Yahoo Mail Hesabı Oturum Açma Hataları Nasıl Onarılır?

Yahoo Mail Giris Kasım 3, 2021

Yahoo Mail hesabınıza erişmeye çalışırken oturum açma hataları görmek oldukça sinir bozucu olabilir. Yahoo Mail hesabınızda soruna neden olan farklı nedenler olabileceğinden, sorunu hatadan sorumlu nedene göre ele almanız gerekecektir. Aşağıda, hesabınıza erişmenizi engelleyebilecek yaygın oturum açma hataları (çözümle birlikte) bir listesini sağladık. Sorunu kolay ve hızlı bir şekilde çözmek için önerilen talimatları izleyin.

Yahoo Mail Oturum Açma Hesabını Düzeltmek için 4 Adım

1.) Şifremi Unuttum veya Yanlış Şifre veya Saldırıya Uğramış Hesap

Yahoo Mail hesabınıza erişmek için Kullanıcı Kimliğinizi ve Parolanızı girerken, doğru kimlik bilgilerini girdiğinizden emin olun. Klavyenizde Caps Lock tuşunun etkin olmadığından emin olun. Doğru şifreyi giriyorsanız ve yine de hesabınıza giriş yapamıyorsanız, hesabınız ele geçirilmiş olabilir. Hesabınızın şifresini sıfırlamak için bu adımları izleyin.

  1. Bağlantı yoluyla Yahoo Oturum Açma Yardımcısına gidin
  2. Sayfa tarayıcınızda açıldığında, şifrenizi sıfırlamak ve hesabınıza yeniden erişim kazanmak için ekrandaki talimatları izleyin.

2.) Yeni Bir Cihaz, Program veya Konumdan İmzalama

Yeni bir cihazdan, programdan veya konumdan oturum açmayı denediğinizde Yahoo, kimliğinizi doğrulamak için bir Hesap Anahtarı (e-posta adresinize veya telefon numaranıza gönderilir) girmenizi isteyebilir. Yahoo Mail hesabınızın doğrulama bilgileri güncel değilse, önce herhangi bir eski cihazınızı kullanarak Hesap Kurtarma bilgilerinizi güncellemeniz gerekir. Ardından yeni bir cihazdan oturum açmayı deneyebilirsiniz.

NOT: Hesap Kurtarma bilgilerinizi güncellemek için Profil Fotoğrafı > Hesap bilgileri > Hesap güvenliği’ne gidin. Telefon numaranızı ve e-posta adresinizi ilgili bölümden güncelleyiniz.

Oturum Açma Hataları

3.) Hesap “Kilitli” Bildirimi

Yahoo, Yahoo hesabınızda herhangi bir şüpheli etkinlik fark ettiğinde, her türlü izinsiz giriş veya diğer çevrimiçi tehditlerden korumak için Yahoo Mail hesabınızı geçici olarak kilitleyebilir. Hesabınızın kilidinin otomatik olarak açılması için 12 saat bekleyebilirsiniz. Ancak, Yahoo Sign-in Helper’ı kullanarak hesabınıza her zaman erişim sağlayabilirsiniz – https://login.yahoo.com/account/challenge/username?lang=en-GB&intl=uk&authMechanism=secondary&done=https%3A%2F%2Fwww.yahoo.com%2F&sessionIndex=Qg–

4.) Oturum Açma Ekranı Yüklenirken veya Dönerken Devam Ediyor

“Oturum aç” düğmesine tıkladıktan sonra oturum açma penceresinin tekrar tekrar yüklendiğini görüyorsanız, “oturum açma” çerezini sıfırlamanız gerekecektir. Bunun için:

  • “Sen değil misin?” oturum açma sayfasındaki seçenek.
  • Ardından, Yahoo kimliğinizi ve şifrenizi girin ve ardından “Giriş yap” seçeneğine tıklayın.

Sorun devam ederse, aşağıdaki adımları deneyin;

  • Tarayıcınızdan çerezleri temizleyin.
  • Tarayıcınızı yeniden başlatın ve ardından hesabınıza giriş yapmayı deneyin.
  • Yahoo Mail’e veya diğer Yahoo ürünlerine giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, ana Yahoo sayfasında oturum açmayı deneyin.
  • Desteklenen farklı bir web tarayıcısı kullanarak bu adımları tekrar izleyin.

Bunlar, Yahoo Mail hesabınızdaki oturum açma hatalarını düzeltmenin yollarından bazılarıdır.

#Yahoo Mail Hesabı Oturum Açma Hataları Nasıl Onarılır #Yahoo Mail Hesabı Oturum Açma Hataları Onarma #Yahoo Mail Hesabı Oturum Açma Hataları Onarmak
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.