İcloud Hesabı Nasıl Silinir?

Mail Geneli admin Temmuz 1, 2021

İcloud Hesabı Nasıl Silinir? IOS işletim sistemi, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından tercih edilir. Her gün birçok yeni kişi bu sisteme geçse de, artık Apple kullanmak istemeyenler de vardır. Dolayısıyla iCloud hesabını silme Türkiye’de birçok kişi tarafından sorulur.

Bunun için tek yapmanız gereken, Apple üzerinde gizlilik sayfasına gelerek, ilgili işlemleri yapmadır. Böylece kısa sürede hesabı silmek mümkündür.

İcloud Hesabı Nasıl Açılır?

IOS işletim sistemi her gün birçok kullanıcıyı kendisine çeker. Ancak bu durum, başta iCloud hesabı açma gibi birçok soruya sebep olur. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri takip etmedir;

 1. Apple kimliğiniz mi yok ya da parolanızı mı unuttunuz ekranına tıklayın.
 2. Ücretsiz Apple kimliği yarat üzerine dokunun.
 3. Doğum gününüzü yazarak ilerleyin.
 4. Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın ya da mevcut e-posta adresinizi kullanın seçeneklerinden birini tercih ederek ilerleyin.
 5. Ekrandaki adımları takip ederek iki faktörlü kimlik doğrulama ve e-posta doğrulama ayarlayın. Atlamak mümkün olmakla beraber, sonradan ayarlar ekranında yapmanız talep edilir.

Ardından diğer işlemleri takip ederek, başarılı bir şekilde hesap açmanız mümkündür.

İcloud Hesabı Silme

Dijital ortamlarda bir hesabınızı silmek istiyorsanız, ilk önce yedekleme yapmanız önerilir. Böylece veri kayıpları önlenebilir. Bu durum IOS işletim sistemi için de geçerlidir. Iphone hesap silme istiyorsanız, yedekleme önce bu yapılmalıdır. Ardından hesap silme şöyle yapılır;

iCloud sitesine girin

iphone giriş

Ekranı kaydırarak, hesabı sil seçeneğini bulun.

iphone mail silinmesi

iphone mail silinmesi

Hesap silmeyi onaylayın.

Bu işlemi tamamlamanız ardından, hesabınız başarılı bir şekilde silinir. Ancak bunun için şifrenizi biliyor olmanız gerekir.

İcloud Şifresi Bilinmeyen Hesap Nasıl Silinir?

Her insan dijital ortamda sayısız şifre kullanır. Bu sebeple zaman içerisine bazıları unutulabilir. Ne var ki bu durumda hesap silme gibi ciddi işlemler yapılamaz. Zira aksi durum büyük bir güvenlik açığı oluşturur.

Eğer iCloud hesabınızı kaldırmak istiyorsanız ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıdaki işlemleri takip etmedir;

 1. Cihazınızın ayarlar bölümüne girin.
 2. Kullanıcı adınıza dokunduktan sonra, parola ve güvenlik ekranına girin.
 3. Parola değiştir üzerine dokunarak, ekrandaki işlemleri uygulayın.

Böyle şifrenizi kısa sürede tekrar alabilirsiniz. Ancak herhangi bir aygıta ulaşımınız yoksa Iphone’umu bul ya da Apple destek üzerinden ailenizden bir kişinin veya arkadaşınızın cihazından kimlik sıfırlama yapabilirsiniz.

Bununla beraber, aşağıdaki işlemin de şifresiz hesap silmeye izin verdiğini belirtilir;

 1. Cihazın ayarlar bölümüne girin.
 2. İcloud’u bularak, üzerine dokunarak açın.
 3. Şifre talep ettiğinde rastgele bir parola belirtin.
 4. Bir doğrulama ardından sistem size hatalı girdiğinizi belirtir.
 5. Bundan sonra tamam diyerek, iptal üzerine dokunun. Yorumu kapatarak bitti butonunu seçin.
 6. Ardından şifre olmadan iCloud ana sayfaya dönülür. Burada telefonumu bul seçeneğinin devre dışı olduğu görülür.
 7. Aşağı kaydırarak, hesabı sil üzerine dokunun.

İlk verdiğimiz yöntem parolanızı sıfırlayarak işlem yapmanıza izin verir. İkincisini ise denedikten sonra doğru olup olmadığını keşfedebilirsiniz.

İcloud Üzerinden Kalıcı Dosya Nasıl Silinir?

Eğer Apple kullanmak istemiyorsanız, iCloud hesabı nasıl silinir bu şekilde tamamlanır. Eğer iCloud üzerinden dosyalarınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken iCloud.com üzerine giriş yapmadır.

Ardından iCloud drive üzerine girerek, sağ alttan son silinenler üzerine tıklanır. Ardından istediğiniz dosyalar seçilerek silinir. Bilindiği gibi Apple burada son 30 günde silinen dosyaları saklar. Bunları silerek tamamen temizlik yapılabilir.

#İcloud Hesabı Silme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.