Tüm Cihazlarda Gmail Oturumunu Kapatma (Mobil)

Gmail Mail Giris Eylül 23, 2021

Telefonumdaki tüm cihazlarda Gmail’den nasıl çıkış yapabilirim? Aksine, tüm mobil cihazlarda Gmail oturumunu kapatma, yalnızca Gmail hesabından uzaktan çıkış yapmanıza izin vermeyen, uygulanan güvenlik özelliklerinden biridir. Ancak e-posta hesabınızın bağlı olduğu cihazları görmenizi sağlar. Bununla bildiğiniz ve bilmediğiniz cihazları tanıyabilirsiniz. Bu nedenle, tüm mobil cihazlardan Gmail oturumu kapatma özelliği, Gmail uygulaması veya web aracılığıyla tanıdığınız ve tanımadığınız cihazlardan uzaktan çıkış yapmanızı sağlar.

Ayrıca, çoğumuz çeşitli cihazlarda oturum açmayı çok severiz ve genellikle oturum açtıktan sonra oturumu kapatamayız. Genel olarak, Gmail oturumunu kapatma, platformdan çıkabileceğiniz bir işlemdir. Başlangıçta, kişisel bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan Gmail hesabınızda oturumunuzun açık kalması güvenlik açısından önemlidir. Ancak, e-posta hesabınızda her oturum açtığınızda bunu yapmanız da önemlidir. Özellikle halka açık bilgisayarlar gibi yerlerde çıkış yapmalısınız.

Gmail’e Adım Adım Mobil Tüm Cihazlardan Uzaktan Çıkış Yapın

Aksine, Gmail’in tüm cihazlardan mobil olarak çıkış yapma kavramının yanı sıra, Gmail hesabınızın oturum açtığı tüm cihazlardan çıkış yapmanızı sağlar. Bu aynı zamanda bilgilerinizi gizlice gözetleyen cihazı tanımanıza da olanak tanır. Böylece, başka bir cihazdan uzaktan oturumu kapatmanıza izin verir.

  • Güvenli ve güvenilir bir cihaz kullanarak www.gmail.com adresine gidin.
  • Gelen kutusu sayfasında, son alt sayfaya kaydırabilirsiniz.
  • Sağ alt köşede, Kullanıcı ayrıntısı Son hesap etkinliği’ni tıklayın.
  • Ardından erişim türünü, konumu ve ayrıca e-posta hesabınızın etkin olduğu tarih/saati göreceksiniz.
  • Ancak, web’de hesabınızdan uzaktan çıkış yapmak için Diğer tüm Gmail web oturumlarını kapat’ı tıklayabilirsiniz.

Uzaktan çıkış yapmak için kullandığınız cihazın da çıkış yapamayacağını unutmayın. Bu, güvenli ve güvenilir bir cihaz kullanmanız için daha fazla nedendir. Ayrıca, bu seçeneğe erişmek için kullandığınız cihazda profil simgenize tıklayarak ve Çıkış Yap’a tıklayarak manuel olarak çıkış yapabilirsiniz.

Gmail Oturumunu Kapatma

Google Hesabınıza Erişimi Yetkilendirme ve Yetkilendirmeyi Kaldırma

Artık tüm mobil cihazlardan Gmail oturumunu kapatabildiğinize göre, hesabınız güvende. Hesabınızın güvenliğini sağlamak için kullanabileceğiniz başka güvenlik özellikleri de vardır. Gmail hesabınıza herhangi bir erişim izni vererek ve iptal ederek.

  • Hesabınızda oturum açın ve sayfanın üst kısmındaki Google Profil resmi simgesini tıklayın.
  • Ardından, Google Hesabınızı yönetin seçeneğini belirleyin.
  • Sol sütunda Güvenlik’i tıklayın ve Cihazlarınız güvenlik kategorilerinin altında Cihazları yönet’i tıklayın.
  • Ardından cihazı seçebilir ve cihazın Gmail hesabınıza erişmesini engellemek için Kaldır’a tıklayabilirsiniz.

Ayrıca, Gmail hesabınıza erişimi kabul etmek ve reddetmek için bildiriminizi gönderen iki kimlik doğrulama ayarını da açabilirsiniz. Google Hesabı Güvenlik Ayarları altında, ayarlanan iki kimlik doğrulamasını açabilirsiniz.

#Gmail Oturumunu Kapatma #Gmail Oturumunu Kapatmak #Tüm Cihazlarda Gmail Oturumunu Kapatma
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.