanın yolları bunlar. Android’de bir iCloud hesabı kurmak istiyorsanız, daha fazla bilgi için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

#iCloud Hesabı Kurma #iCloud Hesabı Nasıl Kurulur
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.