Yandex.Mail’den Posta Dışa Aktarmak

YANDEKS MAİL GİRİŞ Mail Giris Ekim 11, 2021

Yandex.Mail hesabı ile bir kullanıcı Yandex sunucularındaki ücretsiz posta kutularını kullanır. Kullanıcılar, bir web tarayıcısı kullanarak Yandex.Mail’den e-postalara erişebilir veya e-postaya erişmek için POP veya IMAP kullanarak hesaplarını bir e-posta istemcisiyle yapılandırabilirler. Yandex.Mail hesabınızı bilgisayarınızda bir e-posta istemcisi ile yapılandırmak, e-postalarınızı bilgisayarınıza belirli bir dosya biçiminde kolayca aktarmanıza olanak tanır. Yandex.Mail hesabından e-postaların nasıl dışa aktarmak için yapılacak adımları tek tek izleyin.

Yandex.Mail Hesabından Posta Aktarmak İçin 10 Adım

1.) Yandex.Mail hesabınızdan e-postaları, takvimi ve kişileri dışa aktarmak için, Outlook gibi bir e-posta istemcisi ile yapılandırılması en iyisidir.

2.) Yandex.Mail hesabınız Outlook e-posta programı ile yapılandırıldıktan sonra, yukarıda belirtilen adımları takip ederek e-postalarınızı kolayca dışa aktarabilirsiniz.

3.) Bilgisayarınızda Outlook programını açın ve Dosya seçeneğine tıklayın.

4.) Dosya seçeneğinden Aç ve Dışa Aktar’a tıklayın ve İçe/Dışa Aktar seçeneğini seçin.

5.) Import/Export sihirbazı kutusundan Export to a file (Bir dosyaya aktar) seçeneğini seçin ve Next butonuna tıklayın.

Dışa Aktarmak

6.) Şimdi, Outlook Veri Dosyasını (.pst) seçin ve İleri düğmesine tıklayın.

7.) Dışa aktarılacak e-posta hesabının adını seçin ve Takvim, Kişiler ve Gelen Kutusu gibi her şeyi dışa aktarmak istiyorsanız Alt klasörleri dahil et seçeneğinin yanındaki onay kutusunu seçtiğinizden emin olun.

8.) Ancak, yalnızca e-postaları dışa aktarmak istiyorsanız, değişiklikleri buna göre yapın. Tercih edilen bir seçeneği seçmeyi tamamladığınızda, İleri düğmesine tıklayın.

9.) Ardından, Outlook Veri Dosyasını (.pst) kaydetme konumuna karar vermek için Gözat seçeneğine tıklayın. Basitçe bir dosya adı yazın ve Tamam düğmesine ve ardından Bitir düğmesine tıklayın.

10.) Yeni bir Outlook Veri Dosyası (.pst) oluşturmadıysanız veya parolayla şifrelenmiş bir dosya kullanmıyorsanız, Outlook e-postaları hemen dışa aktarmaya başlayacaktır.

NOT: İsterseniz, Yandex.Mail dosyanızı korumak için Outlook Veri Dosyanıza (.pst) isteğe bağlı bir şifre ekleyebilirsiniz. Ekranınızda Outlook Veri Dosyası Oluştur iletişim kutusu göründüğünde dosya için bir parola oluşturabilirsiniz.

Bir e-posta istemcisi kullanarak Yandex.Mail hesabından e-postaları bu şekilde dışa aktarabilirsiniz.

#Yandex.Mail Posta Dışa Aktarma #Yandex.Mail Posta Dışa Aktarma Adımları #Yandex.Mail Posta Dışa Aktarmak
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.