Outlook giriş, Outlook aç, Outlook Hotmail oturum aç

Mail Geneli admin Eylül 13, 2021

Outlook Kullanımı ve Hotmail Girişi Nasıldır?

Günümüzde birçok iletişim kanalı bulunmaktadır. Özellikle dijital ortamın gücünün her geçen gün daha da büyüyerek artmasından dolayı yeni iletişim mecraları da çıkmıştır. Peki, siz mesajlarınızı ne aracılığıyla gönderiyorsunuz? Cevabınızın, posta güvercinleri olmadığından eminiz. Bunun birçok yöntemi vardır. Örnek vermek gerekirse, mail platformları, sosyal medya iletişim mecraları ve internet siteleri aracılığıyla etkileşim sağlanan kanallar… Bu içerikte günümüzün gelişmiş iletişim teknolojilerini bünyesinde barındıran Outlook yazılımını inceleyeceğiz. Outlook nedir, hotmail giriş nasıl yapılır? Gibi soruların cevabını uygulamalı ve teorik olarak detaylıca ele alacağız. Böylece her bir aşamayı inceleyip, siz de gerekli işlemleri kendi hesabınız üzerinde uygulayabileceksiniz. Özellikle günlük yaşantımızda neredeyse her işimiz için gerekli olan Hotmail gibi maillerimizi etkili bir şekilde kullanmalıyız.

Outlook giriş, Outlook aç, Outlook Hotmail oturum aç

Hotmail Nedir?

Microsoft tarafından geliştirilen ücretsiz bir e posta servisidir. Tarihi, yıllar öncesine dayanmaktadır. Eski bilinen adıyla, Windows Live Hotmail olarak geçmektedir. Bir zamanların en popüler mesajlaşma ağı olan ‘msn’i bu yazıyı okuyan X ve Y kuşağı hatırlayacaktır. Arkadaşlarımızla sohbet eder hatta satranç, dama, taş-kağıt-makas gibi oyunlar oynardık. Akabinde yeni sosyal medya platformlarının ortaya çıkmasıyla popülerliğini yitirmiştir. Bununla birlikte eski yıllardan beri gelen fonksiyonel özellikleri güncellenerek revize edilmiştir. Yeni niteliklerde hotmail’e eklenmiştir. Nedir bu Hotmail özellikleri? Diye soracak olursanız, sizler için cevaplayalım. Arkadaş ekleme, takvimden randevu-toplantı ayarlama gibi etkinliklerinizi planlayabilirsiniz.

Nasıl Hotmail Hesabı Açarım?

Her ne kadar tarihi 90’lı yılların sonlarına dayansa da, halen aktif olarak milyonlarca Hotmail kullanıcısı vardır. Peki, buna rağmen yine de Hotmail hesabı açabilir miyim? Diye soracak olursanız, evet, açabilirsiniz. Hem de bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Nasıl mı? signup.live.com adresine giderek ücretsiz bir şekilde hesabınızı açabilirsiniz. Üyelik oluşturma aşamalarını sırasıyla anlatacağız.

1- signup.live.com adresine eriştikten sonra “Yeni bir e-posta adresi alın” seçeneğine tıklamalısınız.

Hotmail Hesap Oluştur

2- Açılan yeni sayfada kullanmak istediğiniz e-posta kullanıcı isminizi giriniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seçeceğiniz ismin daha öncesinde alınmamış olmasıdır.

3- @outlook.com ile biten kutucuğun hemen bitişiğindeki ok işaretine tıklayarak hotmail.com seçeneğini belirlemelisiniz.

4- Bir sonraki aşamada ise sizden parola oluşturmanız istenmektedir. Bu alanda belirlediğiniz parolayı girin ve ‘ileri’ butonuna tıklayın.

Outlook Hesap oluştur

5- Şimdi sırada ne var dersiniz? Tabii ki profilinizin içeriğini oluşturmak. Burada adınızı ve soyadınızı giriyor ve yeniden ‘ileri’ butonuna tıklıyorsunuz.

6- Profilimizin içeriğini tamamlamak üzere ülkemizi ve doğum tarihimizin girişlerini sağlıyoruz.

7- Bu işlemleri yaptıktan sonra karşımıza güvenlik amaçlı bir bulmaca çıkacaktır. Neden mi bunlar oluyor? Çünkü spam mailler aracılığıyla maalesef ki günde milyarlarca e posta iletimi yapılıyor. Bu hem büyük bir internet kirliliği sorunu hem de zararlı yazılımların artmasına olanak sağlamaktadır. Bundan dolayı robot yani kodlarla çalışan bir yapay zeka olmadığımızı kanıtlamak için bu bulmacayı çözmeliyiz.

Outlook oturum aç

8- Tebrikler. Artık bir hotmail kullanıcısısınız.

Hotmail Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

Hesabınız var ve buna nasıl erişeceğiniz konusunda şüpheleriniz varsa ya da ilk kez bir hotmail kullanıcısı iseniz hiç endişelenmeyin. Hotmail giriş için size yardımcı olmaya devam edeceğiz. Bu satırı okurken, bir önceki alt başlığımızdaki 1. maddeye geri dönmenizi isteyeceğiz. Hatırlarsanız hesap oluşturmak için signup.live.com adresini ziyaret etmiştik. Keza hotmail hesabımıza giriş için de yine aynı adresi kullanacağız. Burada oluşturmuş olduğumuz kullanıcı isminizi giriyor ve ‘ileri’ butonuna tıklıyoruz. Akabinde parolamızı yazarak giriş sağlıyoruz. Unutmamanız gereken bir nokta var! Kullanıcı isminizin sonunda tercih etmiş olduğunuz @hotmail.com ibaresini eklemeyi aman unutmayın. Örneğin; ornek123@hotmail.com

Bu anlattıklarımızı bilgisayarınızın tarayıcısından rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Peki, ‘her zaman bilgisayar erişimim olmuyor, ben telefonumdan hesabıma girmek istiyorum’ derseniz de sorun yok. Bunu öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam edin.

Outlook & Hotmail Mobil Uygulama Giriş

Android kullanıcısı mısınız yoksa iOS mu? Aslına bakarsanız bu sorumuzun da pek bir önemi yok. Her iki kullanıcı grubu için de indirme linklerini bırakıyoruz;

Burada ne yapmanız gerektiğini detaylandırmayacağız. Çünkü her kullanıcı için standart bir indirme ve yükleme işlemi adımları mevcuttur. Akıllı telefonunuza kurulumu sağladıktan sonra uygulamaya geçin.

– Şimdi, devam etmek için “Giriş” seçeneğine tıklayın.

– “Hesap ekle” yazan kısmı gördünüz mü? Tamam. Buraya hotmail adresinizi yazmalısınız.

– Parolanızı da girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklıyoruz.

– Uygulamayı ilk kez telefonunuzda kullanıyorsanız, size daha fazla hesap eklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Eğer eklemek istemiyorsanız ‘Atla’ seçeneğine tıklayın.

– Sizleri tekrar kutluyorum. Mobil uygulama aracılığıyla yeniden hotmail giriş işlemini gerçekleştirmiş oldunuz. Daha ne olsun, değil mi 🙂

Outlook Nedir, Ne İşe Yarar?

O kadar bahsettik. Outlook şöyle iyidir, Outlook böyle iyidir… Peki, Outlook nedir? Microsoft tarafından geliştirilmiştir. İster kişisel isterseniz de ofis anlamında kullanılabilen bir bilgi yöneticisidir. Adı üstünde ‘bilgiyi yöneten’ ve teknolojinin sağlamış olduğu faydaları hayatımıza entegre eden bir yazılımdır. Outlook’a telefon, tablet, laptop, masaüstü fark etmeksizin neredeyse tüm akıllı cihazlarınızdan erişim sağlayabilirsiniz.

Planladığınız bir toplantı mı var? Takvimden kendinize göre ayarlamaları sağlayabilirsiniz. Hatırlatıcı özelliği ile belirlediğiniz tarih yaklaştıkça Outlook size bildirim gönderecektir. Tıpkı bir kişisel asistan gibi değil mi? Gerçekten çok kullanışlı. Peki, örneğimize aynı şekilde fakat revize edilmiş olarak devam edelim. Birisini anlık olarak toplantıya mı davet etmek istiyorsunuz? Yine Outlook’un sunduğu özellik ile davet edeceğiniz kişinin e-posta adresini yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Unutmadan… Outlook arka planınızı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Ayarlar menüsünden bu işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

IMAP/POP3 Ayarlamaları İle Outlook Hesabına Nasıl Giriş Sağlarım?

Burada anlatacaklarımızı Outlook’un Android mobil uygulaması üzerinden gerçekleştireceğiniz. Aman panik yapmayın. Çünkü iOS’da da masaüstü uygulamasında da, web sürümünde de aynı işlemler geçerlidir. Hadi gelin sahip olduğunuz bir alan adınıza kayıtlı mail adresinizi nasıl Outlook üzerinde açacağınızı yine adım adım inceleyelim.

1- Akıllı telefonunuzda Outlook uygulamasına girin.

2- Ev ikonuna tıklayarak hesabınızın kontrol paneline erişin.

3- Şimdi de ayarlar simgesine tıklayın.

4- “POSTA HESABI EKLE” seçeneğine gelin.

5- Açılan alt pencerede ise “E-posta hesabı ekle” kısmına tıklıyoruz.

6- Ardından açılan panelde E-posta adresinizi girin ve “Devam” seçeneğine gelin.

7- Açılan “Hesap türü seçin” sayfasında ‘Gelişmiş’ kategorisi altında ‘IMAP’ seçeneğini belirtin.

8- Burada gerekli ayarların girişlerini sağlayın ve tik işaretine tıklayarak kurulumunuzu tamamlayın. Ayarlarınız hakkında bilgi sahibi değilseniz, hosting firmanızla iletişime geçebilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Outlook giriş, Outlook aç, Outlook Hotmail oturum aç

Tekrar tekrar tebrikler. Artık kendi alan adınıza kayıtlı mail adresinizi(isminiz@alanadiniz.com gibi) de girmiş oldunuz.

Bu içeriğimizde hotmail giriş, Outlook hesap açma ve yönetme, hotmail hesabınızla nasıl Outlook’da oturum açacağınızı öğrendiniz. Bitti mi? Tabii ki hayır. Bununla birlikte alan adınıza kayıtlı mail adresinizi de nasıl kuracağınızı öğrendiniz. Görüş, öneri, aklınıza takılan soruları yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin. Sizlere her daim yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu yazıyı beğendiyseniz eşinize, dostunuza, meslektaşınıza ailenize önermeyi ve paylaşmayı unutmayın. Sağlıkla kalın…

 

#hotmail giriş #hotmail oturum aç #Outlook aç #outlook giriş #Outlook Hotmail oturum aç
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.