Yahoo Mail POP Ayarları Nelerdir?

Yahoo Mail Giris Ekim 22, 2021

Yahoo mail hesabınızı web üzerinde kullanmak istiyorsanız, tarayıcıyı kullanabilirsiniz; ancak tek bir dokunuş veya tıklama ile Yahoo mailinize erişmek istiyorsanız; bazı e-posta istemci uygulamalarında veya mobil Posta uygulamanızda yapılandırmanız gerekir. Bu, sizi oturum açma ve oturum kapatma işlemlerinden kurtaracak ve zamandan da tasarruf sağlayacaktır. Bazı e-posta istemci uygulamalarında veya posta uygulamalarında Yahoo posta hesabınızı yapılandırmak için; sunucu değişim ayarlarına ihtiyacınız var. Bu ayarlar, e-posta hesabınızı akıllı telefonunuzda veya masaüstü uygulamanızda kullanışlı hale getirmeyi gerektirir. Yahoo posta hesabınızı herhangi bir üçüncü taraf e-posta istemci uygulamasında veya mobil uygulamada yapılandırmak için kullanabileceğiniz Postane Protokolü veya daha iyi bilinen Yahoo Mail POP Ayarlarına sahibiz. Basitçe, bu Yahoo Mail POP Ayarlarını sunucunuz olarak kullanmak, oturum açmadan hesabınıza erişmenizi sağlayacaktır. POP e-postalarında gerçekleştirilen işlem, sunucunun orijinal postalarını etkilemeyecektir. Tüm postalarınız ile her zaman sunucu ile yedek alabilirsiniz. Aslında, herhangi bir e-postayı yanlışlıkla sildiyseniz; sunucunuzdan alabilirsiniz. Yahoo Mail POP Ayarları kullanmanın bazı özel özellikleri vardır; burayı keşfedebilirsiniz.

Yahoo Mail POP Ayarlarını Kullanmanın En İyi 5 Özelliği

 1. Tek yönlü senkronizasyon – Bu, posta uygulamanızın yalnızca sunucudan e-posta indirmesini sağlar
 2. Sınırlı erişim – Yalnızca Gelen Kutusundan e-postaları indirin; yani sunucunun e-postalarında herhangi bir değişiklik olmayacaktı
 3. Gönderilen e-postanın kaydı yok – Uygulamadan gönderilen e-postalar, güvenliği sağlamak için sunucuya kaydedilmez
 4. Gelen Kutularını bağımsız olarak yönetin – Uygulamada e-postanın silinmesi veya taşınması sunucuya yansıtılmaz
 5. E-postayı sunucu seçeneklerinde tut.

Yahoo Mail POP

Yahoo POP Ayarları

Gelen Posta (POP) Sunucusu

 • Sunucu – pop.mail.yahoo.com
 • Liman – 995
 • SSL gerektirir – Evet

Giden Posta (SMTP) Sunucusu

 • Sunucu – smtp.mail.yahoo.com
 • Bağlantı Noktası – 465 veya 587
 • SSL gerektirir – Evet
 • TLS gerektirir – Evet (varsa)
 • Kimlik doğrulama gerektirir – Evet

Giriş bilgileriniz

 • E-posta adresi – Tam e-posta adresiniz
 • Şifre – Hesabınızın şifresi
 • Kimlik doğrulama gerektirir – Evet

Her zaman doğru bağlantı noktası numarasını ve sunucu adresini kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde e-posta gönderirken veya alırken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yapılandırma işlemini tamamladıktan sonra; sonra bir test postası ile test etmek için hareket ettirin.

#Yahoo Mail POP #Yahoo Mail POP Ayarları #Yahoo Mail POP Ayarları Nelerdir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.