Unutulan Gmail Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Gmail Mail Giris Kasım 23, 2021

Gmail şifrenizi unuttuysanız veya hesabınızın saldırıya uğradığını düşünüyorsanız, şifrenizi değiştirmek veya sıfırlamak, Gmail hesabınızı kolayca kurtarmanın en iyi yoludur. Parolayı sıfırlayarak unutulan Gmail parolası nasıl kurtaracağınızı öğrenmek için aşağıda verilen adım adım talimatları izleyin.

Unutulan Gmail Parolasını Sıfırlama Adımları

1.) Google Oturum Açma sayfasını ziyaret edin ve istenen alana e-posta adresinizi/telefon numaranızı girin. Ardından, İleri düğmesine tıklayın.

2.) Şimdi, bir sonraki ekranda “Şifremi mi unuttum?” seçeneğini tıklayın. Bu sizi, Gmail hesabınız için hatırladığınız son şifreyi girmeniz gereken bir sonraki sayfaya yönlendirecektir.

3.) Girildikten sonra İleri düğmesine tıklayın. Ardından, bir sonraki ekranda gerekliliği yerine getirerek kendinizi hesabın sahibi olarak doğrulayın. Bunun için ya telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi tanımanız istenecektir. Seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak, e-postanıza/telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecektir.

Unutulan

4.) Gelen ekrana gelen kodu giriniz ve Next butonuna tıklayınız.

5.) Doğrulama kodu doğrulanırsa, bir sonraki sayfada Gmail hesabınız için yeni bir şifre sıfırlamanıza izin verilecektir.

6.) Yeni parola oluştur altında sağlanan alanlara yeni parolayı girin. Gmail şifresini değiştir düğmesine tıklayın, yeni Gmail hesabı şifreniz etkin hale gelecektir.

7.) Şifreyi değiştir düğmesine tıklamak sizi hesabınızın güvenlik ayarlarını gözden geçirmeniz gereken sonraki sayfaya yönlendirecektir. İncelendikten sonra, Gmail’e Devam Et düğmesini tıklayın. Gmail hesabınıza erişim elde edeceksiniz.

Kayıt Telefon Numaranız veya Kurtarma E-postanız Yok Mu?

Yukarıdaki ayrıntılara sahip değilseniz, hesabınızı doğrulamanız için Google’ın sizden isteyeceği bazı soruları yanıtlamanız gerekir. Bu kolay, değil mi?

#Unutulan Gmail Şifresi #Unutulan Gmail Şifresi Nasıl Kurtarılır
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.