Yahoo Mail Giriş, Yahoo Mail Aç

Mail Geneli admin Temmuz 19, 2021

Yahoo Mail Giriş, Yahoo Mail Aç

Yahoo Mail Giriş, Yahoo Mail Aç Dünya genelinde en çok kullanılan e-posta uygulamalarından biri olan Yahoo Mail her gün milyonlarca kullanıcı tarafından aranıyor. Mail adreslerine kolay bir şekilde giriş yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

YAHOO MAİLİNİZE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Yahoo Mail Giriş, Yahoo Mail Aç

Yahoo Mail Oturum Nasıl Açılır?

 • Adım 2: Sağ üst köşede yer alan ‘’Giriş yap’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Alt kısımda yer alan ‘’Bir Hesap Oluştur’’ bölümüne giriş yapın.
 • Adım 4: İsim soy isim e-posta adresi, telefon numarası gibi bilgileri gerekli yerlere yazın.
 • Adım 5: Telefon numaranıza gelen kodu aktif ettiğinizde Yahoo Mail girişi yapabilirsiniz.

Yahoo Mail Oturum Açma Engellendi Hata Çözümü

 • Adım 1: İlk olarak Yahoo Mail oturum açma engellendi sorunu için Yahoo e-posta hesabınıza giriş yapmak için bir tarayıcı bulun.
 • Adım 2: Web tabanlı e-posta adresine giriş denemesinin engellendiğini anlatan mail e-posta gelecek.
 • Adım 3: ‘’Oturum Açma İşlemi Daha Az Güvenli Olan Uygulamalara İzin Ver’’ seçeneğini aktif etmek için ilgili bağlantıya tıklayın.
 • Adım 4: Açılan sayfada ‘’İki Adımlı Doğrulama’’ bölümünü devre dışı bırakıp ‘’Oturum Açma İşlemi Daha Az Güvenli Olan Uygulamayı Aktif Et’’ seçeneğini etkinleştirin.
 • Adım 5: İşlemleri uyguladığınızda e-postanıza girmeyi tekrar deneyin.

Not: Daha az güvenli olan e-posta uygulamalarının Yahoo e-postasını engelleyebilir, uygulamanın e-posta sunucusu tarafından etkinleştirilmesi gerekir.

Yahoo Mail’de Farklı Oturum Nasıl Açılır?

 • Adım 1: ilk olarak Yahoo Mail’de farklı oturum açma için uygulamaya giriş yapın.
 • Adım 2: Sağ üst bölümde yer alan dişli çark simgesine tıklayın.
 • Adım 3: ‘’Posta Hesabı Ekle’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 4: Hesabınıza girmenizi isteyen farklı bir pencere çıkacak. Bu kısma e-posta adresinizi yazıp ‘’Enter’’ tuşuna tıklayın.
 • Adım 5: Hesapların ‘’Gmailify’’ ile bağlantılı olduğundan emin olun ve ‘’Enter’’ tuşuna tıklayın.
 • Adım 6: ‘’Kabul Et’’ seçeneğine giriş yaptığınızda işleminiz tamamlanır.

Mobil Yahoo Mail Giriş Yapamıyorum Neden?

 • Adım 1: İlk olarak Yahoo Mail giriş yapamıyorum sorunu için web tarayıcısından mailinize giriş yapın.
 • Adım 2: Hesabı seçmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan isminize tıklayın.
 • Adım 3: ‘’Hesap Bilgileri’’ kısmına giriş yapın.
 • Adım 4: ekranın sol köşesinde yer alan ‘’Hesap Güvenliği’’ sekmesine giriş yapın.
 • Adım 5: ‘’Daha Az Güvenli Oturum Uygulamalarına İzin Ver’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 6: Üçüncü taraf uygulamalarını yetkilendirin ve Mail Hesabınızı ekleyin.

Özellikleri

Hizmet, ücretsiz, artı, reklamsız ve iş olmak üzere dört yapılandırmada sunulmaktadır.
Ücretsiz sürüm:

E-posta depolama kapasitesi: 1 TB.
E-posta eki sınırı: 25 MB (yerleşik ‘Büyük Dosyalar Ekle’ uygulaması aracılığıyla 100 MB’a kadar.

Hareketsizlik durumunda hesap geçerliliği: 12 ay. Hesap alınamıyor.
Desteklenen protokoller: Asya’da POP3 veya YPOP’lar vasıtasıyla IMAP proxy’si veya Zimbra aracılığıyla IMAP, bazı ülkelerde SMTP ve Posta Yönlendirme. ABD kullanıcıları 2013’te ücretsiz POP3 ve Mail Forwarding erişimi elde etti.

Gelen mesajları otomatik olarak sıralamak için 100 filtre (Plus sürümü için 200 filtre).
Spam ve virüs koruması.

Reklam e-posta hesabıyla çalışırken ekranda görüntülenir. Metin reklamlar, Şubat 2011’den itibaren giden iletilerin altbilgisine eklenir.

Artı / Reklamsız Sürüm: Kasım 2002’de Yahoo! başka bir ücretli servis, Yahoo! Mail Plus başlatıltı. Hizmetin 50 $ kurulum ücreti ve 20 $ yıllık ücreti vardır. Yahoo! Mail Plus aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi ilave özellik sunar:

25 MB e-posta depolama kapasitesi.
10 MB mesaj boyutu sınırı.
E-posta başına en fazla 10 ek.
POP Erişim ve Yönlendirme.
Çevrimdışı erişim için e-posta iletilerinin arşivlenmesi.
Yahoo! posta’dan diğer e-posta alanlarını kullanarak mesaj gönderme olanağı.
İsteğe bağlı olmayan e-postaları görüntülemek için 200’ye kadar adresini engelleme ve 50 filtre ekleme seçeneği.
İletilerde tanıtım etiket çizgisi yok.
Hesap sona ermesi yok.
İş Sürümü – Yahoo! İş E-postası, tüm e-posta hizmetlerinin birleşimidir. Hizmet, her biri aynı Yahoo özelliklerine sahip 10 ayrı hesap, yanı sıra kişiselleştirilmiş bir alan adı ve e-posta adresi içeriyor. Hesaplar bir yönetici tarafından yönetilebilir. Kurulum ücreti 25 dolar ve aylık ücreti 9,99 dolar. Hizmet şunları içerir:

Sınırsız posta depolama kapasitesi.
10 e-posta hesabı sınırı.
Bir kullanıcı beşe kadar özel e-posta adresine ve bir alan adına sahip olmak için yılda 35 dolar daha ödeme yapabilir.

Klasik Yahoo! e-postalardaki adresleri ve telefon numaralarını vurgular ve kullanıcının adres defterine eklemesine olanak tanır.

POP3 – ücretli posta planlarına abone olmadan POP3’e erişmenin bir başka yolu da Yahoo! Yayınlardır. Yahoo Yahoo Mail’e yalnızca bir ücretsiz özellik olarak POP erişimi sunuyor. Bununla birlikte, bu yalnızca Kanada Yahoo Mail kullanıcısının e-posta adresinin “@ yahoo.ca” uzantısı olan kullanıcılar için geçerlidir. Web tarayıcı erişim kısıtlamasının olduğu ülkelerde kullanıcılar YPOPs!’ları ve bir POP3 sunucusunu taklit eden FreePOPs’lar kullanabilir.

Messenger – Şubat 2007’de Yahoo! Yahoo! Messenger’in entegrasyonu üzerinde çalışacağını açıkladı. Messenger IM istemcisi Yahoo! Posta web tabanlı arabirimdir.

Tarihçe

1997 Yayın

Yahoo! ortak markalı beyaz sayfalar için çevrimiçi iletişim şirketi Four11 ile anlaşma yaptı. Four11’de Uluslararası İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Marvin Gavin, “Yahoo’nun her zaman kazanılması konusunda bir önyargıya sahibiz, Microsoft’tan daha girişimci olduklarını, büyük bir kültürel uyum sağladık – çok mantıklı geldi” dedi. Sonunda, Yahoo! Four11’i 96 milyon dolarla satın aldı. Four11’i satın almanın arkasındaki amaç, 1997’de başlatılan şirketin RocketMail web postası hizmetiydi. Yahoo! 8 Ekim 1997 tarihinde devralımını ilan etti ve Yahoo! Posta başlatıldı.

Yahoo!’ya geçiş birçok Rocketmail kullanıcısı için posta kolay değildi. 21 Mart 2002’de Yahoo! özgür yazılım istemci erişimini ortadan kaldırdı ve yılda 29.99 dolarlık Mail Forwarding Hizmeti sundu.

2002 Güncellemeleri

2002’de Yahoo! yavaş yavaş yeniden tasarlandı. 2 Temmuz’da şirketin web sitesi değişti ve Yahoo! Posta ve diğer hizmetler de yeniden tasarlandı. Bu yeni tasarımla birlikte, DHTML’deki açılır menüler, farklı kategori sekmeleri ve yeni bir kullanıcı tarafından özelleştirilebilir renk düzenini içeren yeni özellikler uygulanacaktı.

Rekabet

1 Nisan 2004’te Google, Gmail hizmetini 1 GB depolama alanıyla duyurdu, ancak Gmail’in davetiye alan hesapları diğer web posta hizmetlerini ön planda tuttu. Yahoo da dahil olmak üzere en büyük web posta sağlayıcıları, yanıt olarak kendi posta kutusu depolama alanını artırdı. Yahoo! ilk önce temel hesaplar için 100 MB depolama alanı ve birinci sınıf kullanıcılar için 2 GB depolama alanı duyurdu. Ancak, yakında Yahoo! Mail sınırsız depolama yapılmasına izin vermeden ücretsiz depolama kotasını 1 GB’a çıkardı. Yahoo! Mail, 27 Mart 2007’den 8 Ekim 2013 tarihine kadar ücretsiz sınırsız depolama alanına sahipti.

2004 Güncellemeleri

Temmuz 2004’te Yahoo! bir masaüstü e-posta istemcisine benzeyen bir web posta hizmeti olan Oddpost’u satın aldı. Oddpost, sürükle ve bırak desteği, sağ tıklama menüsü, RSS beslemeleri, önizleme bölmesi ve tepki süresini kısaltmak için e-posta ön belleğini kullanarak artan hız gibi özelliklere sahipti. Bu özelliklerin birçoğu güncellenmiş bir Yahoo! Posta hizmetinde oldu.

2011 Güncellemeleri

17 Eylül 2010’da, Yahoo! gazetecilere yeni bir Mail programı gösterdi. Kod adı “Minty”, 2011 sürümü 16 Eylül 2010’da ilan edildi. Yeni bir arayüz, gelişmiş performans, geliştirilmiş Facebook ve Twitter entegrasyonu, e-postalardan doğrudan YouTube videolarını izleme imkânı ve geliştirilmiş aramayı içeriyordu. Genel beta, 26 Ekim 2010’da başladı. Mayıs 2011’de yeni Yahoo! Mail varsayılan arayüz oldu. Kullanıcılar için yeni arayüz zorunlu hale geldiğinde, Yahoo! Posta, Yahoo’nun daha hızlı performans iddialarıyla çelişerek yazım hızlarını yavaşladığını bildirdi. Yahoo! 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren soruna hiçbir çözüm sunmadı. Kullanıcılar, metin gönderen e-posta adreslerini gönderen kutusuna yapıştırabiliyorlar. Yeni sürüm önceki sürümde sağlanan “ikincil” adres kullanımını devre dışı bıraktı.

2013 Güncellemeleri

2013’te Yahoo, siteyi yeniden tasarladı ve sekmelerde birden çok e-postanın aynı anda açılması, gönderen adına göre sıralanması ve postaların klasörlere sürüklenmesi gibi birkaç özelliği kaldırdı. Yeni e-posta arayüzü, mobil cihazlar için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak üzere tasarlandı, ancak daha alçak bir masaüstü arayüzü olması nedeniyle eleştirildi. Pek çok kullanıcı, Yahoo’dan bir geri göndermek için çevrimiçi bir yazı göndererek değişikliklerin habersiz olmasına itiraz etti. posta sekmelerinde yüz bin oyla ve yaklaşık on bin yorum yaptı. Yeniden yapılan dizayn, bir bilinmeyen kullanıcı sayısının hesaplarına birkaç hafta boyunca erişimini kaybetmesine neden olan bir problem oluşturdu.

Yahoo Mail, Aralık 2013’te, sitenin toplam kullanıcılarının yüzde birinin, yaklaşık bir milyon kullanıcısının e-postalarına birkaç gün erişemediği büyük bir aksaklık yaşadı. Mayer, sitenin kullanıcılarından halka özür diledi. Ocak 2014’te, Yahoo tarafından bir üçüncü taraf web sitesi aracılığıyla oluştuğu düşünülen bir güvenlik ihlalini takiben, hackerlara açıklanmayan bir dizi kullanıcı adı ve şifre serbest bırakıldı. Yahoo, etkilenen kullanıcılarla iletişime geçti ve şifrelerin değiştirilmesini istedi.

2015 Güncellemesi

Yahoo, posta hizmetini 2015 yılında “daha ince” bir yeniden tasarımla, mobil özelliklerini geliştirerek ve şifre girişleri için akıllı telefon tabanlı bir yedek olan Yahoo Hesap Anahtarı’nı tanıttı.

2017 Güncellemesi

23 Aralık’ta Yahoo, pek çok reklam olmayan yeni bir Geliştirici güncellemesi yayınladı.

Greylisting
Yahoo! posta adresler Yahoo’nun gelen spam kontrollerinin bir parçası olarak ertelenmiş teslimata tabi tutulabilir. Bu, Yahoo’ya gönderilen postaların yayınlanmasını geciktirebilir. Erteleme, genellikle kısa sürelidir, ancak birkaç saate kadar uzayabilir. Yahoo! bazı bilgilere rağmen, bu politikayı ayrıntılı olarak belgelemektedir.

YAHOO MAİL Giriş! ile ilgili yazımız bu kadar.

#yahoo #yahoo mail #yahoo mail aç #yahoo mail giriş
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.