Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? 2022

Mail Geneli admin Mart 11, 2022

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? 2022

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? (100%100 Çalışan Yöntem)

Wifi Şifre Kırma Yöntemleri

Wireless bağlantı hayatımızda geniş yer almaya başladı. Özellikle yeni nesil modemlerin yaygınlaşması sonucu modem şifresi kırma vb. sorularda artış yaşandı. Aşağıda sizin için verilen popüler şifre kırma yöntemlerini öğrenerek sizde bu işlemin nasıl yapıldığını kavrayarak buna karşı önlemler alabilirsiniz. İşte popüler yöntemler;

1. Yöntem – Uygulama Kullanımı; Wifi şifreleri güçlü kod yapısına sahip şifrelerdir. Bu nedenle kodları çözmek için bazı üçüncü parti bir şifre kırma programı indir ve cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Üçüncü parti uygulamalar güvensiz oldukları için kişisel bilgilerinizi ele geçirebilirler. Bu uygulamaları kullanmanızda fayda olduğunu belirtelim.

2. Yöntem – Programsız; Wpa2 psk ve wpa tarzı güçlü bir şifreleme sistemi kullanılmayan yani wep gibi basit kodlama yapısına sahip şifreler programsız olarak ele geçirilmektedir. Bunun için bilgisayarınızda bulunan komut istemi arayüzüne gerekli kodları yazmanız yeterlidir olacaktır. Yine bir önceki yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de bilinmeyen bir kod ekrana yazdığınızda kişisel bilgilerinizin başkasının eline geçebileceğini unutmayın.

Bilgisayardan Wifi Şifre Kırma PC

Wifi Şifre Kırma

Bilgisayar üzerinden wifi şifresi kırmak için en etkili wireless şifre kırma yöntemi olan wifi dumpper ile saniyeler içerisinde wifi ağlarının şifrelerini ele geçirebilirsiniz. Dumpper Programı Kablosuz Modemlerdeki WPS açıkları sayesinde modemlerin wifi şifresini kıran bir programdır. Programın kullanımı oldukça basittir. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki talimatları sırayla izleyin;

 • Aşağıda verilen bağlantı üzerinden dumper kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirin.
 • İndirdiğiniz dosya içerisindeki kurulum dosyası üzerine çift tıklayarak dumpper programını bilgisayarınıza yükleyin.
 • Otomatik olarak açılan program ekranı üzerinden “WPS” sekmesine geçerek “Ara” butonu ile wifi ağlarını arayın.
 • Şifre kırma işlemini uygulayacağınız wifi ağını seçerek “Hızlı Başla” butonuna tıklayın.
 • Gelen küçük pencerede yine şifre kıracağınız wifi adını seçin.
 • Yaklaşık 3 dakika içerisinde şifre çözülecek ve wifi ağına bağlanmış olacaksınız

Dumpper Nedir ?
Wifi Modemlerde ki WPS bağlantı özelliklerinin açıklarını kullanarak, Modem ara yüzlerine giriş yapmayı sağlayan Windows tabanlı bir programdır.

Dumpper 91.2 ve jumpstart , sayesinde unuttuğunuz wi-fi (kablosuz ağ ) şifrenizi geri alabileceksiniz. Dumpper 90.1 sürümünü indirip kurulum işlemini yaptıktan sonra wifi şifrenizi bulmak için programı çalıştırıyor ve wifi ağları için tarama işlemini başlatıyor istediğimiz wifi ağının şifresini bulabiliyoruz.

Kurulum ve Anlatımı;
Dumpper’ exe kurulumu yaptıktan sonra Languages sekmesinden dil seçimimizi yapalım. Ana sekmeye geri dönelim, Açılır kutudan kablosuz adaptörü seçerek tarama düğmesine basalım. Wi-Fi ağları görene kadar tarama sekmesini tıklayalım. Daha sonra WPS sekmesine tıklayalım. Ekranın alt kısmında yer alan ikinci tarama düğmesi bulunmakta. Aşağıdaki Wi-Fi kurbanını seçip Alt kısımdaki tarama düğmesine tıklıyoruz . WPS sürümünün yanında ”00” yazıldığından emin olun, aski halde bu yöntem çalışmayabilir.

(Tp-link modemleri kesin kırar. Dsmart, Vodafone yazanları genelinde kırıyor. Başında Superonline)

Ayrıca ,TTNET, Huawei, Netmaster, Kabloner, Uydunet yazanları kırmaz boşuna denemeyin çalışmaz.

NOT: Bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework’ün kurulu olması gerekmektedir, aksi takdirde çalışmaz.

Wifi Şifre Kırma Telefondan Android iOS APK (Mobil Cihazlar)

Wireless modemler ile cep telefonu üzerinden internet kullanımı artmıştır. İnsanların neredeyese tamamı bilgisayar yerine mobil cihaz ile wifi üzerinden internete girerek, ofis, film ve oyun ile vakit geçirmektedir. Genellikle sosyal medya kullanımında büyük kolaylık sağlayarak internete giren kullanıcılar mobil internet maaliyetleri yüzünden wifi interneti tercih etmektedirler. Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için wifi warden şifre kırma olayı bu ufak program sayesinde kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işlem için aşağıda size verilen talimatları izleyin;

 • Android ya da iOS işletim sistemli cihazlarınızın market uygulamasını açarak arama kısmına “Wifi Warden” terimini yazarak uygulamayı yükleyin.
 • Yüklediğiniz programı açarak wifi ağları arasından şifresini kırmak istediğiniz ağın üzerine basılı tutarak “MAC Adresi” numarasını kopyalayın.
 • Cep telefonunuzda yüklü internet tarayıcısı uygulaması (Google Chrome vb.) açarak adres çubuğuna (http://wifihack.work/wps-pin-cevirici.html) adresini girin.
 • Kopyaladığımız “MAC Adresi” numarasını gelen alana yapıştırarak “WPS Pin Bul & Oluştur” butonuna tıklayın.
 • Oluşturulan pin numarasını kopyalayarak yeniden “Wifi Warden” uygulamasını açın ardından wifi şifresini kırmak istediğiniz ağ üzerine bir kez tıklayın.
 • Daha sonra “Bağlan” butonuna tıklayarak sırasıyla “WPS Kullanarak Bağlan” ve “PIN Gir” seçeneğini seçerek kopyaladığınız pin numarasını gelen alana yapıştırarak “Bağlan” seçeneğine basın.

Wifi Şifresi Kırma Engelleme 

Wifi ağları genellikle şifreli ağlar olduğu için bunu önlemekte güçlü bir şifre kullanmanız sizin için etkili yollardan biri olacaktır. Diğer bir işlemde ise bazı kablosuz modemlerde bulunan wps seçeneğidir. Bu seçenek sayesinde wifi şifreleri kolaylıkla kırılarak ele geçirilebilmektedir. Bu nedenle modeminizi ekranından ya da modem üzerinde bulunan WPS butonu ile wps pin özelliğini kapatarak, wifi şifrenizin kırılmasını kolayca engelleyebilirsiniz.

 

#Wifi Şifresi #Wifi Şifresi bilgisayardan #Wifi Şifresi kırma #Wifi Şifresi laptoptan #Wifi Şifresi nasıl kırılır #Wifi Şifresi telefondan
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.