Outlook’ta Birden Çok E-postayı Toplu Yönlendirme

OUTLOOK GİRİŞ Mail Giris Ekim 8, 2021

E-posta kadar yaygın olsa da, onu daha da kullanışlı hale getirmek için öğrenebileceğiniz birçok püf noktası var. Örneğin, Outlook’ta aynı anda birden çok e-postayı iletmenin mümkün olup olmadığını merak edebilirsiniz. Bunu, güvenlik amacıyla bir hesaptan diğerine bazı iletileri kopyalamak için yapmak isteyebilirsiniz veya belki de çok sayıda postayı hızlı bir şekilde birine iletmeniz gerekebilir. Her iki durumda da, Outlook’ta birden çok e-postayı toplu yönlendirme  aşağıda açıklanmıştır.

Outlook’ta E-postayı Toplu Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Başlamak için, Outlook’u gelen kutunuza veya e-postayı iletmek istediğiniz klasöre açın. Ardından, Ctrl tuşunu (veya Mac’te Cmd) basılı tutarken iletmek istediğiniz her e-postayı tıklayarak seçin.

Arka arkaya görünen birden fazla e-posta seçmek istiyorsanız, ilkini tıklayın, ardından Shift tuşunu basılı tutun ve hepsini vurgulamak için sonuncuyu tıklayın. Bunu fare olmadan yapmak isterseniz Shift tuşunu basılı tutarken ok tuşlarını da kullanmak mümkündür. Son olarak, gelen kutunuzdaki veya geçerli klasördeki her e-postayı seçmek istiyorsanız, hepsini seçmek için Ctrl + A (veya Mac’te Cmd + A) tuşlarına basın. İstediğiniz e-postaları seçtikten sonra artık onları iletmeye hazırsınız. Bunu yapmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın;

  • Vurgulanan mesajlardan birine sağ tıklayın (veya bir Mac’te Control tuşuna basarak tıklayın) ve beliren listeden İlet’i seçin.
  • Ekranın üst kısmındaki Şerit’in Giriş sekmesinin Yanıtla bölümünde İlet’i tıklayın.
  • İletmek için klavye kısayolunu kullanmak için Ctrl + F (veya Mac’te Cmd + F) tuşlarına basın.

Bunlardan herhangi birini yaptığınızda, Outlook, seçilen tüm mesajların MSG dosyaları olarak eklendiği yeni bir mesaj oluşturacaktır. Bu mesajı istediğiniz kişiye göndermeniz yeterlidir, onlar da ekli dosyalar aracılığıyla tüm bu mesajlara erişebileceklerdir.

E-postayı Toplu Yönlendirme

Outlook’tan Mesajları Dışa Aktarmanın Daha Kolay Bir Yolu

Outlook birçok e-postayı iletmek için yukarıdaki yöntem hızlı ve kolaydır. Ancak çok sayıda mesajla çalışırken ideal değildir; MSG ekleriyle verimli bir şekilde başa çıkmak muhtemelen çok zor olacaktır.

Sonuç olarak, tüm mesajlarınızı başka bir e-posta hizmetine veya benzerine taşımak için dışa aktarmak istiyorsanız bu yöntemi kullanmamalısınız. Bunun yerine, Outlook e-postaları dışa aktarma işlemlerini izleyin.

Outlook’ta Toplu Yönlendirme Basittir

Birkaç genel klavye kısayolunu ve zaten bildiğiniz ilet düğmesini kullanarak birden çok e-postayı Outlook’ta iletmek zor değildir. Sadece bir düzine mesajdan sonra hantal hale geldiğini bilin. İhtiyaçlarınız biraz farklıysa, Outlook e-postalarını otomatik olarak Gmail’e iletmek de mümkündür.

#Outlook Birden Çok E-posta Toplu Yönlendirme #Outlook Birden Çok E-postayı Toplu Yönlendirme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.