Yahoo Mail’de Otomatik Yönlendirme Nasıl Etkinleştirilir?

Yahoo Mail Giris Ekim 23, 2021

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte e-posta hizmetleri de gelişti. Artık e-posta hesabınızı, gelen e-postaları başka bir e-posta adresine otomatik olarak iletecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu, yalnızca tüm e-postalarınıza tek bir yerden kolayca erişmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıya kolaylık sağlar. Aşağıda, Yahoo Mail’inizden başka bir e-posta adresine e-postaları otomatik olarak yönlendirme için adımlar verdik. Adımları izleyin ve tüm e-postalarınıza tek bir yerden kolayca erişin.

Yahoo Mail’i Bir Başkasına Yönlendirme İçin 10 Adım

1.) Yahoo Mail hesabınızda oturum açın ve fare imlecinizi ekranınızın sol üst köşesinde bulunan Dişli simgesine getirin.

2.) Açılır listeden Ayarlar seçeneğini seçin. Yeni bir pencere açılacaktır.

3.) Ayarlar penceresinin altında Hesaplar bölümüne gidin. Hesaplar altında, e-postaların otomatik olarak iletilmesini istediğiniz Yahoo e-posta hesabınızı seçin. Yeni bir ekran olacak

4.) Yahoo e-posta hesabınızın altında, bulunan seçeneğe gidin – Yahoo Mail’inize başka bir yerden erişin.

Yönlendirme

5.) Burada İlet’in yanındaki onay kutusunu işaretleyin: Postanız belirtilen adrese yönlendirilir, oradan kontrol edebilirsiniz.

6.) Sağlanan alana, e-postaların otomatik olarak iletilmesini istediğiniz e-posta adresini girin. Doğrula düğmesine tıklamadan önce, e-posta adresinizi girdiğiniz yerin hemen altında bulunan menüden uygun seçeneği seçin.

7.) Doğrula düğmesine tıklayacağınız için Yahoo, alana girdiğiniz e-posta adresine bir onay e-postası gönderecektir.

8.) Başka bir e-posta adresinde oturum açın ve Yahoo tarafından gönderilen onay e-postasını bulun. Bu e-posta adresini Yahoo Mail’den gelen e-postaları alacak şekilde yapılandırmak için e-postada verilen talimatları izleyin.

9.) Tamamlandığında, yapılan değişiklikleri kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın.

10.) Yahoo Mail adresinize bir test e-postası gönderebilir ve otomatik olarak başka bir e-posta adresine yönlendirilip yönlendirilmediğini görebilirsiniz.

Böylece, Yahoo Mail hesabınızı gelen e-postaları başka bir e-posta adresine otomatik olarak iletecek şekilde kolayca yapılandırabilirsiniz.

#Yahoo Mail Otomatik Yönlendirme #Yahoo Mail Otomatik Yönlendirme Nasıl Etkinleştirilir #Yahoo Otomatik Yönlendirme Nasıl Etkinleştirilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.