Skype Hesap Açma – Kullanıcı Oluştur

Mail Geneli admin Temmuz 10, 2021

Skype Hesap Açma – Kullanıcı Oluştur

Skype; uygulama içi aramalar yapmanızı, normal telefonları aramanızı, mesaj göndermenizi, video konferans yapmanızı ve çok daha fazlasını yapmanızı sağlayan, Microsoft’un ücretsiz bir uygulamasıdır. Skype üzerinden normal telefon hattını arama gibi bazı hizmetler ödeme gerektirir. Uygulamanın kendisi ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir. Skype’ın herhangi bir özelliğini kullanmaya başlamak için bir Skype hesabı oluşturmanız gerekir. Peki, Skype hesabı nasıl oluşturulur?

Windows İçin Skype İndirme

Microsoft tarafından sağlanan ücretsiz bir uygulama olan Skype’ı, doğrudan resmi web adresinden indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Seçtiğiniz web tarayıcınızı kullanarak https://www.skype.com/tr/get-skype/ adresine gidin. “Windows için Skype edinin” bağlantısına tıklayın. İndirme işlemi tamamlandığında, Skype yükleyicisini başlatmak için dosyanın üzerine çift tıklayın.

Skype yeni hesap açma nasıl yapılır

Skype yükleyicisini indirdikten ve uygulamayı bilgisayarınıza yüklemeye ve hesap oluşturmaya hazırsınız.

1 İndirdiğiniz dosyaya tıklayarak yüklemeyi başlatın.

2 Yükleme tamamlandığında Skype açılacaktır. Bu aşamada, zaten bir Microsoft hesabınız varsa, onu Skype’ta oturum açmak için kullanabilirsiniz.  İstemediğiniz sürece, Skype için yeni bir hesap oluşturmanız gerekmez.

Hotmail veya Outlook mail hesabınız varsa Skype hesabı açmadan, aynı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

3 Eğer mevcut bir Microsoft hesabınız yoksa, “hesap oluştur” seçeneğini tıklamanız gerekir. Cep telefonu, şifre, mail adresi, ad- soyad, ülke gibi seçimleri yaptıktan sonra “devam et” bağlantısına tıklayın.

Artık, Skype hesabınızı kurdunuz ve kullanıma hazır.

Skype’ta Kişiler Nasıl Bulunur ve Eklenir?

Skype’ta arama yapabilmeniz ve sohbet edebilmeniz için. Önce listenize kişi eklemeniz gerekir. Hesabınızı oluştururken gerçek adınızı ve cep telefonu numaranızı kullandıysanız. Arkadaşlarınız da sizi arayarak bulabilir. Skype’ta nasıl kişi ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Pencerenin sol üst köşesinde yer alan Kişiler’i tıklayın.
  • Yeni Kişi Ekle’yi tıklayın.
  • Kişinin kullanıcı adı, e-posta adresi, telefon numarası ya da e-posta adresini bu alana yazın.
  • Aradığınız kişiyi bulursanız Ekle’yi tıklayın.
  • Artık bu kişi, kişi listenizde görünecektir.

Bilgisayar Skype Kaldırır mı

Skype; Windows dışında macOS, Android, iOS, Linux ve diğer çeşitli cihazlarda da kullanılabilirsiniz. Windows’a uygulamayı indirip yüklemeye zaman ayırmadan önce, sisteminizin bunları karşıladığından emin olmanız önemlidir.

Skype Hesap Açma – Kullanıcı Oluştur Makalemizi okuduğunuz için tşk ederiz.

#skype #skype giriş #skype indir #skype konuşma #skype yükle
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.