Microsoft Parolası Nasıl Sıfırlanır?

HOTMAİL GİRİŞ Mail Giris Eylül 15, 2021

Microsoft hesabınızda oturum açmakta sorun yaşıyorsanız, bunun birkaç farklı nedeni olabilir; örneğin parolanızı hatırlayamamanız, iki adımlı doğrulamanın açık olması veya seyahatte olmanız veya yeni bir cihaz kullanmanız gibi. Hesabınıza mümkün olan en kısa sürede geri dönmenize yardımcı olacak bazı öneriler aşağıda verilmiştir. İlk önce, en kolay seçenekleri deneyin;

  • Şifrenizi hatırlıyorsanız ancak çalışmıyorsa, Caps Lock’un kapalı olduğuna ve e-posta adresinizin doğru yazıldığını kontrol edin.
  • Tarayıcı geçmişini silin veya hesabınızda farklı bir internet tarayıcısından oturum açmayı deneyebilirsiniz.

Bunlar hesabınıza geri dönmenize yardımcı olmazsa, Microsoft parola sıfırlama deneyin veya aşağıdaki diğer senaryolardan birinin sizin için geçerli olup olmadığına bakın ve deneyin.

Microsoft Hesabı Parolanızı Unuttuysanız ve Hatırlayamıyorsanız, Sıfırlayın

Yeni bir tane oluşturmak için şu adımları izleyin;

  1. Git Parolanızı sıfırlayın sayfa.
  2. Parola sıfırlamanıza neden ihtiyaç duyduğunuzu seçin ve ardından İleri ‘yi tıklayın.
  3. E-posta adresini girin, ph.no. veya Microsoft hesabınızı oluştururken kullandığınız Skype Kimliği. Bu, herhangi bir e-posta adresi veya outlook.com veya hotmail.com gibi bir Microsoft etki alanıyla biten bir e-posta olabilir.
  4. Ekranda gördüğünüz karakterleri (bu Bir robot değiliz bilmesini sağlar) girin, ardından İleri.
  5. Hesabınızda güvenlik bilgileri varsa, alternatif ph.no’ya tek seferlik bir kod göndeririz. veya bize verdiğiniz e-posta adresi. Bir sonraki ekranda bu kodu girdikten sonra yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Bazen hesabınızdaki ayarları değiştirmek oturum açma şeklinizi etkileyebilir ve parolanızı sıfırlamak sorunu çözmez. Aşağıdaki senaryolardan birinin sizin için geçerli olup olmadığına bakın.

Microsoft

Yakın zamanda iki adımlı doğrulamayı açtıysanız, İki adımlı doğrulamayı açmak gibi ek güvenlik adımını attıysanız, bazı cihazlar ve uygulamalar, sizden bir güvenlik kodu isteyecek şekilde güncellenmediklerinden parolanızın yanlış olduğunu söyleyecektir. İçeri girmek için normal şifreniz yerine bir uygulama şifresi kullanmanız gerekecek. Güvenlik kodu alamıyorsanız;

Eğer (alternatif ph.no. veya e-posta adresi) yok veya güvenlik bilgi almak yapamıyorsanız, tıklayın  Bir prensibi alamadım Oturum açma sırasında kod girmeniz istendiğinde, ya da ben Parolanızı sıfırlarken bunlara erişiminiz yoksa talimatları izleyin.

Bir güvenlik anketi doldurmanız istenebilir. Hesabınızdan kısa süre önce gönderdiğiniz e-postanın konu satırları, doğum tarihiniz, kart bilgileriniz ve yalnızca sizin bilebileceğiniz diğer ayrıntılar gibi bilgiler istenecektir.

#Microsoft Parola Sıfırlama #Microsoft Parolası #Microsoft Parolası Nasıl Sıfırlanır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.