iCloud Yedekleme Nasıl Geri Yüklenir?

İCLOUD GİRİŞ Mail Giris Kasım 26, 2021

Verilerinizin ve iCloud yedekleme alanınızdaki bilgilerin ve bilgilerin yedeğini almak, iOS cihazınızı kaybederseniz veya biçimlendirmeniz gerekirse kullanışlı olur. Ayrıca, istediğiniz zaman, aşağıda belirtilen adımları izleyerek iCloud saklama alanınızdan iOS’unuza bir yedeği kolayca geri yükleyebilirsiniz:

iCloud Yedeklemesini Geri Yüklemek İçin 5 Adım

1.) iOS cihazınızda (iPhone, iPad, iPod Touch), Ayarlar uygulaması simgesine dokunun ve Genel’e ve ardından Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin. iOS aygıtınız için daha yeni bir yazılım sürümü görürseniz, indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

2.) Ardından, Ayarlar uygulamasına dokunun ve Adınız > iCloud > Saklama Alanı > Saklamayı (veya Ayarları) Yönet > iCloud > Saklama Alanı > Saklamayı Yönet seçeneğine gidin. Ardından, son yedeklemenin tarihini ve boyutunu belirlemek için listeden bir cihaza dokunun.

iCloud Yedekleme

NOT: Geri yüklenecek en son yedeklemeye sahip olduğunuzdan emin olun.

3.) Bundan sonra, Ayarlar uygulamasına gidin ve Genel seçeneğini seçin. Genel bölümü altında, Sıfırla seçeneğine ve ardından “Tüm içeriği ve ayarları sil” seçeneğine dokunun.

4.) Ardından, Uygulamalar ve Veriler ekranının altında bulunan iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle seçeneğine dokunun. Ardından, iCloud hesabınıza giriş yapın.

5.) Ardından, Yedekleme seçeneğini seçin ve iCloud’da geri yüklemek istediğiniz mevcut yedeklemeler listesinden seçim yapın. Yedeklemenizin geri yüklenmesi tamamlanana kadar bekleyin. Tamamlandığında, iOS cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Bir iCloud yedeklemesinden yeni bir iOS aygıtı kurmak istiyorsanız, aşağıda verilen talimatları izleyin.

1.) iOS cihazınızı başlatın ve – Uygulamalar ve Veri ekranı seçeneğine gidin.

2.) Uygulamalar ve Veriler bölümünde, iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle seçeneğine dokunun ve iCloud hesabınıza giriş yapın.

3.) Ardından, Yedekleme seçeneğini seç’e dokunun ve geri yüklemek istediğiniz listeden iCloud yedeklemesini seçin. Tamamlandığında, yeni cihazınız bir iCloud yedeklemesiyle kullanıma hazırdır.

Böylece, bir iCloud yedeklemesini eski veya yeni iOS cihazınıza bu şekilde geri yükleyebilirsiniz.

#iCloud Yedekleme #iCloud Yedekleme Nasıl Geri Yüklenir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.