Silinen Gmail Hesabı Nasıl Geri Getirilir?

Gmail Mail Giris Kasım 24, 2021

Gmail hesabınızı yanlışlıkla sildiyseniz ve üzerinden iki günden fazla geçmediyse, silinen Gmail hesabı kurtarma şansınız var demektir. Silinen Gmail hesabı nasıl kurtarabileceğinizi öğrenmek için aşağıda verilen adımları izleyin.

Silinen Gmail Hesabını Kurtarmak İçin 7 Adım

NOT: Google, mümkün olduğunca çabuk hareket ederseniz, kullanıcıların silinen hesaplarını kurtarmasına izin verir. Google, bu tür silinen hesapları yalnızca kısa bir süre için tutar. Hızlı davranırsanız silinen Gmail hesabınızı geri alma şansınız olabilir.

1.) Genel olarak, Google silinen hesapları yalnızca iki iş günü tutar, ancak bu iki gün hafife alınmamalıdır. Bu nedenle mümkün olan en kısa sürede harekete geçin.

2.) Başlamak için, Google oturum açma sayfasına gidin, sağlanan alana silinen e-posta adresinizi girin ve Devam’ı tıklayın.

3.) Şimdi, silinen Gmail hesabını hatırladığınız son şifreyi girmeniz istenecek. Şifreyi girin ve Devam’ı tıklayın.

Silinen Gmail Hesabı

4.) Devam’a tıkladığınızda, bir sonraki ekranda hesabınızın silindiği sorulacaktır. Bununla birlikte, kurtarma talep formu için bir bağlantı göreceksiniz. Basitçe üzerine tıklayın. Ancak ekranda herhangi bir kurtarma talep formu görmemeniz durumunda maalesef hesabınız Google tarafından kalıcı olarak silinmiştir.

5.) Bağlantıyı görüyorsanız ve tıkladıysanız, gerçekleştirmeniz gereken bir dizi doğrulama adımı alacaksınız. İhtiyacın olacak

  • Erişiminiz olan alternatif bir e-posta adresi sağlayın.
  • Parolanızla ilgili soruyu yanıtlayın.
  • Hesabınıza en son ne zaman eriştiğinizi yanıtlayın.
  • Gmail hesabınızı ne zaman oluşturduğunuza ilişkin bilgileri girin.

6.) Bu bilgilere dayanarak Google, hesabın gerçek sahibi olarak kimliğinizi doğrulamaya çalışacaktır. Sorulan soruların herhangi birinin cevabını bilmiyorsanız bile, olabildiğince doğru olmaya çalışın. İsteği gönderin ve Google’ın yanıtını bekleyin.

7.) Hesabınızın kurtarılıp kurtarılmadığını görmek için (iletişim sağladığınız) e-postanızı düzenli aralıklarla kontrol etmeye devam edin. Hesabınızın kalıcı olarak silinmesi durumunda, bununla ilgili bir e-posta da alacaksınız. Ancak, umutlu olun ve Google’ın yanıtını bekleyin.

#Silinen Gmail Hesabı #Silinen Gmail Hesabı Geri Getirme #Silinen Gmail Hesabı Nasıl Geri Getirilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.