Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulama ile Hesabınızı Koruyun

Yahoo Mail Giris Ekim 20, 2021

Yahoo mail hesabınızın güvenliği söz konusu olduğunda; hepimiz geleneksel bir parolaya güveniriz. Şifre sadece hesabınıza yetkisiz erişim sağlamak içindir; ancak güvenlik özelliğinin olmaması nedeniyle hesabınız saldırıya uğradığında. Peki Yahoo Mail hesabımızı nasıl güvence altına alabiliriz? Yahoo hesaplarının toplu olarak hacklenmesi, Yahoo’nun geriye dönüp hesaplarının güvenliğini artırmasını sağladı. Yahoo’nun hesabınızı güvende tutmanın iki yolu daha vardır; Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulama ve Yahoo Hesap Anahtarı. Yahoo hesabınızın güvenliğini artırmak için bu ikisinden herhangi birini etkinleştirebilirsiniz.

Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulama etkinleştirmenin ve Yahoo hesabınızı daha güvenli hale getirmenin doğru yolunu öğrenmek için bu hızlı kılavuza sahibiz. Bu kolay; doğrulama için cep telefonunuzla hazır olmanız yeterlidir. Bu cep telefonu numarasına, her erişmek istediğinizde Yahoo posta hesabınızda oturum açmak için ihtiyaç duyulacaktır.

Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirme Adımları

  • Öncelikle, oturum açarak Yahoo hesabınıza girmeniz ve Hesap güvenliği sayfasına gitmeniz gerekir.
  • İki adımlı doğrulama seçeneğinden, etkinleştirmek için geçiş düğmesine tıklayın; ON modunda olacak
  • Burada doğrulama işlemi için cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor.
  • Ardından, kod içeren bir metin mesajı almak için SMS Gönder’e veya kod için bir telefon araması almak için Beni ara’ya tıklayın.
  • Doğrulamayı herhangi bir şekilde alacaksınız; bu yüzden doğrulama kodunu girin ve ardından Doğrula düğmesine tıklayın
  • Yahoo Mail hesabınız için 2 Adımlı Doğrulama güvenlik özelliğini başarıyla etkinleştirdiniz

Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulama

Etkinleştirdikten sonra; güvenlik özelliğini test etmeye giderler. Bu, nasıl çalıştığını anlamak için gerçekten yararlıdır. Yahoo Sign-In sayfasına gitmeniz ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız yeterlidir. İşiniz bittiğinde; daha sonra cep telefonu numaranıza gelen güvenlik kodunu, telefonunuzdaki kodu kullanın ve içeri girmenizi isteyecektir. Doğru yol bu; Cep telefonunuz yanınızda değilse içeri giremezsiniz. Bu nedenle, bu tür oturum açma sorunlarına karşı telefonunuzun hazır olduğundan emin olun.

#Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulama #Yahoo Mail 2 Adımlı Kimlik Doğrulamak #Yahoo Mail Kimlik Doğrulama
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.