Yahoo’da İstenmeyen Göndericilerden Gelen E-posta Nasıl Engellenir?

Yahoo Mail Giris Ekim 23, 2021

İstenmeyen göndericilerden e-posta almak yani bir diğer adıyla spam, özellikle günlük olarak daha fazla sayıda aldığınızda oldukça sinir bozucu olabilir. Bu tür e-postalar genellikle promosyon ve pazarlama mesajlarını içerir. Bilinmeyen göndericilerden gelen bu tür istenmeyen e-postalardan kurtulmak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Yahoo Mail Hesabında İstenmeyen Gönderenlerden Gelen E-postaları Engelleme Adımları

Yahoo Mail’in iki sürümü mevcut olduğundan, istenmeyen göndericilerden gelen e-postaları engellemek için aşağıdaki adımları sağladık. Not: Şu anda yalnızca Yahoo Mail’in masaüstü sürümünü kullanarak e-posta adresini engelleyebilirsiniz. Bu seçenek Yahoo Mail Mobile veya Yahoo Mail uygulaması için mevcut değildir.

Yahoo Mail Classic

1.) Yahoo Mail hesabınızda oturum açın ve fare imlecinizi Dişli Simgesine getirin. Açılır listeden Ayarlar seçeneğini seçin. Yeni bir pencere açılacaktır.

2.) Ayarlar penceresi altında sol tarafta bulunan Engellenen Adresler seçeneğine tıklayınız.

3.) Engellenen Adresler bölümünün altında Adres ekle alanına tıklayın ve istenmeyen e-postaları aldığınız gönderenin e-posta adresini girin.

4.) Girdikten sonra, pencerenin sağ tarafında bulunan Engelle düğmesine tıklayın.

5.) Bundan sonra yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için Kaydet butonuna tıklayın. Bu şekilde Yahoo Mail hesabınızda 1000’e kadar e-posta adresini engelleyebilirsiniz.

İstenmeyen Göndericilerden

Yahoo Mail Basic

1.) Yahoo Mail hesabınıza giriş yapın ve Çıkış Yap seçeneğinin hemen önünde sağ üst köşede bulunan aşağı ok tuşuna tıklayın.

2.) Açılır listeden Seçenekler’i seçin ve Git düğmesine tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır.

3.) Bu pencerede Gelişmiş Seçenekler bölümünde bulunan Engellenen Adresler seçeneğine tıklayınız.

4.) Şimdi, Engellenen Adresler bölümünün altında Adres ekle alanına tıklayın ve size istenmeyen e-postalar gönderen gönderenin e-posta adresini girin.

5.) Girdikten sonra, alanın yanında bulunan + simgesine tıklayın. Bu, e-posta adresini engelleme listesine ekleyecektir.

#Spam E-posta Nasıl Engellenir #Yahoo İstenmeyen Göndericilerden Gelen E-posta Nasıl Engellenir #Yahoo Spam E-posta Nasıl Engellenir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.