Unutulan Hotmail Hesabı Nasıl Geri Alınır?

HOTMAİL GİRİŞ admin Ekim 9, 2021

Unutulan Hotmail Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Bir zamanların en popüler e posta servisi olan MSN’i hatırlıyor musunuz? Buradan arkadaşlarımızla, tanıdıklarımızla iletişim kurar hatta oyunlar oynardık. Hatta arkadaş listemizde birisi çevrimiçi olduğunda, ekranımızın sağ alt köşesinde bildirim gelirdi. Ne günlerdi ama… Tabii Facebook gibi sosyal medya platformları ortaya çıkınca MSN’in de papucu dama atılmış oldu. Bununla birlikte bu mecraya erişebilmek için neye sahip olmamız lazımdı, hatırlıyor musunuz? Tabii ki bir hotmail hesabına. Nasıl hotmail hesabı açılır? Merak ediyorsanız ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu e-posta servisi eskiyince, daha doğrusu çok daha geniş imkanlar sağlayan sosyal mecralar ortaya çıkınca kullanıcı sayısı da otomatikman düştü. Çoğumuz MSN’i anılarımızda bırakırken, hafızalarımızdan silinen bazı şeyler de olmuş olabilir. Ne mi? Diye soracak olursanız, en sık gelen taleplerden buna cevap verebiliriz. Hadi şimdi hotmail şifremi unuttum, hotmail hesabımı nasıl geri alabilirim? Sorularının yanıtını verelim.

Hesabınıza Kayıtlı Telefon Numarası Veya Kurtarma E-Posta Adresiniz Mevcutsa;

Eğer siz de eski 2000’li yılların internet kullanıcılarındansanız bir şeyi iyi bilirsiniz. Geçmişte, internet üzerinde milyonlarca güvenlik açığı ve yetersizliği vardı. Konu böyle olunca da hesap kurtarmak ya da ele geçirmek için sadece ‘gizli soruya’ doğru yanıt vermeniz yeterli oluyordu. Hatırlıyorsunuz değil mi? Kullanıcılar ise en çok şu gizli soruyu tanımlıyordu; ‘Annenizin doğum yeri’. Bunu bilen herkes kolay bir şekilde hesabını kurtarıyor ya da hesabını kaptırıyordu. Ancak durum artık değişti ve güvenlik çok önemli bir konu haline geldi. Hadi gelin şimdi bunu nasıl halledeceğimize bakalım.

1- Öncelikle Hotmail oturum açma açma sayfasına gidiyoruz.

2- Hotmail hesabınızı ilgili kutucuğa yazıp, ‘ileri’ butonuna tıklıyoruz.

oturum aç

3- Şifrenizi girmeniz gereken alandan, ‘Parolanızı mı unuttunuz’ ibaresine tıkamalısınız.

4- Eğer daha öncesinde hesabınızı telefon numaranız ile ilişkilendirdiyseniz burada karşınıza ‘SMS Gönder’ ekranı çıkmaktadır. Umuyoruz ki, halen aynı telefon numarasını kullanıyorsunuzdur. Eğer herhangi bir telefon tanımlanması yoksa kurtarma

hotmail hesabı kurtar

hotmail hesabı kurtar

5- Telefonunuza gelen SMS’i hotmail sayfasına girerek, yeni parolanızı oluşturabilirsiniz.

Tebrikler, mazinizi artık yeniden canlandırabilirsiniz. Peki, telefon numaranız yoksa hesabınızı nasıl kurtaracaksınız?

Aynı işlemleri devam ettireceksiniz, 4. maddeye geri dönün ve telefon numaranız yerine daha önce tanımladığınız kurtarma e-posta adresiniz üzerinden hesabınızı geri alabilirsiniz.

Hotmail Hesabınıza Kayıtlı Telefon Veya E-Posta Adresiniz Yoksa Ne Yapılmalı?

Eski günlerimizin hatırına yeniden hotmail hesabımızı kurtarmak istiyoruz. Ancak ne telefon numaramız kayıtlı ne de kurtarma e posta adresimiz… Ne yapacağız şimdi?

Endişelenmeyin. Bunun da bir yöntemi mevcuttur. Hadi gelin, yine maddeler halinde bunu açıklayalım.

1- Hotmail hesabınızı açmak için, açılış sayfasına gidin.

2- Girişini yapacağınız hotmail adresinizi yazın ve ‘ileri’ seçeneğine tıklayın.

3- Şifrenizi gireceğiniz alanın alt kısmında “Parolanızı mı unuttunuz?” kelime dizisine tıklayın.

4- Eğer telefon ya da kurtarma e postanız yok ise ‘Bende bunların hiçbiri yok’ ibaresine tıklamalısınız.

5- Bundan sonra hesap kurtarma ekranına geçiş yapılacak.

6- İlk kutucuğa kurtarmaya çalıştığınız, şifresini unuttuğunuz hotmail adresinizi yazmalısınız. İkinci kutucuğa ise hali hazırda kullandığınız, sizinle iletişim sağlanacak e postanızı girmelisiniz. Son olarak, sayfanın en altındaki karakterli doğru şekilde kutucuğa girerek ‘İleri’ butonuna tıklayınız.

7- Bu işlemden sonra iletişim e postanıza gelen doğrulama kodunu, açılan kutucuğa girmelisiniz.

8- Şimdi hesap kurtarma sayfasına eriştiniz. Burada sizden bazı bilgiler istenmektedir. Doğru bir şekilde bunları girmelisiniz. Akabinde tekrar ‘İleri’ butonuna tıklamalısınız.

hotmail şifremi unuttum

hotmail şifremi unuttum

9- Açılan yeni sayfada kurtarmak istediğiniz hotmail adresinizin, hatırladığınız parolalarını girmeniz istenecektir. Hiçbir şey hatırlamıyorsanız bile belirlemiş olacağınız olası parolalarınızı girin. İleri tuşuna tıklayın.

hotmail şifre hatırlatma

hotmail şifre hatırlatma

10- Hatırlayabildiğiniz kadarıyla tüm içerikleri doldurmaya azami gayret gösterin. Tüm bilgileri doldurduktan sonra ‘Gönder’ butonuna tıklayarak bu işlemlere noktayı koyalım.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra artık bekleme sürecine gireceksiniz. Bunları ne için mi yaptınız? Cevabı bariz. 10 maddeden oluşan bu kurtarma işlemlerini gerçekleştirerek Microsoft’a bir form göndermiş oluyorsunuz. Bunun geri dönüşünün ne zaman olacağı kesin değildir. Gelgelelim kurtarma çalışmalarınız olumlu sonuç verdi. Ancak hotmail hesabınıza hemen giriş yapmanız yine de mümkün değildir. Neden mi? Çünkü Microsoft bunu güvenlik amaçlı yapmaktadır. Hesap kurtarmanın tamamlanması için onaydan sonra 30 gün daha beklemeniz gerekecek. Bu kadar süreden sonra bir 30 gün daha bekleyebilirsiniz. Değil mi? Bu içeriğimiz sayesinde hesabınızı kurtarabildiniz mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Unutulan Hotmail Hesabı Nasıl Geri Alınır gibi soruların cevabını sizler için araştırdık. Eksiklerimiz olduysa affola.

#hotmail hesap kurtarma #hotmail hesap unuttum #hotmail mailimi unuttum #hotmail şifremi unuttum
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.