Outlook’a HTML İmzası Nasıl Eklenir?

OUTLOOK GİRİŞ Mail Giris Eylül 12, 2021

E-posta imzaları harika bir pazarlama aracı olabilir. Ancak, HTML sürümlerini Microsoft Outlook’a aktarmakta zorlanan kişilere ve işletme sahiplerine sık sık rastlıyorum. İyi haber şu ki süreç kolaylaştı. Bu yazıda, üç yöntemi kullanarak Outlook’a nasıl HTML imzası ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Neden HTML İmzası Kullanılır?

HTML imzaları birçok avantaj sunar. İşletmenizin marka bilinciyle çalışan daha fazla stil ve düzen seçeneği yapabilirsiniz. Örneğin, Outlook’un imza düzenleme kutusunda bir sütun veya tablo düzeni yapmak zor olurdu. Ancak vCard’lardan farklı olarak taşınabilirlik sunmazlar.

Bu durumda, bir şirket logosu, tıklanabilir sosyal medya resimleri ve bir demo rezervasyonu yapmak için bir “Harekete Geçirici Mesaj” (CTA) düğmesi içeren 2 sütunlu bir düzenim var.

Herhangi bir CTA düğmesi kullanıyorsanız, rezervasyon talebinin e-posta imzasından geldiğini bilmek için bazı parametreler eklemek isteyebilirsiniz. Birçok çevrimiçi imza oluşturma aracına giderseniz, insanların güzel görüntü imzaları oluşturduğu kartvizit resim galerilerini bulabilirsiniz.

Outlook HTML İmzası Ekleme – 2 Yol

İmza dosyanızı eklemenin 2 yolu vardır. E-posta imzasını tüm yeni e-postalara otomatik olarak eklemek gibi, düzenli olarak kullanmayı planlıyorsanız, ilk iki yol en iyisidir. Bu yöntemle İmza açılır listenizde görünecektir.

İkinci yöntem, Outlook’ta kullanacağınız bir HTM dosyası oluşturmanızı gerektirdiğinden daha karmaşıktır. Biraz HTML bilgisine sahip olmalısınız. Genellikle bunlar işvereninizin size verebileceği dosyalardır. Ve son yöntem, bir HTML dosyasına bırakmak istiyorsanız. Bunlar genellikle bir e-posta imza oluşturma hizmetinden gelen dosyalardır.

Yöntem 1 – Microsoft İmza Şablonlarını Kullanın

E-posta imza şablonları sunduğu için Microsoft’a kredi vermem gerekiyor. Şablon, önceden hazırlanmış 20 örnek içeren bir Microsoft Word belgesidir. Bu şablonlar harika bir başlangıç ​​noktasıdır ve kolayca özelleştirilebilir.

 1. Tarayıcınızı açın ve https://aka.ms/AA977mo adresine gidin .
 2. İndir düğmesini tıklayın.
 3. Şablonlarla birlikte bir Word belgesi görünür.
 4. Üst başlıktan Düzenlemeyi Etkinleştir’e tıklayın.
 5. İstediğiniz imzaya tıklayın.
 6. Köşedeki 4 başlı oka tıklayın.
 7. Ctrl + C’ye basın.
 8. Yeni bir Outlook e-postası açın ve şablonu yapıştırmak için Ctrl + V tuşlarına basın.

HTML İmzası

E-posta İmza Şablonunu Düzenleme

Artık imzayı e-postanızın mesaj bölümüne yapıştırdığınıza göre, özelleştirebilirsiniz. Her eleman değiştirilebilir. En kolay yol, bir öğeye sağ tıklayıp uygun menü seçeneğini seçmektir. Örneğin, profil resmine sağ tıklayıp resmi değiştirebilirim. Aynı düzenleme yetenekleri diğer öğeler için de geçerlidir. Ek olarak, metin yazı tipini, renkleri, bağlantıları vb. değiştirebilir. İmzayı düzenlemeyi bitirdikten sonra, İmzalar eklemek isteyeceksiniz.

 1. Düzenlenmiş imzanızı e-posta mesajı alanından kopyalayın.
 2. Araç çubuğundaki İmza düğmesinin altındaki küçük üçgeni tıklayın.
 3. Menüden İmzalar…’ı seçin. İmzalar ve Kırtasiye iletişim kutusu açılır.
 4. E-posta İmzası sekmesinde Yeni düğmesine tıklayın.
 5. Açıklayıcı bir ad girin ve Tamam’ı tıklayın.
 6. İmzayı düzenle alanına yeni imzanızı yapıştırın.
 7. Tamam’ı tıklayın.

Yöntem 2 – Kendi HTM Dosyanızı Kullanın

Birçok şirketin kullandığı ve dosyaları sizin için oluşturduğu standart bir imzası vardır. Yapmanız gereken tek şey, onu Outlook’a kurmak. Sağladıkları dosyalar HTM veya HTML dosya uzantısına sahip olabilir. Bazen, kodu oluşturan bir e-posta imza oluşturma hizmeti kullanmışlardır.

Başlamadan önce, HTML şablon dosyanızın tarayıcıda düzgün görüntülendiğinden emin olmanızı öneririm. Bir tarayıcıda doğru şekilde gösterilmiyorsa, büyük olasılıkla bir e-postada başarısız olacaktır. Aşağıdaki örnekte, .htm dosyamı açmak için Google Chrome kullandık.

HTML dosya uzantısına değil, bir .HTM dosyasına başvurduğumu fark etmiş olabilirsiniz. Onlara HTML imzaları dediğimiz için garip görünüyor, ancak Microsoft Outlook yalnızca .HTM dosyasını oluşturacaktır. Bir .HTML dosyası yüklerseniz, HTML e-posta imzasını asla görmezsiniz. Web tarayıcınız umursamaz ve her iki dosyayı da görüntüler. Gerekirse e-posta imza dosyanızı yeniden adlandırın. Outlook, e-posta imza adı olarak .htm’den önceki kısmı kullanır.

 1. .htm dosyanızı bir tarayıcıda test edin.
 2. Dosya menüsünden Seçenekler’i seçin.
 3. Outlook Seçenekleri iletişim kutusundan Posta’ya tıklayın.
 4. Sağ tarafta, CTRL’ye basın ve İmzalar… düğmesini tıklayın. Bu, Microsoft Outlook imzalarınızı içeren uygulamalar klasörünü açacaktır. Genellikle, appdata\roaming\microsoft\signatures klasörüdür.
 5. .htm dosyanızı bu klasöre kopyalayın.
 6. İletilerinizi şu biçimde olduğundan emin olun: HTML olarak gösterilir.
 7. Klasörü kapatın ve Outlook Seçeneklerine dönün.
 8. Tamam’ı tıklayın.

Yeni eklenen HTML e-posta imzanız, İmza açılır listenizde görünmelidir. Outlook’un İmzalar ve Kırtasiye iletişim kutusuna gitmeli ve bunu uygun hesaba atadığınızdan ve bunun yeni iletilerin yanı sıra yanıtlar ve iletiler için de geçerli olup olmayacağından emin olmalısınız.

#Outlook HTML İmzası #Outlook HTML İmzası Nasıl Eklenir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.