Yahoo’ya Spam E-posta Nasıl Bildirilir?

Yahoo Mail Giris Ekim 30, 2021

Yahoo Mail hesabındaki ve hatta diğer e-posta hesaplarındaki Spam E-postaların en rahatsız edici sorun olduğu söyleniyor. Bu e-postalar yalnızca gelen kutunuzu gereksiz e-postalarla doldurmakla kalmaz, aynı zamanda Yahoo Mail hesabınızı bilgisayar korsanlarına ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı savunmasız hale getirir. Spam sorunundan kurtulmak için spam e-posta Yahoo bildirebilirsiniz ve almanız gereken bazı önlemler vardır. Aşağıda, istenmeyen e-postaları yahoo’ya bildirmenize yardımcı olabilecek önlemler verilmiştir.

Yahoo’ya Spam E-posta Nasıl Bildirilir?

1.) Yahoo Mail hesabınızla oturum açın ve Spam mesajı olduğundan şüphelendiğiniz e-postayı açın. Mesaj açıldığında, üst menü çubuğunda bulunan Spam düğmesine tıklayın.

2.) Alternatif olarak, birden fazla Spam e-posta mesajı seçmek istiyorsanız, posta kutunuzdaki her mesajın yanında bulunan onay kutusuna tıklayın. Tüm Spam e-postalarını seçtikten sonra, üst kısımda bulunan menü çubuğundaki Spam düğmesine tıklayın.

Spam E-posta

3.) Ayrıca, belirli bir e-posta adresinden spam alıyorsanız, e-posta adresini engelleyebilirsiniz. E-posta adresini engellemek için Yahoo Mail hesabınızın sayfasının sağ üst tarafında bulunan dişli çark simgesini tıklayın.

4.) Açılır listeden Ayarlar seçeneğine tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır.

5.) Ayarlar penceresi altında, Engellenen Adresler sekmesini seçin. Sekme altında, Adres ekle’nin yanındaki alana engellemek istediğiniz e-posta adresini girin.

6.) Girdikten sonra Engelle düğmesine tıklayın ve Kaydet düğmesine tıklayın.

Spam E-Postayı Yahoo’ya Bildirmek İçin Ek İpuçları

  • Yahoo Mail hesabınız için Spam filtresi oluşturun.
  • Okundu bilgilerini ve görüntüleri kapatın.
  • Yalnızca otantik web sitelerine abone olun.
  • Yahoo Mail hesabınızda bilmediğiniz e-postaları açmaktan kaçının.
  • Birden fazla e-posta hesabı kullanın ve e-posta bültenlerine kaydolmak, çevrimiçi satın almak, yarışmalara katılmak vb. için belirli bir e-posta adresini kullanmayı deneyin. Bu, kişisel veya profesyonelinizin spam e-postalara boğulmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

#Yahoo Spam #Yahoo Spam E-posta #Yahoo Spam E-posta Nasıl Bildirilir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.