iCloud Yedekleme Nasıl Silinir?

İCLOUD GİRİŞ Mail Giris Aralık 4, 2021

Apple iCloud’u önemli e-posta mesajlarınızın veya kişilerinizin kopyalarını yedeklemek için kullanıyorsanız veya onu iş e-postalarınıza erişmek için kullanıyorsanız, bunları istediğiniz zaman iCloud’dan kaldırabilirsiniz. iCloud yedekleme e-postalarını silmek için desteklenen web tarayıcılarından herhangi birinde iCloud.com’a erişmeniz gerekir. Ancak, bilgisayarınızda kullandığınız bir e-posta programından, bir iOS cihazındaki Apple Mail veya Apple Mail uygulamasından iCloud yedeklemesini silmek isterseniz, o bilgisayar veya cihazdan silebilirsiniz. Hesabınızdan iCloud yedekleme e-postalarının nasıl silineceğini öğrenmek için aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

iCloud Yedeklemesini Silmek İçin 3 Adım

iCloud Mail’i Web Sitesinden Silme

1.) Apple ID e-posta adresinizi ve silmek istediğiniz hesabın şifresini kullanarak iCloud.com’da iCloud hesabınıza giriş yapın.

2.) Şimdi, iCloud hesabınızda Mail simgesine tıklayın. Gelen Kutusu, Gönderilenler ve Taslaklar gibi sol menüde bulunan her bir klasörü seçin. Kaydetmek ve başka bir e-posta hesabına iletmek istediğiniz e-posta mesajlarını seçin.

3.) Ardından, sağ üst köşede bulunan Dişli simgesine tıklayın ve Ayarlar seçeneğini seçin. Açılır menüden Çöp Kutusunu Boşalt seçeneğine tıklayın.

iCloud Mail’i Apple iOS Cihazlarından Silme

1.) iOS aygıtınızda (Apple iPhone, iPod veya iPad), Ayarlar simgesine dokunun ve iCloud’u seçin.

2.) iOS aygıtınızda iCloud’da e-postayı devre dışı bırakmak için iCloud uygulaması altında Posta açık/kapalı geçiş düğmesine dokunun.

3.) Ardından, iCloud hesabınızı silmek için Hesabı Sil düğmesine (kırmızı ile vurgulanmıştır) dokunun. Bu aynı zamanda ilişkili e-posta adresini ve iCloud’da yedekleyeceğiniz tüm dosyaları da siler.

iCloud Yedekleme

Windows Bilgisayarlardan iCloud Mail’i Silme

1.) Windows bilgisayarınızda iCloud Denetim Masası’na gidin.

2.) Temizlemek için Posta, Kişiler, Takvimler ve Görevler onay kutusunu seçin.

3.) Bundan sonra, Uygula seçeneğine tıklayın. Tüm e-postalarınız, kişileriniz, takvimleriniz ve görevleriniz iCloud’dan kaldırılacak.

iCloud Mail’i Mac Bilgisayardan Silme

1.) Mac bilgisayarınızda, ekranınızın sol üst köşesinde bulunan Apple menüsünde Sistem Tercihleri’ne gidin. Oradan iCloud seçeneğini seçin.

2.) Yanındaki onay kutusuna tıklayarak Posta seçeneğinin seçimini kaldırın. Bunu yapmak, Sistem Tercihinin Posta hesabınızdaki bilgileri kullanmasını isteyen bir iletişim kutusu açar.

3.) İzin Ver seçeneğine tıklayın. iCloud e-posta hesabınız Mac bilgisayarınızdaki Mail uygulamasından silinene kadar bekleyin.

#iCloud Yedekleme #iCloud Yedekleme Nasıl Silinir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.